Skocz do zawartości

huczenie zębatki zdawczej w nowym zestawie napędowym


lisek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

mam taki problem, zakupiłem nowy zestaw napędowy zębatki JT i łańcuch DIDa XRingowy

problem w tym że po wymianie, robił to mechanik, zębatka zdawcza huczy wraz ze zwiększającą sie prędkością, dodam że wczesniej tego nie było, pomimo że łancuch był krzywo wyciągnięty.

Teraz pytanie czy to normalne na początku aż do "dotarcia się", czy poprostu coś jest nie tak z zębatką zdawczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

mam taki problem, zakupiłem nowy zestaw napędowy zębatki JT i łańcuch DIDa XRingowy

problem w tym że po wymianie, robił to mechanik, zębatka zdawcza huczy wraz ze zwiększającą sie prędkością, dodam że wczesniej tego nie było, pomimo że łancuch był krzywo wyciągnięty.

Teraz pytanie czy to normalne na początku aż do "dotarcia się", czy poprostu coś jest nie tak z zębatką zdawczą ?

 

Zestaw napedowy sie dociera?

Ja zmienilem 350km temu, nic nie huczalo i nie huczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

mam taki problem, zakupiłem nowy zestaw napędowy zębatki JT i łańcuch DIDa XRingowy

problem w tym że po wymianie, robił to mechanik, zębatka zdawcza huczy wraz ze zwiększającą sie prędkością, dodam że wczesniej tego nie było, pomimo że łancuch był krzywo wyciągnięty.

Teraz pytanie czy to normalne na początku aż do "dotarcia się", czy poprostu coś jest nie tak z zębatką zdawczą ?

U mnie tez zebatka zdawcza zaczela glosniej pracowac po wymianie na nowy zestaw.Jest to chyba spowodowane tym, ze oryginalne zebatki zdawcze maja nalana gume (taki rodzaj amortyzatora) po ktorej porusza sie lancuch.Nowe zamienniki nie maja tego amortyzatora i dlatego lancuch bardziej na nich ''dzwoni''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zebatka zdawcza zaczela glosniej pracowac po wymianie na nowy zestaw.Jest to chyba spowodowane tym, ze oryginalne zebatki zdawcze maja nalana gume (taki rodzaj amortyzatora) po ktorej porusza sie lancuch.Nowe zamienniki nie maja tego amortyzatora i dlatego lancuch bardziej na nich ''dzwoni''.

 

Potwierdzam, sprawdź naciąg łańcucha w kilku miejscach czy jest tak samo oraz czy jest równo ustawione tylne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że się dociera... bo dzisiaj pojeździłem troche i jest lepiej, aczkolwiek wcześniejszy pracował cichutko, a ten jednak słychać chociaż już mniej.

Naciąg jest idealny, i po każdym obrocie koła taki sam. Tylko hałasuje zdawcza, pojeżdżę trochę i zobaczę co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie miałeś łańcuch uwalony w smarze co tłumiło dźwięki. teraz po kolejnych smarowaniach łańcucha będzie coraz ciszej pracował bo będzie go brud oblepiał. to chyba cała tajemnica.

 

ps. sprawdź czy mechanik założył ci nową śrubę i zabezpieczenie zębatki bo w fazerach stare śruby lubią się odkręcać. o mnie się odkręciła po 1500 km na szczęście nic się nie stało.

 

pozdrawiam.

Edytowane przez motobandyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie w jaki sposób ci huczy, u mnie po wymianie napędu było słychać taki gwizd, jak w samochodzie podczas jazdy na wstecznym. Gadałem o tym z mechanikiem i powiedział, że to normalne, że fabryczna zębatka zdawcza, ma nalaną gumę jak wspominał Slayer, kolejne zestawy jej nie mają i żeby się hałasem nie przejmować. U mnie chociaż ciszej to nadal on występuję, ale już go nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...