Skocz do zawartości

VL VS C800 C50...


Czezwy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie. Mam problem z nazwami. Albo jestem głupi, albo coś mi umyka. Czy mi się wydaje, czy VL, VS, C i M są ogólnie określane mianem Intruderów? Będę wdzięczny za rozświetlenie mroków mego umysłu. Jakby ktoś także mógł ewentualnie podać różnice między modelami to byłbym dźwięczny. Wiem, że opcja "szukaj", plus google potrafi dać odpowiedzi nieomal na wszystkie pytania, ale wersje się wzajemnie wykluczają,a lbo ja coś plączę i potrzebuję pomocy w "jednym miejscu i czasie".

Z góry dzięki za pomoc.

P.

Audaces Foruna Iuvat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki - marka.

Intruder - to ogólna linia modelowa.

VS, VL, VZ, VZR - to różne wersje z tej linii.

 

To tak jak np.:

FSO - marka

Polonez - model

Caro, CaroPlus, Atu, Truck - wersje danego modelu

 

Sorry za porównanie, ale chodzi o przedstawienie co do zasady :biggrin:

 

VS - to starsze modele Intrudera (VS1400, VS800, VS750,...)

VL - to modele nowsze (w tym obecne) - np. VL 800 (czyli C800), a np. VL 800 CL (to Volusia 800)

VZ - to inne wersje Intrudera - stylizowane bardziel "na sportowo" lub jak kto woli drag'owo :) - np obecny VZ 800 (czyli M800),

VZR - to M1800

VLR - to C1800

 

Suzuki trochę tu miesza bo wprowadza podwójne oznaczenie - np. M800 umiejscowione na motocyklu, a w danych fabrycznych oznaczenie fabryczne VZ 800 :)

 

 

Pozostaje jeszcze kwestia innego nazewnictwa na rynek USA - tam Intruder nazywa się Bulevard - nie mam pojęcie czemu ma to służyć :)

Podobnie ma się sprawa np. z Oplem, który we wszystkich krajach Europy poza UK nazywa sie Oplem, a w UK Vauxalem :biggrin: Po cholerę - nie wiem :buttrock:

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a na dokładkę w wersjach hamerykanckich obowiązuje oznaczenie pojemności w calach sześciennych, przez co c800 jest tam c50 ;>

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki - marka.

Intruder - to ogólna linia modelowa.

VS, VL, VZ, VZR - to różne wersje z tej linii.

 

Suzuki zaczęło produkcję Intrudera od modelu VS 750 w 86 roku, a od 87 VS 1400, następnie 750 przeobraziło się w 800 (92 rok), oraz mniejsze wersje 600 i 400. Wszystkie te moto to właśnie INTRUDER, który jest chopperem :)

następnie, niejako z "rozpędu"zaczęto produkcję modelu VL 1500, który nie był chopperem tylko cruiserem, ale jako ostatni nosił nazwę Intruder !

Ostatnio do kolekcji doszedł jeszcze model VZR 1800 (M109R)

I to wszystko, nie ma innych Intruderów

Suzuki VZ, nosi nazwę "Marauder", obecnie oznaczany jako "M"

Trzeba przyznać, iż Suzuki nie jest konsekwentne w nazewnictwi i narobiło sporo bałaganu, np nazywając model VZR 1800 intruderem a VZ 1600 marauderem

 

Podobnie ma się sprawa np. z Oplem, który we wszystkich krajach Europy poza UK nazywa sie Oplem, a w UK Vauxalem :( Po cholerę - nie wiem :wink:

Opel to bardzo mała firma i nie ma zbyt wiele do gadania, warunki dyktuje amerykański koncern GM, który wykupił Opla w 1934 roku. Dlatego te same auta można spotkać pod różnymi logami firmowymi (Opel, Vauxhall, Pontiac, czy Chevrolet), w zależności na jaki rynek są przeznaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki zaczęło produkcję Intrudera od modelu VS 750 w 86 roku, a od 87 VS 1400, następnie 750 przeobraziło się w 800 (92 rok), oraz mniejsze wersje 600 i 400. Wszystkie te moto to właśnie INTRUDER, który jest chopperem :biggrin:

następnie, niejako z "rozpędu"zaczęto produkcję modelu VL 1500, który nie był chopperem tylko cruiserem, ale jako ostatni nosił nazwę Intruder !

Ostatnio do kolekcji doszedł jeszcze model VZR 1800 (M109R)

I to wszystko, nie ma innych Intruderów

Suzuki VZ, nosi nazwę "Marauder", obecnie oznaczany jako "M"

 

Wieniek, sorry ale trochę pleciesz... :biggrin:

 

Nie każdy INTRUDER to chopper - owszem starsze modele z serii VS nimi były.

Ale obecne INTRUDERY - są cruiserami.

 

Obecnie Suzuki nie produkuje chopperów, ale jak najbardziej produkuje INTRUDERY - dlaczego mieszasz rodzaj motocykla z nazwą nadaną prze producenta. Nikt tu nie mówił o chopperach, tylko o INTRUDERACH :icon_razz:

 

Sam nie dalej jak dwa miechy temu zakupiłem nowego INTRUDERA - M800, który ma właśnie oznaczenie VZ800. Chyba, że ja czytac nie potrafię i nie wiem co mam napisane na zbiorniku paliwa, w dokumentach homologacyjnych i we wszelkich danych producenta... :lalag:

 

Wstąp do salonu Suzuki, albo chociaz na ich www to zobaczysz jeszcze inne nowe, obecnie produkowane INTRUDERY - C800, C1500, M1500, C1800, M1800.

 

Co do Maraudera, to Suzuki nie produkuje go już od 2004 roku... :icon_razz:

 

A obecy VZ 800 (M800) nie ma już wiele wspólnego z dawnym VZ 800 - Marauderem - to zupełnie przekonstruowany motocykl:

- silnik niby ten sam, ale znacznie zmieniony - smarowanie (teraz wchodzi 3,3 dm3 oleju, a nie 2,1 dm3 jak w Marauderze), wtrysk, więcej koni, więcej momentu obrotowego

- inny tylny wahacz

- inne tylne zawieszenie - jeden centralny amrotyzator, a nie dwa zewnętrzne

- inny napęd - wał kardana, a nie łańcuch

- inny wygląd - zbiornik, błotniki, malownie silnika, inne koła

- inna kierownica - w Marauderze był prosty T-bar

- inne wydechy

 

Ja wiem, że dla ciebie jedyny "słuszny" intruder to VS1400, ale ty jesteś zakochany w chopperach, a tu się człowiek pyta ogólnie o INTRUDERY.

 

Poydro :crossy:

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki wielkie dzięki za odpowiedzi. Właśnie zauważyłem ten jak to określono "bałagan i brak konsekwencji" i stąd mojej zmieszanie. Po prostu zgłupiałem co jest co. Jest o tyle niewygodna sytuacja, że sam Suzuki jeżdżę i chciałbym się orientować w temacie.

 

Co do Opla. To w UK nazywa się Vauxhaul, bo to była brytyjska marka którą Opel wykupił i produkuje jego modele na ten rynek (można je kupić na terenie całego commonwealthu jeśli dobrze się orientuję).

 

Jeszcze raz dzięki.

P.

Audaces Foruna Iuvat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,k goramo, masz rację, obecnie wszystko co nie przypomina szlifierki i ma chrom, nazywa się Intruder, ale to tylko w Europie. W stanach, dawno nie produkuje się intruderów (takich o których ja pisałem), ale za to wszystkie te moto nazwali "Bouleward", a pojemność oznaczyli w calach :bigrazz:

Suzuki nadal produkuje choppery, oczywiście na rynek amerykański, pod symbolami S40 (LS650 Savage), S50(Intruder VS800), oraz S83 (intruder VS1400)

Pozdro :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty żyjesz w stanach? W stanach to, w stanach tamto... :biggrin:

 

A zatem równie dobrze można powiedzieć, że Honda nie robi już Shadow'a... :biggrin: (poza Spiritem)

Bo przecież kiedyś Shadow to także był chopper (czy tzw. soft-chopper), a teraz Shadow jest cruiserem. Tak samo Vulcan u Kawasaki.

 

Zaczynam łapać o co ci chodzi:

- Suzuki nie produkuje już Intrudera - dlaczego? Ponieważ w Eropie nie sprzedaje obecnie nowych chopperów...

- Kawaski nie produkuje Vulcana - bo przecież dzisiejszy Vulcan to nie to samo co kiedyś...

- Honda nie ma już w swojej ofercie "prawdziwego" Shadowa, bo to co teraz stoi w salonach to cruiser...

 

... a przecież cruiser jest beee, cacy jest tylko chopper

 

:biggrin: :biggrin: :icon_mrgreen:

 

 

Po prostu czasy się zmieniają, zmienia się rynek, zmieniają się sprzęty. :biggrin:

Edytowane przez goramo

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...