Skocz do zawartości

napinacz rozrządu XR 600, NX 650 XL i pochodne


pack84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli jak pęknie spręzyna napinacza to zanim przeskoczy łańcuszek musi się dopiero naciągnąć przez jakiś tam czas? czyli napinacz się nie cofnie sam z siebie? a co do ustawienia go od początku no to wiadomo, gdy go wyjmiesz i założysz od nowa możesz ustawić go jak chcesz - czyli cofnięty także. tyle że wróci on od razu do poprzedniego ustawienia ze wzgl na dany stan łańcuszka? to wcale nie takie złe rozwiązanie honda zastosowała. musi być naprawdę mocne zaniedbanie żeby doszło do przeskoczenia łańcuszka i rozwałki silnika. na pewno da się usłyszeć wcześniej brak pracy napinacza czyli latanie luźnego łańcuszka.

 

czy jakoś da się ocenić zużycie łańcuszka po stanie napinacza?

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

odkopuję temat: dzis podczas odpalania mojej hondy,po paru dniach> po paru kopach na deko nagle poczułem silny opór i puknięcie,mysle ze przeskoczył rozrząd z powodu wykończonego napinacza,bo sam łańcuch chyba jest ok<nie halasował> :( zas czasami słychąć było cykanie z okolic głowicy,a na sworzniu napinacza czuc było silne drgania)

 

gdy nastepuje opór to zawory wydechowe są otwarte wiec pewnie spotkały sie z tłokiem :/ gdy nastąpi opór to moge cofnąć tlok z powrotem poprzez wbicie biegu i cofnięcie motocykla,nie słychać żadnego tarcia

 

ciekawe jakie są straty,gdy poprzednio jezdziłem to moto normalnie chodziło,zgasiłem je standardowo itd

 

może nic powaznego sie nie stało,w końcu uderzenie nie było mocne bo na odprężniku,najgorsze,że nie mam czasu sie za to brac i musze życ w niepewnosci :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...