Skocz do zawartości

prawko kat A


JLB2007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jak zwykle. Wszyscy wszystko dobrze wiedzą i nikt nic nie wie :banghead: . Juz pod koniec tamtego roku był temat o tym , że już na 290 tyś% wprowadzili te przepisy. A jak widać , dalej nic z tego ;]

 

 

To jak się wczytasz w to: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUri...06L0126:PL:HTML to może dotrze, że ta ustawa to próba realizacji wytycznych dyrektywy, i to już jest ostatni gwizdek, żeby zdążyć w terminie. Więc do 2013r ustawa wejdzie i będzie obowiązywać, bez obaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zakłada, że ustawa wejdzie w życie dopiero rok po ogłoszeniu, a najszybciej zostanie ogłoszona pod koniec tego roku. Realnie patrząc będzie to pewnie jednak będzie 2011 rok, plus rok vacatio legis, no to mamy 2012 jako najbardziej prawdopodobną datę obowiązywania nowych przepisów. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyczyć będzie się wszystkich którzy nie posiadają uprawnień, pewnie chcesz się powołać na "prawo nie działa wstecz" ale to nie powoduje, że ten przepis nie będzie się po zmianach tyczył tych co byli już pełnoletni, lecz "prawo nie działa wstecz" mówi, że nikt nie dostanie mandatu za jazdę bez uprawnień kiedy jeszcze ten przepis nie obowiązywał.

 

Czytamy uzasadnienie do projektu ustawy:

 

"Osoba, która przed dniem wejściem w życie ustawy ukończyła 18 lat, uznana

zostanie za uprawniona do kierowania motorowerem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wobec tej osoby nie będzie się stosować obowiązku uzyskania dokumentu potwierdzającego to

uprawnienie."

 

Art. 117. pkt 3 projektu ustawy.

 

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znając naszego prezydęta to pewnie bedzie Veto,czyli wszystko wróci do normy :icon_biggrin:

 

Twoj prezydet bedzie mial gow*o do gadania bo juz dawno podpisal cyrograf o wejsciu do EU a przepis dotyczy wszystkich jego czlonkow czyli i PL - kumasz czy za trudne ? Na dole masz konkretna wypowiedz

 

... do 2013r ustawa wejdzie i będzie obowiązywać, bez obaw.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj prezydet bedzie mial gow*o do gadania bo juz dawno podpisal cyrograf o wejsciu do EU a przepis dotyczy wszystkich jego czlonkow czyli i PL - kumasz czy za trudne ? Na dole masz konkretna wypowiedz

:crossy:

ale ja nie oczekiwałem żebyś mi to wyjaśniał,to była taka luźna wypowiedź.Kumam szefie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o.k. dzięki

już wczoraj doczytałem, bo przedwczoraj z braku czasu tylko pobieżnie przejrzałem ten projekt.

pozdr

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak się wczytasz w to: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUri...06L0126:PL:HTML to może dotrze, że ta ustawa to próba realizacji wytycznych dyrektywy, i to już jest ostatni gwizdek, żeby zdążyć w terminie. Więc do 2013r ustawa wejdzie i będzie obowiązywać, bez obaw.

 

z tego co wiem to ten przepis miał wejść jeszcze przed 2013 rokiem. I chodziło mi oto , że już w tamtym roku ktoś napisał temat"koniec r1 na pierwsze moto" a jak widać dalej nic nie weszło. Politycy straszą , straszą ale jak zwykle wszystko się kończy na jałowej gadce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politycy straszą , straszą ale jak zwykle wszystko się kończy na jałowej gadce ;)

Politycy nie straszą tylko media robią z tego aferę.A ustawa wejdzie prędzej czy później z naciskiem na później :wink: Bo stara ustawa jest po wielu nowelizacjach i o ile się nie myle to jest z 97roku :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadają się osoby te które uczą na prawo jazdy i te ktore nie mają jeszcze PJ :icon_razz: Nie wiem w czym Wy widzicie problem powinno być tak od zawsze z tym podziałem na moce , a z resztą czy 50 km w motocyklu to mało ? A po 2 latach robisz kolejne na mocniejsze maszyny i jeździsz do woli - właśnie te 2 lata są po to by nabyć doświadczenia jakiegokolwiek . A później są na forum filmiki jak koleś na sporcie nie umie po zakrętach jeździć ,ale musi mieć ponad 100 km :banghead: Dobrym przykładem jest pewna osoba z forum która zwiedziła pół europy na motocyklu 50 konnym we dwie osoby - także da się :bigrazz:

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy uzasadnienie do projektu ustawy:

 

"Osoba, która przed dniem wejściem w życie ustawy ukończyła 18 lat, uznana

zostanie za uprawniona do kierowania motorowerem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Wobec tej osoby nie będzie się stosować obowiązku uzyskania dokumentu potwierdzającego to

uprawnienie."

 

Art. 117. pkt 3 projektu ustawy.

pozdr

LYsY

 

Sorry, za mój wcześniejszy post wprowadzający błąd do dyskusji.

 

Ale niestety do przepisu muszę powiedzieć: Szkoda...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadają się osoby te które uczą na prawo jazdy...

Nie wiem w czym Wy widzicie problem powinno być tak od zawsze z tym podziałem na moce

 

Nie widzę w tym żadnego problemu, wręcz przeciwnie - popieram. Wydaje mi się że jasno się wyrażam w tym temacie.

 

Dobrym przykładem jest pewna osoba z forum która zwiedziła pół europy na motocyklu 50 konnym we dwie osoby - także da się :bigrazz:

 

Właśnie o to chodzi. Ale zazwyczaj jest tak, że pewien wiek ma swoje "prawa". Niech sobie gadają, zmiany będą i w końcu kogoś tam dogonią.

cytat z innego forum - czyli jakimi złudzeniami młodzi żyją:

nie każdy po egzaminie zamierza jeździć 250-tką, są ludzie, którzy np. robią kat. A tylko dla Hondy Goldwing GL1800 czy podobnych.

 

Chce w dniu 18. urodzin zapisać się na kurs kat. A, żeby zaraz po zdaniu egzaminu kupić sobie Goldwinga.

Ośmielę się nie zgodzić. Nie widzę powodu, żeby osoba, która dodatkowo uczyła się jeździć cruiserem lub supersportem (kurs doszkalający, szkolenie poegzaminacyjne) - jak każdy rozsądny człowiek, musiała czekać dodatkowe 6 lat, żeby pozwolić sobie na np. dwukołowy samochód od Hondy
?????????????

Sam chcę się zmieścić przed zmianą ustawy, właśnie z powodu oszczędności jednego kursu i egzaminu. Te pieniądze lepiej przeznaczyć na szkolenie doskonalące jazdę na już wybranym motocyklu.

Tak, prawo jazdy robię pod konkretny, wybrany pojazd; nie odwrotnie.

czyli Goldwinga :o)

Edytowane przez piecyk

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk, mam nadzieje, ze sie nie obraziles, cytujac Cie tam, swoja droga calkiem fajny kolo :icon_mrgreen:

 

Znam goscia ktoryprzez 25 lat jazdzil z Hamburga do Hiszpani z zona i tobolami na 125 ccm i 15 KM. Tez dawal rade, w 2007 zrobil jednak kat A. :biggrin:

 

:icon_mrgreen:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w tym żadnego problemu, wręcz przeciwnie - popieram. Wydaje mi się że jasno się wyrażam w tym temacie.

Jak najbardziej jasno :clap: Właśnie o to mi chodzi żeby wypowiadały się osoby uczące na prawko które są bardziej w tym obeznane :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...