Skocz do zawartości

Regulacja Tylnej sprężyny w Gs 500E


Tomot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Motorek Suzuki Gs500E Jeżdzę nim po nie równych drogach o 7-dmio stopniowej regulacji przedniego widelca słyszałem, Ale czy podlega regulacij też - Tylnie zawieszenie, czy jest mozliwoś zmiękczyć Tylnią sprężyne mojego Motocykla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 7-dmio stopniowej regulacji przedniego widelca słyszałem
to zle slyszales - fabryczny widelec GS500 nie ma zadnej regulacji (tylko wymiana sprezyn/oleju)

 

czy jest mozliwoś zmiękczyć Tylnią sprężyne mojego Motocykla?
fabrycznie tyl ustawiony jest na "4" z "7', wiec jezeli nikt wczesniej nie grzebal, to masz do dyspozycji 3 "skoki" w kazda strone (mozesz sprawdzic patrzac od boku na tylny amortyzator i odczytujac cyferke na pierscieniu z otworami, ktory znajduje sie w dolnej jego czesci)

regulacji dokonujesz przez obrot tego pierscienia (najlepiej specjalnym kluczem, ktory ladnie "lapie" te otwory - troszke sily trzeba uzyc), az wskoczy na pozadana pozycje (1 - miekki, 7 - twardy)

 

pozdrawiam,

Tomek

Edytowane przez fuoix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zle slyszales - fabryczny widelec GS500 nie ma zadnej regulacji (tylko wymiana sprezyn/oleju)

 

Jak to nie ma? Zależy od rocznika i wersji, więc nie gadaj że nie ma jak może mieć.

 

A tył z tego co pamiętam ustawia się kluczem pazurkowym (taki "haczyk") którym obracasz tuleję, która przeskakuje o ząbek, ściskając bądź odpuszczając sprężynę. Co do regulacji przodu - najlepiej dać olej 15 W i regulację dość mocno wkręconą (tak na 2/3). Tył możesz osdpuścić jak jesteś bardzo lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...