Skocz do zawartości

Yamaha FZR 1000 Streetfighter


Gość phantomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Motorek pełen wypas. GRATULACJE !!!! :) Wiele pracy i poświęcenia kosztuje budowa takiego streeta, a do tego dużo kasy to pochłania. Brakuje mi jednak pewnej "kropki nad i" - zawieszenia UPSIDE-DOWN. Ale jak to ze streetami bywa - ostatnie słowo nigdy nie zostanie powiedziane i pewnie nadal będzie udoskonalany (nawet gdyby sprzęcik tego nie wymagał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ile mniej wiecej kosztuje taki zadupek jak w tym motoctklu i gdzie oprocz motobazarow mozna cos takiego kupic A moze ktos bawil sie i probowal zrobic jakis zadupek sam Prosze o jakies wskazowki jak cos takiego mozm na zrobic samemu

Pozdrawiam wszystkich Byle do WIOSNY

 

z tego co widziałem ta FZRa jest w nowym ŚM w Giełdzie, weź zadzwoń do kolesia to pewnie Ci powie skąd i za ile ma ten zadupek (to chyba z Duki jest)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej wiecej kosztuje taki zadupek jak w tym motoctklu i gdzie oprocz motobazarow mozna cos takiego kupic A moze ktos bawil sie i probowal zrobic jakis zadupek sam Prosze o jakies wskazowki jak cos takiego mozm na zrobic samemu

Pozdrawiam wszystkich Byle do WIOSNY

 

 

Zadupek taki kosztuje w granicach 250-300 zł (wykonany z laminatów poliestrowych) i pochodzi od Ducati 916, 748 itp. Osobiście bawię się wykonywaniem takich elementów ale z reguły tylko dla siebie. Zakładając, że chciałbyś zadupek zrobić od podstaw (a nie skopiować inny, którym dysponujesz), to bardzo pracochłonna sprawa i jeśli nie masz doświadczenia i dostępu do odpowiedniej jakości żywic i środków pomocniczych, to możesz zmarnować całkiem sporo kasy. Zadupek, który powstanie w Twojej głowie projektujesz na programie typu CAD - 3D (np. AutoCad) z uwzględnieniem wszystkich wymiarów, jakie narzuca stelaż zadupka. Sprawa wydaje się prosta ale w rzeczywistości musisz w czasie projektowania pilnować wielu zależności (odległości, kąt nachylenia, Twoja wizja zadupka). Potem wydrukowujesz sobie przekroje w skali 1 : 1 i wycinasz je w płycie pilśniowej twardej lub w sklejce, montujesz je (w określonych odległościach), a przestrzenie między przekrojami wypełniasz pianką montażową, szpachlujesz, szlifujesz, malujesz i polerujesz uzyskując fizycznie wierne odzwierciedlenie tego, co sobie w głowie wymyśliłeś. Na podstawie tego modelu (w skali 1 : 1) wykonujesz formę, czasami dzieloną na kilka części, a w niej "laminujesz" swój wymarzony zadupek. Sprawa zajmuje bardzo dużo czasu, nie jest tak prosta jakby wynikało z mojego skróconego opisu i nie opłaca się dla wykonania jednego zadupka (koszty) . Poniżej pare zdjęć kolejnych etapów pracy na przykładzie mojego zbiornika paliwa, zacznij od projektu przestrzennego (wkleił się na sam dół-nie wiem dlaczego). Jak zrobię zdjęcie zadupka, to też zapodam. Pozdrawiam.

 

P.S. sorry phantomek, za offtemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...