Skocz do zawartości

jawa250 reaktywacja


rafciojawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noooo tak, po prostu pomylił proporcje, 1:25-1:30 czyli litr benzyny, 30l oleju:) :biggrin:

 

To jest Jawa a nie jakies tam pierdupierdu:P

http://www.polskajazda.pl/index.php

chodzi ci o jawe mustang,miałem taką zaapierdzielało to prawie 80km\h :crossy: to była moja pierwsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjj Granat - przeca to zwykły Perak......

Nadwozie ma bardzo ładne - ale silnik prawie jak w mojej 353...

Fakt - Perak to wyjątkowo udany (wręcz rewolucyjny) sprzęt jak na swoje czasy..........ale bardziej "barwnym" motocyklem tej marki (za który jestem gotów oddać mojego CBX-a i coś tam jeszcze) jest to - http://www.jawaczownersclub.co.uk/images/jawa_500ccOHC.jpg

Według mnie jedna z najpiękniejszych Jaw... :crossy:

Oczywiście są jeszcze inne "zjawiskowe" modele tej marki (jak na przykład 350 OHV) ale jak dla mnie 500 OHC i tak jest piękna.

Krótki filmik z 500OHC w roli głównej - http://pl.youtube.com/watch?v=VDg1bJi3lUw&feature=related

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jednak bronić peraczka zwłaszcza ze to mój hehehheheh :bigrazz:

oczywiście peraczek na tamte czasy naprawdę rewelak ale nie wiem czy słyszeliście mianowicie pierwsze motorki były już tworzone za okupacji hitlerowców przez Inż Jozef Jozif

Co do silnika wiadomo ze się różniły Paolo ma racje po wyglądzie praktycznie nie do poznania ale środeczek :biggrin: i nie zapomnijmy skąd ten silnik zaczerpną swoje korzenie

A co do 350 , 500 Paolo wiesz jakie miały nie dociągnięcia co :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jednak bronić peraczka zwłaszcza ze to mój hehehheheh :bigrazz:

oczywiście peraczek na tamte czasy naprawdę rewelak ale nie wiem czy słyszeliście mianowicie pierwsze motorki były już tworzone za okupacji hitlerowców przez Inż Jozef Jozif

Co do silnika wiadomo ze się różniły Paolo ma racje po wyglądzie praktycznie nie do poznania ale środeczek :biggrin: i nie zapomnijmy skąd ten silnik zaczerpną swoje korzenie

A co do 350 , 500 Paolo wiesz jakie miały nie dociągnięcia co :biggrin:

Pozdrawiam

Peraka nie krytykuję, bo wiem skaąd się wziął na tym świecie (a fakt - projektowane były juz za okupacji, dlatego po wojnie, gdy wprowadzono je do produkcji, okazały się rewelacją - ze względu na prosty i w miarę niezawodny silnik, tylne zawieszenie i .........cenę);

A co do 350 i 500 to wiem mniej więcej, że miały niedociągnięcia konstrukcyjne - ale nie da się ukryć, że są to bardzo "barwne" motocykle, i przejść się koło nich obojętnie nie da..........

Dlatego podtrzymuję to co powiedziałem wcześniej - oddam CBX-a za Jawę 500 :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Panowie, czy macie jakieś szczegóły odnośnie JAWy 650 tej z silnikiem rotaxa? Chodzi mi głównie o info czy ktoś tym jeździł. Bo "technicka data" to mam już obcykane w szczegółach i nawet temat już był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych nowych 650-kach nie wiem nic........ale z wyglądu sprawia wrażenie takiego "badziewia".....

Ps;

Ale fajny okaz znalazlem (niestety nie w realu - a przez neta) - http://www.ntm.cz/info/nove-prirustky/prir.../Jawa824016.jpg :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny okaz znalazlem (niestety nie w realu - a przez neta) - http://www.ntm.cz/info/nove-prirustky/prir.../Jawa824016.jpg :crossy:

Żenujaca komunistyczna stylistyka lat 80-tych z blizej niezidentyfikowanym piecem z latawca:P za to 500 OHC jest po prostu piekna, i za taka jawe to i ja dałbym swoja stajnie:)A za perzaka tez cos bym wyskrobał:)całe szczescie ze ich nie ma, to zajme sie fajniejszymi moturami:P

 

Ej Jawosze, juz sie chyba chwaliłem ze mam 2 prawie kompletne karoserie do 175/250 jak kto chce to oddam za symboliczna kwote lub jakies tajle, bo nie mam do czechów sentymentu(z pewnymi wyjatkami) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już sobie radzimy to opowiem co stoi nie daleko mnie hmmm

A stoi Jawa Ogar cud malina pod względem oryginalności ( tak jak moja 250 ) kopletniutka tylko ze no właśnie stoi w szopie której daszek się zawalił i wszystko kaput. Wiadomo po same szpryszki się wtopiła w ziemie i tak sobie rdzewieje!!!! bez jakiejś przyszłości!!!! A tak bym skompletował swoją 350 :icon_exclaim:

Panowie serce się kraje hmmmm :rolleyes: i nie da się tchnąć koleś i już :icon_exclaim:

Granat może ja tobie coś opylę do tych jaw mam prawi całą ehhehehh a i założył byś posta z tytułem "Granata Stajenka" o pooglądał by co :biggrin:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze masz racje, w koncu to moze byc moja emerytura nie? bo tansze to juz nie bedzie:) cykne foto trupów i zapodam na 4rum jak ktos zeche to ok, a jak kto ma czesci to wyłykam i skompletuje:)

 

tego ogara nie da sie wyrwac???trzeba sie ładnie ubrac najlepiej kogos poważnego -marynara i krawat, zajechac do kolesia i zaczac rozmowe bajer ze sołtys nam wskazał(a to juz ktos, szycha i nie jestesmy anonimowi)ze motor stoi czy by nie sprzedał itd, jak powie nie, to wyrazic zrozumienie ze taki fajny motor, to zał sprzedawac, tylko strasznie drogi w reanimacji wiemy bo sami składamy apropo, poprosic o zobaczenie bo własnie składamy taka i by sie zobaczyło co jest gdzie załozone i gadac, chwalic, gadac, chwalic gadac, az zmieknie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie da rady z tym ogarem i facio to młody dzius kurna i na dodatek stoi tam WFM zielona no ale jeszcze przeboleje ale tego ogarka hmmm

J tak samo mam Granat zbieram i zbieram kompletuje co dam rade remontuje ale zawsze zmyślą na stare lata sobie w garażu dłubać to jest sens hehehhehe

Pozdro :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...