Skocz do zawartości

Kupno nowego moto z innego kraju UE.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum i nie znalazłem.

Załóżmy że pojadę do Niemiec i w salonie kupię nowe moto, dostanę u nich fakturę i świadectwo homologacji. I tu pierwsze pytanie, czy od Niemca dostanę fakturę z ichnim podatkiem (19%) czy netto?

Przywożę moto do kraju i co dalej? Wyczytałem gdzieś na innych stronach że opłaty recyklingowej, cła ani akcyzy nie opłacam, prawda to? Wyczytałem też, że jeśli pojazd nowy to muszę wypełnić deklarację VAT-10 i zapłacić podatek. To jak, dwa razy VAT płacę czy co?

Wiem że w urzędzie komunikacji wystarczy mi faktura i wyciąg ze świadectwa homologacji (oczywiście z tłumaczeniami) do zarejestrowania, ale co z tą cholerną skarbówką? Może ktoś mi tak jak krowie na rowie wytłumaczyć albo link dać jeśli na forum już to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem też, że jeśli pojazd nowy to muszę wypełnić deklarację VAT-10 i zapłacić podatek. To jak, dwa razy VAT płacę czy co?

 

 

Jeśli motocykl ma mniej niż 6 miesięcy i mniej niż 6 000km przebiegu jest uważany jako nowy i trzeba zapłacić w US VAT.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jezeli ma wiecej niz 6 miechow i 6kkm to skladasz wniosek vat 24(jezeli umowa byla podpisana w niemczech) a jak w polsce placisz 2 % wartosci motorku (bez wzgledu na to jaka masz cene zakupu maja swoje taryfikatory) , dow rej + tlumaczenie umowa + tlumaczenia nie wiem czy beda uznawac niemiecki przeglad( angielskie moty podobno muszą) jak nie to przeglad zerowy ( 120 zł + oplaty za vat 24= 160 zl + 188 zl rejestracja) to są wszystkie koszty

 

moze to ci pomoże

http://drf.drfugazi.eu.org/?q=node/18

Edytowane przez woiciech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabywca samochodu osobowego sprowadzonego od dostawcy unijnego obowiązany jest przedłożyć naczelnikowi urzędu skarbowego informację o nabyciu samochodu osobowego. Informacja składana jest na druku VAT-23 i należy do niej dołączyć kopię faktury potwierdzającej nabycie samochodu osobowego.

 

Informacja VAT-23 wraz z kopią faktury i dowodem zapłaty stanowi podstawę do wydania na druku VAT-25, z urzędu, przez naczelnika urzędu skarbowego zaświadczenia potwierdzającego uiszczenie podatku.

 

Naczelnik urzędu skarbowego jest obowiązany do wydania zaświadczenia potwierdzającego w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia nowego samochodu osobowego uiszczenie podatku przez podatnika tytułem przywozu tego samochodu z innego państwa członkowskiego UE, który ma być dopuszczony do ruchu na terytorium kraju. Zaświadczenie takie jest jednym z niezbędnych dokumentów dla zarejestrowania samochodu osobowego na terytorium kraju.

 

Aby uznać, że nabywany pojazd stanowi nowy środek transportu należy wziąć pod uwagę jego przebieg i okres od chwili dopuszczenia do użytku i że jest to pojazd, który nie przejechał więcej niż 6.000 km lub od momentu dopuszczenia go do użytku nie upłynęło więcej niż 6 miesięcy. Przy czym za moment dopuszczenia do użytku pojazdu uznaje się dzień, w którym został on pierwszy raz zarejestrowany w celu dopuszczenia do ruchu drogowego lub po raz pierwszy podlegał on obowiązkowi rejestracji w celu dopuszczenia do ruchu drogowego - w zależności od tego, która z tych dat jest wcześniejsza.

 

Podatnicy mają obowiązek zapłacić podatek od wewnątrzwspólnotowego nabycia nowego samochodu osobowego w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego.

W przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia nowego samochodu osobowego obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania tego samochodu, nie później jednak niż z chwilą wystawienia faktury przez jego dostawcę z innego kraju UE,

 

To cytaty z czasopisma podatkowego. Czy samochód, czy motocykl to nowy środek transportu traktowany jednakowo w przepisach podatkowych.

Jak kupisz nowy to otrzymasz fakturę bez VAT niemieckiego (Mwst). VAT płacisz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...