Skocz do zawartości

Przestawione zębatki na wałku rozrządu


maniek_7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nietypowy problem z DRZ : po rozebraniu głowicy i wymianie łańcuszka rozrządu okazało się że... nie da się ustawić rozrządu (znaczy położenia wałków) zgodnie z serwisówką! Po zbadaniu tematu wyszło na to, że... zębatki są przestawione względem osi wałka i znaki na zębatkach (nacięcia i cyferki) w ogóle nie odpowiadają położeniu krzywek. Pobadałem trochę temat i wyszło że w tym typie z różnych przyczyn tak bywa. Ponieważ wałki są OK i trzymają wymiary (na łożyskowaniu - na krzywkach nie widać śladów zużycia :icon_rolleyes: ) doszedłem do wniosku że szkoda wałków i trzeba przestawić zębatki.

 

Pytanie jest : jak powinny być ustawione zębatki na wałku, najlepiej względem klina który jest w wałku? Czy ktoś przerabiał ten temat?

 

Pozdr

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie przestawily ? to jak sie trzymaja na walku ? nie masz obawa ze to sie w ogole rozwali w jezdzie i np tlok pocaluje zawory ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki sam problem miał kolega z RSV....

Myślę Maniek że najbezpieczniej dla silnika wyłoby wymienić ten wałek na inny sprawny :wink:

Czy wewnątrz jest klin?

Jeśli jest to da się w miarę dokładnie ustawić elementy - jeśli nie ma to będzie ciężko raczej zrobić to prawidłowo (precyzyjnie).

 

 

Pozdro all ;)

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z tego co pamiętam to;

znaczek na wale oczywiście T;

1- płaszczyzna głowicy;

2- na godzinie 12 czyli do góry;

3- 15 nitów od 2

Znaki na wałkach w poziomie, idealnie zgrane z płaszczyzną głowicy.

Pozdrawiam!

 

Dzięki, też mam serwisówkę, ale przy takim ustawieniu wałki są w "kosmos" ustawione, a nie tak jak powinny być. Tam jest klin na wałku, więc mam nadzieję, że będzie dobrze jak przestawię... Zresztą aby to zdjąć, to trzeba "na gorąco" bo inaczej nie da rady - a na siłę to lepiej nie tykać.

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nie mam serwisówki :flesje:

Co do klina to obawiam sie ze go tam nie ma ....

Takie połączenie ma zostać zerwane w określonych okolicznościach!

Zdarza sie czasem ze zrywa sie podczas normalnej pracy przynajmniej ja sie z tym spotkałem. Naprawy sie raczej nie przewiduje tylko wymienia na nowe, ale ..........

Powodzenia

 

PS. Jutro sprawdzę dla pewności.

Edytowane przez MotoTroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja nie mam serwisówki :icon_razz:

Co do klina to obawiam sie ze go tam nie ma ....

.....

PS. Jutro sprawdzę dla pewności.

 

Niesłusznie się obawiasz :buttrock:

 

Już sobie radzę, i wychodzi, że będzie gitara :icon_exclaim:

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni walczę z podobnym silnikiem od ltz-a i dałbym se mały palec u nogi uciąć (reki nie dam :wink: ) ze nie ma tam klina. Tylko że wałków nie musiałem rozbierać ............

W katalogu ta cześć występuje jako 1 nierozłączny element.

Jak rozprasujesz i będzie tam klin to napisz , będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...