Skocz do zawartości

Jak zalozyc blokady?!


kamilp7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce zablokowac mojego rieju do 50 km/t. Ma on silnik minarelli am6. Teraz jedzie 60km/t Mam blokade na wydechu. Taka tulejke. Ale co zrobic zeby jechal wolniej? Przelozenia mam 10x52. Aha i mi nie pali. Kiedys palil mi na kopa. teraz jak joz zapali to wchodzi na wielkie obroty... i po przejechaniu 100m joz sie uspokaja. Tak jak by musial paliwa zassac. Wczesniej nie mialem tego problemu.

 

I jeszcze jedno. Cos mi zgrzyta w silniku Jak wcisne sprzeglo to przestaje. A i jak jade np 40 km/t i wrzycam jedynke bo dojezdzam np do ronda to mi cos zgrzyta. Moze to przez to ze za doze obroty na skrzynie wchodza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic dziwnego jesli w 50ccm z 40km wrzucisz na 1... to nie zgrzytanie tylko praca silnika bez gazu czyli hamujesz silnikiem, akurat na 1 bym nie wrzucal... a jak wchodzi na obroty to moze zobacz ustawienia gaznika czy srubka nie jest za bardzo wkrecona od paliwa wogole sproboj z gaznikiem sie pobawic i zajrzyj od czasu do czasu na filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja wrzucam to jak mam go na sprzegle :wink:. ale dzis go zablokowalem bardziej ta tuleja w wdechu i idzie mi max 55 na rostej. Ale pod gurki to porazka jest.

 

No i czy inne zablokowane tez jada pod gurki od 30- do 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mi za szybko jedzie. A ty w norwegi placi sie 5000 kr kary! To jakies 2200zł. Oni tu maja takie bierznie przenosne i sprawdzaja. I na szkoly najezdzaja. Ostatnio najechali i 6 goscie dostalo 5000 kr kary i tablicce im zabrali. To wole jezdzic 50 km/t niz wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaliscie co napisalem wczesniej? Mam teraz 10x50. Na przod mniejszej nie dostane. A na tyl wiekrzej tez nie. Moge dostac 53-54 ale bedzie klopot z tym tu w norwegi. Zebatki i lancuch zmienialem jakies 300 km temu ;p

Edytowane przez kamilp7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Cos mi zgrzyta w silniku Jak wcisne sprzeglo to przestaje. A i jak jade np 40 km/t i wrzycam jedynke bo dojezdzam np do ronda to mi cos zgrzyta. Moze to przez to ze za doze obroty na skrzynie wchodza?

zgrzyta ci pewnie w skrzyni biegów, skoro wrzucasz 1szy bieg przy 40km/h .....

 

sposób z przepustnicą podany powyzej bdb - ja ewentualnie bym spróbował poluzować linkę gazu

 

jeśli chodzi o zmianę opony - np. zauż tylną o niższym profilu (przy tej samej jej szerokości), a bedzie jeździł troszke wolniej.

 

 

PS. te "rolki" tylko mierzą prędkośc koła, czy również stawiają jemu opór (w przybliżeniu taki jaki stawia powietrze przy danych prędkościach) ??

Edytowane przez zazzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien przelozenia, najprosciej.

 

Jak nie dostaniesz już zębatek na inne przełożenie to moim zdaniem blokada markowego sprzętu w warunkach ,,Garażowych'' to kopanie dołków po samym sobą....jak chcesz zablokować to jedź na serwis rjeju i sądzę ze tam ci albo to zrobią (fachowo) za odpowiednia oplata lub przynajmniej nakierują na odpowiednia drogę podczas własnoręcznego blokowania...z tego co napisałeś co się dzieje z motocyklem to jak dla mnie:

-obroty- coś nie tak z gaźnikiem ja bym się udał do serwisu bo wątpię abyś go sam wyregulował

-zgrzytanie podczas redukcji-to chyba tez wina obrotów, zresztą poczytaj na forum o redukcji biegów:p

A jeżeli żadna z moich propozycji nie przyniesie rezultatu to po prostu kontroluj prędkość podczas jazdy i miśki nie będą miały powodu do kontroli motocykla na hamowni.

Pozdrawiam :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy najprosciej nie jest zrobic ograniczany rolgaz?Mala dziurka i wkrecac taka srubke aby nie mozna bylo zbyt mocno otworzyc. Troche pokombinujesz,dasz wygodna srubke i mozesz przy nich przykrócić nawet gaz a poza nimi mozesz sobie latac pelna predkoscia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...