Skocz do zawartości

Pytanie o mechanizm w ltd 450


dante_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio wymieniałem linkę do sprzęgła w kawasaki ltd 450. Pod klamką sprzęgła jest pewien mechanizm z małym, plastykowym bolczykiem na sprężynce. Gdy sprzęgło nie jest wciśnięte to bolczyk jest schowany, gdy się je naciśnie to bolczyk się wysuwa. Zakładając klamkę niefortunnie złamałem ten bolczyk. Do czego służy ten mechanizm i czy jest on niezbędny? Da się go jakoś naprawć czy należy kupić nowy?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpiete do tego sa kable ? jak tak to gdzie ida ? Najprawdopodobniej to czujnik stopki bocznej , mozna bez tego jezdzic, tylko bardzo mozliwe ze teraz musisz lekko go przerobic bo iskry mozesz nie miec jak wlaczyc ktorykolwiek bieg.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest to włącznik, który zwiera/rozwiera obwód w momencie wciśniecia sprzęgła. Służy to temu, aby nie dało sie uruchomic silnika rozrusznikiem bez wciśnięcia sprzęgła (takie zabezpieczenie dla idiotów). Teraz żeby to ominąć, musisz zewrzeć (lub rozewrzeć) przewody doprowadzone do tego włącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego mechanizmu, z kostki, odchodzi 3 kabelki, ale dokąd prowadzą to nie wiem. Trop urwał mi się pod bakiem. Jeździłem już motorkiem i chyba nie ma żadnej różnicy. Wcześniej nie musiałem mieć włączonego sprzęgła do odpalenia i teraz jest tak samo. Czy rozrusznik przekręci na biegu- nie wiem, nie sprawdzałem. Zobaczę, może uda mi się to jakoś podkleić, jeżeli nie to chyba to zakupię. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...