Skocz do zawartości

Ciuchy motocyklowe


bles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wlasnie zamowilem rzeczy na moto jest jeszcze opcja zmiany. Chcialbym sie dowiedziec czy dobrze wybralem, bo duzo czytalem ale doswiadczenia z motocyklami jeszcze nie mam wielkiego.

 

-Kask Shoei xr-1000 Rogue tc-6 rozmiar: M

 

-Kurtka alpinestars Sniper, kolor czarno biala, rozmiar: L kurtka

 

-Rekawice alpinestars SP-1, czarno- biale rozmiar:M

 

-buty alpinestars Supertech R 2008 kolor: GP tracks

 

-zbroja dainese wave V neck jacket rozmiar: L

 

Razem wyjdzie mi okolo 4000 zl, czy to dobra cena?

 

To na poczatek jak zaczne agresywniej jezdzic to mysle o kupieniu kombinezonu a tych rzezczy bede uzywal w cieplejsze dni / krotkie przejazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z gołymi jajami będziesz latał..? wydajesz parę tysiaków i poskąpiłeś na gacie? :icon_razz:

 

BTW "co myślicie" - wpisujesz kolejno nazwy i/ lub symbole w wyszukiwarkę (to taki tekst "szukaj" u góry po prawej) i czytasz

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-Kask Shoei xr-1000 Rogue tc-6 rozmiar: M

 

-Rekawice alpinestars SP-1, czarno- biale rozmiar:M

 

-zbroja dainese wave V neck jacket rozmiar: L

 

To na poczatek jak zaczne agresywniej jezdzic to mysle o kupieniu kombinezonu a tych rzezczy bede uzywal w cieplejsze dni / krotkie przejazdy.

 

Jeszua ma racje .. gdzie masz gacie :)

 

co do w.w rzeczy to czy opłaca się czy nie to musiałbyś jeszcze dopisać ceny przy poszczególnych rzeczach.. wtedy można będzie się wypowiedzieć

 

- kask .. brak ceny ? malowanie to kwestia gustu .. - mam inne malowanie - ale kask jest super :banghead:

- rękawice Sp-1 .. brak ceny ? mam takie same ale uważam że:

a) nie nadają się na upalne dni bo ręka się strasznie poci - dlatego dokupiłem Alpiny SMX-2 Air Carbon które sprawdzają nawet do 15stopni

b) nie nadają się za bardzo na temperatury poniżej 10 stopni (takie jak np dzisiaj rano) bo ręce bardzo marzną - może rozwiązaniem będą podgrzewane manetki??

 

Ja przymierzam się dlatego do cieplejszych rękawiczek .. np Alpiny Polar Gore tex all weather ..

 

- Zbroja .. brak ceny ?? sam mam Bionica 2 ... ale uważam ze Dainese robi aktualnie b. dobre jak nie najlepsze zbroje ... zresztą ten patencik z ochraniaczem szyi ma swoje plusy ale i minusy .. nie wiem jak przy kurtce skórzanej ale jak mierzyłem ją z moją kurtką textylną to odczułem dyskomfort przy w obrębie szyi ..

a) ochraniacz szyi powodował że robiła się szpara na kołnierzu i na pewno będzie przez nią wiać,

b) nie do końca ochraniacz zgrał sie z kaskiem .. przy odchylaniu głowy do tyły był mały problem z dopasowanie się ochraniacza z kaskiem.. może to jest kwestia dopasowania/przyzwyczajenia

Zresztą, cena tej zbroi Dainese u dealer w krakowie była zaporowa po rabacie :).. 1100 zł gdzie Alpine można na Alledrogo wyhaczyć za połowę tej kwoty ..

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny dostalem takie, bralem wszystko naraz od jednego goscia.

 

Buty : 900

 

rekawice: 340

 

zbroja: 900

 

kurtka: 550

 

kask: 1400

 

Wszystko oczywiscie nowe. Nigdzie nie widzialem nizszych cen, ale chodzilem tylko po salonach we wroclawiu. Myslalem ze znacie jakichs ludzi co zalatwiaja taniej.

 

Spodnie kupuje Mottowear Stunt - jeansy z kevlarem i ochraniaczami, a jak zaczne ostrzej smigac to wezme cale kombi.

 

Zbroja dainese ma kazdy ochraniacz demontowalny ten przy szyi tez, wiec mozna sobie odpiac jakby akurat nie pasowal.

 

Znacie moze jakakolwiek strone gdzie mozna kupic spodnie mottowear?

Edytowane przez bles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekawice: 340

kask: 1400

 

Wszystko oczywiscie nowe. Nigdzie nie widzialem nizszych cen, ale chodzilem tylko po salonach we wroclawiu. Myslalem ze znacie jakichs ludzi co zalatwiaja taniej.

 

Na alledrogo te rękawice można kupić nówki z USA nawet za 250 zł ...

Kask to ta sama sytuacja .. tylko że u nich nazywa to sie RF-1000 a nie XR-1000 .. o tym możesz poczytać używając wyszukiwarki ..

 

Na zbroje dostałeś dobrą cene :bigrazz: .. jak możesz to podaj namiar na gościa bo chce sobie kupic coś z dainese a tu w kraku ceny są niebotyczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientowalem to rf-1000 jest w niedorobionych malowaniach w porownaniu z xr-1000. No i nie ma homologacji na polskie drogi. Ale rzeczywiscie kaski konstrukcyjnie identyczne a roznica w cenie spora. Z rekawicami znowu lipa bo akurat kolor ktory chcialem nie wystepuje na stronie alpinestara usa, tylko w europejskich sklepach np fc-moto.de.

 

Gosc od ktorego kupuje jest na allegro jako mcmotors czy cos takiego. Pewnie na stronie mcmotors.pl bedzie jakis kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientowalem to rf-1000 jest w niedorobionych malowaniach w porownaniu z xr-1000. ... roznica w cenie spora.

....

Z rekawicami znowu lipa bo akurat kolor ktory chcialem nie wystepuje na stronie alpinestara usa,

 

Z tego co patrze na malowania to większość wzorów jest taka sama ... gdzie tylko parę jest innych w Europie, USA i Japonii. Różnica w cenie jest znaczna .. bo jak teraz patrzę to np Shoei RF-1000 - Diabolic TC-5 - w całej rozmiarówce kosztuje $329.99 .. + przesyłki i trochę czekania .. w tej cenie to brak mi słów.

Ja swojego RF-a kupiłem jeszcze tanie .. ale to juz inna bajka :bigrazz: :)

 

Co do rękawic .. to nie wiem które kupiłeś, ale podejrzewam że ten sklep w ofercie ma nie tylko modele na 2008 rok ale i też starsze ... a na stronce Alpiny czy to USA czy EU masz tylko aktualne modele .. co w tym momencie powinno być już 2009.

A niektórych sklepach online w US masz dostępne rękawice z roku 2007/2008/2009

Edytowane przez Penetratore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...