Skocz do zawartości

Żarówki OSRAM Nightbreaker


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie do końca się nad tym zastanowiłeś . 55wat jest na krótkich - to jest dokładnie tyle samo ile w standartowej żarówce 55/60 . A na długich wprawdzie jest 100 wat ale długie się włącza jak nic nie jedzie z naprzeciwka , więc nie ma kogo oślepiać . gdy masz standardowe 60 wat na długich i walniesz komuś po oczach w nocy to i tak i tak oślepiasz , niezależnie czy świeci 60 czy 100 wat .

pozdrawiam .

 

Może w przypadku H4 tak jest, ale H4 powoli odchodzi do lamusa. Dziś popularniejsze są żarówki H7 i H1 które mają tylko jeden żarnik i jeżeli zamiast zwykłej żarówki H7 do świateł mijania zamontujesz H7 100W, to wówczas to 100W świeci na stałe. A przecież chodzi głównie o to aby poprawić oświetlenie właśnie na światłach mijania, których używamy najczęściej (chyba że mieszkamy na jakimś odludziu :buttrock: )

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... może philipsa vision plus +50%..? z 5 założonych przeze mnie (2 puszki + moto) przez 2 z górą lata spaliły się 2 (w puszkach)

jsz

 

Ja również polecam te żarówki. Mam i w moto i w puszcze - w moto kilka miesięcy, ale w samochodzie świecą już ponad rok i jestem bardzo zadowolony, dają bielsze światło, ale czy dalej świecą...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) dają bielsze światło, ale czy dalej świecą...? :)

 

jak już kiedyś pisałem: po założeniu byłem na przeglądzie, diagnosta stwierdził, że mam bardzo jasne światła - oceniał nie barwę, a jasność. niezależna opinia potwierdziła, sam odniosłem podobne wrażenie, ale w moim przypadku mógł to być efekt "życzeniowy" :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...