Skocz do zawartości

Problem z napinaczem rozrządu


Milek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam silnik 4T o poj, 125ccm firmy Piaggio. Niestety mam nieprzyjemność składnia go teraz, by założyć łańcuszek rozrządu musiałem zdjąć napinacz rozrządu, wszystko ładnie weszło, rozrząd pięknie chodzi, wszystkie 4 zawory otwierają się i zamykają. Przychodzi do zakładania napinacza i problem, kiedy wszystko złoże niestety rozrząd, ani wał ani drgnie. Zdjąłem wszystko, przesmarowałem, złożyłem i znowusz to samo ;/ Co może być problemem? Łańcuch po założeniu napinacza jest bardzo napięty. Ani drgnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób zniszczyłeś sobie łańcuszek rozrządu.

Najpierw zajrzyj do manuala i sprawdź jak poprawnie zamontować napinacz łańcuszka rozrządu.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli zniszczyłem? Nie używałem wielkiej siły by nim zakręcić gdy był założony napinacz, jedynie lekko magnetem kręciłem ręką. Niestety manuala nigdzie nie ma..

 

Przypominam, że po ponownym zdjęciu napinacza, wszystko chodzi ładnie jak poprzednio.

Edytowane przez Milek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokręcając na siłę zablokowany napinacz rozciągnąłeś łańcuszek na pewnym odcinku i teraz jest już do wyrzucenia.

I tak masz szczęście że nie uszkodziłeś gwintów mocujących tenże.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny za podanie jakichś wskazówek jak z nowym łańcuszkiem to wszystko złożyć. Jak odblokować napinacz. Mój egzemplarz wygląda podobnie jak ten :

 

http://www.naprawamotocykli.com/zdjecia/Ya...zadu%2040zl.jpg

 

 

 

Edytowane przez Milek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widzę klasyczny napinacz zatrzaskowy z którym nie ma żadnego problemu tylko najpierw przed zamontowaniem wypada poznać jego zasadę pracy.

Potem już tylko z górki.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie kręci sie wałem bez dokręconego napinacza,

z takim napinaczem postępuje sie w następujący sposób:

odkręcasz dużą srubkę, pod nią jest sprężyna, czasami dwie (jedna w drugiej), czasami pręcik.

teraz możesz cofnąć wysuwający sie palec po zwolnieniu takiej małej blokadki (myślę że ją zauważysz), dopiero teraz możesz przykręcić napinacz do bloku, następnie wkładasz sprężynę i dokręcasz dużą śrubę.

Ponieważ obawiam sie czy dobrze ustawiłeś rozrząd w tym silniku, może po krótce przedstawisz jak to zrobiłeś?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...