Skocz do zawartości

Zx6r 2008 vs GSX-r 600 k8 - pomożecie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja nie mówię, że mam niewiadomo jakiego skilla. Po prostu zmieniam motocykl, biorę te dwa pod uwagę i chciałem usłyszeć Wasze opinie (część z nich była bardzo przychylna, za co kudosy :icon_mrgreen: )

 

A skoro już jesteśmy przy temacie kasy: w Polsce bardzo ciężko kupić motocykl. Są one drogie, salony są nieprzychylne, sposób kupna również wygląda zupełnie inaczej. Wolałbym uniknąć mówienia, gdzie jestem i skąd go chce mieć, ale nie wszędzie tak jest :buttrock:

 

Swoją drogą, byłem dzisiaj w dwóch salonach i udało mi się umówić na jutro na sesje z gixxerem. Zobaczymy co to maleństwo potrafi. A jeżeli chodzi o wygląd: oba są urocze, naprawdę ciężko wybrać (i oba można równie łatwo rozwalić:P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, pracowałem 3 lata dla angola tzn. jeździłem na jego ciężarówce, miałem 2,2k funtów miesięcznie i wiem doskonale że w UK motocykle są drogie - ba, nawet droższe niż w PL.

Bardzo ciekawi mnie w jakim kraju mieszkasz - zdradź Nam proszę tajemnicę...

Dla porównania:

- PL - Suzuki GSX-R 600 K8 model 2008!!!!! Cena: 31.500 zł brutto! - sklep w Słupsku

- UK- GSXR600K8 WHI/SILV FGF £7,300 - Streetbike w Halesowen (mój ulubiony)

 

Pozdro all :icon_rolleyes:

Edytowane przez Klapek

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Yamaha R-6 z Angli... W Szkocji w Aberdeen można kupić jeszcze taniej...

 

http://ncs.autotrader.co.uk/ncs/NewBikeAdv...thing=&easting=

 

Nowe Kawasaki...

 

http://ncs.autotrader.co.uk/ncs/NewBikeAdv...thing=&easting=

 

Nowe Suzuki...

 

http://ncs.autotrader.co.uk/ncs/NewBikeAdv...thing=&easting=

 

A i do tego prosta niezbyt kosztowna rejestracja w kraju powinna rozwiac wszelkie wątpliwości skąd sprowadzić nówkę.

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A i do tego prosta niezbyt kosztowna rejestracja w kraju powinna rozwiac wszelkie wątpliwości skąd sprowadzić nówkę.

 

Rozwiń proszę swoją myśl bo chyba nie rozumiem co miałeś na myśli..

W UK jak 19to latek by poszedł i kupił sobie takie K8 to by zapłacił z 1,5k funów za ubezpieczenie i to same 3rd part...

A kupując Tam i przyprowadzić ją do PL to sprawa wygląda tak:

cena motocykla GSXR600 K8 2008 £6,699 (superbikesmanchester.co.uk) + transport 220f(ja za tyle przywożę)+ opłaty rejestracyjne + wątpliwy wg mnie serwis motocykla u Polskiego dealera...

 

 

Pozdro all :buttrock:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapek to drogo bierzesz za przywożenie , a jak widzę kolegów z pracy to się nie pier..... i biorą nowe samochody z salonu czy motocykle które w Polsce są marzeniem niejednego pana po 30 .A gdzie te motocykle są droższe niż w Pl bo nie widziałem , może w tamtym roku jak funt stał po 5,5 a nie jak teraz jest po 4 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

950zł za przegonienie busa ze Szkocji do PL to jest drogo???

Za samo paliwo przy kursie 3,2zł muszę zapłacić 704zł a gdzie kasa na prom, wypłata dla kierowcy i zysk dla mnie? :wink:

 

 

Pozdro all :wink:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń proszę swoją myśl bo chyba nie rozumiem co miałeś na myśli..

W UK jak 19to latek by poszedł i kupił sobie takie K8 to by zapłacił z 1,5k funów za ubezpieczenie i to same 3rd part...

A kupując Tam i przyprowadzić ją do PL to sprawa wygląda tak:

cena motocykla GSXR600 K8 2008 £6,699 (superbikesmanchester.co.uk) + transport 220f(ja za tyle przywożę)+ opłaty rejestracyjne + wątpliwy wg mnie serwis motocykla u Polskiego dealera...

Pozdro all :wink:

 

Akurat tutaj masz rację, ubezpieczenia pod uwagę nie wziąłem bo myslałem o sytuacji takiej jak ja mam, że ubezpieczenie na ojca mojego kumpla bo tak jak powiedziałeś, za ubezpieczenia zapłaciłby 1500 funtów jak nie więcej... Z tym, że motocykl policzyłes drogo bo z 5000 funtów można kupić nowy a w Aberdeen nawet za 4800.

 

Czyli 5000 * 4,20 = 226800 + przywóz (dajmy 1000) + rejestracja (700) = 24,380

 

A w Polsce ile kosztuje w salonie?

Edytowane przez Vector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector, sorka ale nie wierzę że jaet tak różnica w cenach pomiędzy Anglią a Szkocją. Podaj mi proszę namiar na ten salon zapytam ile kosztuje K8 :buttrock:

 

 

Pozdro all :wink:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector, sorka ale nie wierzę że jaet tak różnica w cenach pomiędzy Anglią a Szkocją. Podaj mi proszę namiar na ten salon zapytam ile kosztuje K8 :buttrock:

Pozdro all :wink:

 

W Aberdeen są takie ceny. Popatrz na ceny w samej Anglii nie 6700 funtów tylko 5200 czyli tez różnica jest spora... Wystarczy poszukać. Tak samo jak duże są różnice w cenach aut między komiasami a prywatnymi sprzedającymi? Ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całej zachodniej Europie sytuacja wygląda bardzo podobnie. Do tego zniżki dla stałych klientów, talony etc. Dla ludzi, którzy nie mają kasy udogodnienia w postaci leasingu, rat 1,5%, dofinansowań od Państwa (sic!). Ogólnie Polska jest sto lat za murzynami i należy zdawać sobie z tego sprawę. Chociaż i tak nie zamieniłbym jej na żaden inny kraj (dziewczyny, dziewczyny, dziewczyny :wink:).

 

Dobra, koniec OT. Dzisiaj wieczorkiem będę testował suzi i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na chwile obecną jestem zakochany w mlecznobiałym kolorku :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aberdeen są takie ceny. Popatrz na ceny w samej Anglii nie 6700 funtów tylko 5200 czyli tez różnica jest spora... Wystarczy poszukać. Tak samo jak duże są różnice w cenach aut między komiasami a prywatnymi sprzedającymi? Ogromne.

 

 

http://ncs.autotrader.co.uk/ncs/NewBikeAdv...thing=&easting=

Cena 5250f a jak wejdziesz na ich stronę to łatwo znajdziesz że jest to cena za K5 :

http://www.superbikesmanchester.co.uk/acatalog/Suzuki.html

 

Pozdro all :icon_rolleyes:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ncs.autotrader.co.uk/ncs/NewBikeAdv...thing=&easting=

Cena 5250f a jak wejdziesz na ich stronę to łatwo znajdziesz że jest to cena za K5 :

http://www.superbikesmanchester.co.uk/acatalog/Suzuki.html

 

Pozdro all :icon_rolleyes:

 

http://ncs.autotrader.co.uk/ncs/NewBikeAdv...thing=&easting=

 

To jest cena za rocznik 2008.

 

Jeżeli chodzi o ceny, u mnie gsx-r 600 k8 - 9tys euro, zx6r- 8,5tys euro. Mówimy oczywiście o wersjach europejskich, prosto z salonu. Do tego talon na benzynę i skórzane kombi Berik plus kask (drugiej kategorii) gratis.

 

No to jeśli jest tyle gratisów, kombi, talon, kas czyli praktycznie prawie wszystko czego potrzeba do jazdy to oferta bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony zastanawiające jest to, że osoba która nie potrzebuje ani kasku, ani kombi i tak je dostanie. Niestety, nie ma możliwości zrezygnowania z bonusów na rzecz zbicia ceny samego motocykla.

 

Jak wszystko jest nowe to w czym problem? Można spokojnie sprzedac z czystym zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...