Skocz do zawartości

obliczenie wydechu do 2t .realne w warunkach chałupniczych ??


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam silnik od nieznanego bliżej moto i mam pytanie: czy jest możliwośc jakimś programm obliczyć jaki ma być do tego wydech ?? założmy że jestem w stanie chałupniczo wykonać dyfuzor bo mam dojsćia itp tylko skąd wiedzieć jaką ma mieć pojemnośc rozmiar itp ??

 

gdzieś czytałem że ludzie jakoś to obliczają........

 

odpowiedzi typu założ wydech od komarka i zobacz czy sie wkręci prosze sobie odpuścić to wiem będe eksperymentował jak nie będzie innego wyjścia......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguly jak sa dyfuzory to pisze: do 50 do 125 do 250, nie podaja wymiarow nigdzie, jak chcesz bardzo to moge ci zmierzyc dyfuzor od 250 tylko ze wiesz... to są flaki z olejem wiec nawet ciezko to namalowac a co dopiero zmierzyc...

 

a widze ze masz mtx 80... nie mozesz od niej zmierzyc ? przypasowac na chwile zobaczyc ?

Edytowane przez yoyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są programy na necie do obliczania poszczególnych kątów i średnic dyfuzora...nawet kiedyś miałem ten program na dysku ALE nie wiem gdzie jest :P poszukaj na tym forum chyba kiedyś komuś linka podawałem do stronki z tymi programikami :) generalnie znając pewne parametry, jak średnica, długość kąt otwarcia i zamknięcia kanału wydechowego jesteś w stanie obliczyć poszczególne kąty i długości dla rury wydechowej, stożka wejściowego, średnicy i długości komory oraz stożka wyjściowego i rurki wylotowej :)

 

Jednak chyba łatwiej poszukać wydechu od silnika o podobnej pojemności i dopasować mocowanie, będzie na pewno chodzić, mimo iż może nie byc idealnie dopasowanym do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widze ze masz mtx 80... nie mozesz od niej zmierzyc ? przypasowac na chwile zobaczyc ?

 

od mtx kompletnie nie pasuje mocowanie musiałbym z miejsca ciąć spawać itd (mtx ma za mała rurke wlotową i zuepłnie inny sposób mocowania )

 

natomiast jeśli chodzi o mocowanie pasuje kolanko od mz etz 250 więc o to sie nie martwie ale śmiem twierdzić że tłumik od wolnoobrotowej niewysilonej etz 250 średnio będzie sie nadawał do cz cross 125/948 :) (moc niby podobna.......)

 

Jednak chyba łatwiej poszukać wydechu od silnika o podobnej pojemności i dopasować mocowanie, będzie na pewno chodzić, mimo iż może nie byc idealnie dopasowanym do silnika

 

chodzić to to będzie bez wydechu conajwyżej dźwięk będzie budził zmarłych z grobu tylko że ja chce wykrzesać z tego silnika choćby 70% tej mocy co ma z normalnym dyfuzorem (słyszałem że ma ok 25KM niepotwierdzone info )i w tym tkwi problem......

 

ale skoro tak ok będe eksperymentował choć np nie mam dojścia do żadnego dyfuzora od wyczyna i pewno z tym będzie problem.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc bez wydechu będziesz tylko hałasował a moto nie będzie miało 20% mocy :P ...zakładając jakikolwiek dyfuzor od 125ccm osiągniesz wspomniane 70% mocy... :P od MTXa nie ma co zakładać bo będzie do dupy za mały...

 

tylko ty się nie nastawiaj że z dyfuzorem będzie ciszej chodzić :P to nie o to w tym chodzi :)

 

 

Ja sobie wczoraj zrobiłem dBkillera :D hehe kawałek gumowego korka (znalazłem przypadkiem) z wywierconym otworkiem w środku, idealnie pasuje w rurę wydechową :D bez tej gumy ... na ucho 100-120dB :crossy: z nim chodzi jak chiński skuterek :P jeszcze nie wiem jak bardzo osiągi mi to ograniczy ale na jakieś dłuższe jazdy jest idealny bo uszu nie meczy tak jak z pusta rurą, no i do tego ma wielką zaletę :banghead: można go wyjąć bez najmniejszego kłopotu.... cyk machnięcie dłonią i znów hałasuje jak na porządną crossówke przystało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc bez wydechu będziesz tylko hałasował a moto nie będzie miało 20% mocy j.gif ...zakładając jakikolwiek dyfuzor od 125ccm osiągniesz wspomniane 70% mocy... j.gif

 

najpierw spróbuje jak już mam eksperymentować z całym wydechem od mz250 bo taki mam za darmo na stanie i pasuje wlot kolanka do cylindra (chyba nawet sposób mocowania jest identyczny ......)

 

z teori to wygląda tak że silnik mz kręci max 8 tys a silnik cz pewno z 11 (przy 10 tys jest max moc 21KM )więc teoretycznie wydech będzie ten silnik dusił praktycznie mz ma 125ccm więcej i tą samą moc ...

 

w końcu taka mz wsk czy nawet ogar też ma dyfuzor w tłumiku..........chyba każdy dwusuw ma ;)

 

ciszej nie musi chodzić ogłuchnąc nie ogłuchne :wink:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę wtrącić kilka słów odnośnie dyfuzora to głównym jego zadaniem jest wspomaganie sterowania zaworem wydechowym na zasadzie rozprężania spalin. W motocyklach MZ CZ itd nie zastosowano ani zaworu wydechowego ani dyfuzora.

A jeśli naprawde chcesz się pobawić w tym temacie i masz narzędzia to proponuje zakupić pierwszy lepszy dyfuzor od moto z podobną pojemnością i wtedy możesz pruć go do woli i spawać do woli mam nadzieje że wykminisz najlepsze parametry ja osobiście bym się za to nie brał

www.moto.sosnowiec.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadaniem jest wspomaganie sterowania zaworem wydechowym na zasadzie rozprężania spalin. W motocyklach MZ CZ itd nie zastosowano ani zaworu wydechowego ani dyfuzora.

 

 

No i mylisz sie kolego.... ;)

 

po pierwsze, zadaniem dyfuzora nie jest wspomaganie zaworu wydechowego tylko właśnie odpowiednie sterowanie ciśnieniem gazów wylotowych w celu utworzenia fali stojącej odbijającej świeży ładunek który wylatuje przez kanał wydechowy i dobijanie go nad tłok.

 

Po drugie, mimo iz nie wyglądają tak jak we wszystkich japonczykach silniki MZ miały dyfuzory wewnątrz rur wydechowych, zresztą wydech MZ był baaaardzo dokładnie strojony do sinika w celu uzyskania jak najlepszych parametrów, w praktyce okazywało sie ze silniki MZ chodzą najlepiej właśnie na oryginalnych wydechach nawet różnorakie obliczane wydumki i projekty firmowe często nie są w stanie dogonić oryginalnych wydechów. Podobnie jest w CZ i w WSK....natomiast crossowe CZ z których michoa ma silnik miały dyfuzor w formie jaką większość zna czyli tzw. jelita :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motocyklach MZ CZ itd nie zastosowano ani zaworu wydechowego ani dyfuzora.

 

w cz cross jest mimo że silnik to zwykły prymitywny symetryk *bez membramy ani zaworu)

 

mnie nie chodzi o zabawe po prostu mam silnik i nie mam wydechu i nie wiem co z tym fanytem zrobic chce uzyskać z niego moc bliska znamionowej ........

 

no ale ok dorwie jakiś dyfuzor od 125 jakiejkolwiek i wsadze miejmy nadzieje że będzie ok.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu chodzi o cene na allegro też są jest np chyba jeszcze wydech od yz 125 i nawet mocowanie ma to samo chyba ale sory ....169 zł :biggrin:......

 

http://www.allegro.pl/item408457588_cz_cro..._kolankiem.html to jest orginalny wydech do tego mojego cuda ale po pierwsze chce mieć wydech góra a nie dołem po 2 cena jest dosyć śmieszna :wink:

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale ta wydumka chyba nie jest oryginalnym wydechem :P

 

a co do ceny to pewnie by Ci na bajzlu za 100 albo i mniej puścili kawał rury :) na allegro też mogłem pompkę kupić hamulcową za 90zł...na bajzlu wziąłem ją za 40 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...