Skocz do zawartości

Chwilowy brak kompresji ??


piczon82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.....

Od niedawna mam dziwny problem z moją DR 350. Po normalnej codziennej jeździe odstawiłem motor do garażu. Po kilku dniach chce odpalić motor a tu nie ma kompresji. Motor można kopać bez dekompresora, sporo oleju ubyło i zauwazyłem mocno okopcony wydech. Po godzinie walki z motorem odpalił i jeździł jak do tej pory. Dolałem oleju i po zrobieniu 20 km sytuacja sie powtórzyła. Zawory są ustawione, dekompresor działa. Mechanik sugeruje zapiekające się pierscienie. Może któryś z kolegów miałpodobny problem ??

Dzięki za odpowiedzi i sugestie.. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam!

Nie umiem naprawić Twego moto, ale wydaje mi się ze ten olej co bierze uszczelnia Ci, podnosząc kompresje. Gdy motor stoi i wszystko spłynie brakuje uszczelnienia i nie pali.

 

Sprawdź którędy ten olej ubywa, napraw i zmierz cylinder z tłokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.....

Od niedawna mam dziwny problem z moją DR 350. Po normalnej codziennej jeździe odstawiłem motor do garażu. Po kilku dniach chce odpalić motor a tu nie ma kompresji. Motor można kopać bez dekompresora, sporo oleju ubyło i zauwazyłem mocno okopcony wydech. Po godzinie walki z motorem odpalił i jeździł jak do tej pory. Dolałem oleju i po zrobieniu 20 km sytuacja sie powtórzyła. Zawory są ustawione, dekompresor działa. Mechanik sugeruje zapiekające się pierscienie. Może któryś z kolegów miałpodobny problem ??

Dzięki za odpowiedzi i sugestie.. pozdrawiam

Nie funkcjonuje w mechanice pojęcie "chwilowy brak kompresji".

Nagła utrata kompresji może być spowodowana zapieczeniem pierścieni lub przedmuchami na zaworach.

Sprawdzenie jest proste: pomiar ciśnienia sprężania na zimnym silniku a w drugim kroku pomiar ciśniena sprężania po uprzednim wlaniu so silnika kilku kropli oleju silnikowego.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...