Skocz do zawartości

GS 500E akumulator pada


Tor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,to mój pierwszy post.

 

czytałem ten temat o rozładowującym się aku. kilka tematów nizej,ale u mnie chyba trochę inaczej,ale do sedna.

 

kupiłem suzuki gs500e rok 92

generalnie stan super,ale ,właśnie zawsze jest jakieś ale

 

po kilku przejażdżkach padł akumulator

 

co sprawdzałem:

klemy dokręcone

woda w aku. jest

po naładowaniu i 72h aku. pokazuje 13,5V

po odpaleniu moto 13,5v

przegazówka 14,5v

włączam światła spada do 12,5 i cały czas leci w dół

 

czytałem o sprawdzaniu napięcia na alternatorze,ale przyznam się ,że w samochodzie sobie jakoś radzę ,a tu niewiem gdzie sie on znajduje :D możecie mnie nakierować?

czytałem ,że przypadłość tego modelu to regulator napięcia,czy to mogą być objawy właśnie padniętego regulatora??? jak tak ,to też moje pytanie gdzie się on znajduje???

 

Marcin

Edytowane przez Tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 99% to zaczyna Ci padać regulator napięcia. Znajduje się on po prawej stronie motocykla na wysokości prawego podnóżka pasażera pod plastikiem...

 

Tu masz linka do aukcji: http://moto.allegro.pl/item432498687_regul...i_gs_500_e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to 99% to zaczyna Ci padać regulator napięcia. Znajduje się on po prawej stronie motocykla na wysokości prawego podnóżka pasażera pod plastikiem...

 

Tu masz linka do aukcji: http://moto.allegro.pl/item432498687_regul...i_gs_500_e.html

 

Dzięki,mam nadzieję że to regulator,bo inaczej 120zł w błoto hahaha,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic innego nie mogło się rozkraczyć. Regler to sławna część w GS500. W mojej GS na kurierce padł mi 2 razy w ciągu 80 tys. km.

 

Jak masz trochę gotówki to kup nowy aku co by nie męczyć nowego reglera. One są wrażliwe na stan baterii i połączeń el. więc złap szpray do elektryki i przeczyść wszystkie możliwe połączenia w instalacji. Sprawdź przy okazji połączenia masy, będziesz miał spokój na przyszłość. :icon_eek:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...