Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.
A wydech od FZS 1000 kiedyś robiłeś ?
Mam Yamahe Thunderace z układem wydechowym Akrapovic'a (kolektory wydechowe po sam tłumik 4-2-1) ale poprzedni właściciel chyba gdy uznał, że sprzedaje moto zdjał akrapa i włozył ori wydech Yamahy.. Na początku cieszyłem sie nowym sprzętem ale teraz chciałbym aby ten wydech jakoś brzmiał bo na razie to nie jestem z tego zadowolony.. Myslałem aby go rozciąć (roznitować itd.) i zrobić samemu ale niestety gdy zszedłem do garazu zobaczyłem, że ten tłumik jest spawany i do tego nie jest to tłumik z Thunderace.. Poszukałem troche po internecie i optycznie dopasowałem, że to tłumik z FZS 1000.

Ile taka przeróbka by też kosztowała u Ciebie ? Chodzi aby przerobić go na przelot i jakoś wyciszyc aby nie bylo hipermasakry tylko aby ladnie bassowo brzmiał i byl przelot jak reszta wydechu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z forumowiczów może udzielić informacji jakie parametry powinny mieć rury przelotowe w Fz6? Chodzi mi o wszystkie wymiary. Czytałem że na rury idzie wełna stalowa ale linki już dawno nie działają żeby dokładnie sprawdzić jaka. A wygłuszanie to zwykła wata mineralna taka jak w ociepleniach dachów?

Czy wybebeszanie katalizatora jest potrzebne? W ogóle po co się to robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zadzwoń kiedyś do mnie to odpowiem na wszystkie twoje pytania

 

A to DL650 po moich poprawkach i wymianie rozerwanego poszycia karbonowego na nierdzewkę.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Tmj3FUImbvU

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

Edziu robiłem u Ciebie tłumik do super tenry 1200.

Wyszło rewelacyjnie (zresztą już wspominałem).

Tereski już nie mam. Wróciłem do choppera.

Yamaha xvs 1300 midnight star 2012.

Tłumik oryginalny.Dasz radę ?

Pozdrawiam Grzela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już kilka takich i 1300 i 950.Da rade go zmodyfikować bez niszczenia chromów ,oczywiście jeśli masz pojedyńcze wielkie cygaro.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był poszukaj na www.youtube.pl wpisując moją nazwę .Powinień też być tu na tym forum może kilka stron wcześniej.Ale z tego co pamiętam nie za wiele było tam słychać.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...