Skocz do zawartości

Kompletny zestaw na Yamahe FZ6


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Powoli planuję zakup swojego pierwszego motocykla a jak wiadomo trzeba się również zaopatrzyć w porządny strój motocyklowy. Czy osoby posiadające ten motocykl byłyby w stanie napisać w czym jeżdżą i czy strój komponuje się generalnie z maszyną? Na strój mogę przeznaczyć nawet 3-4 tys więc chyba powinno wystarczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że się komponuje? Kolorystycznie? Ja polecam ci zakup skórzanego kombinezonu. Sam w takim jeżdżę i uważam, że nie ma nic lepszego. Jeżeli jesteś typem turysty i bardziej od bezpieczeństwa liczy się dla ciebie nieprzemakalność to szukaj jakiegoś kompletu tekstylnego. Przejdź się po sklepach i obadaj co ci bardziej pasuje. Nikt ci nie wywróży czy lepiej będziesz się czuł w skórze czy szmaciaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "komponuje" miałem na myśli dopasowanie ubioru do konkretnego motocykla. Jestem początkującym motonitą, ale zdążyłem już sobie uświadomić że na choppera nie pasują na przykład kombinezony zakładane na super-sporta. Mam racje?

 

Przeczytałem już naprawdę dziesiątki tematów na tym i na innych forach i wstępnie zdecyduje się chyba na takie pozycje:

KASK SHOEI XR-1000

Buty Alpinestars S-MX Plus lub Sidi Vertigo Corsa

 

Chyba najbardziej popularne wyboru i najczęściej polecane.

Jeżeli chodzi o kombinezon to nie mam kompletnie żadnego pomysłu. Za krótki czas związany jestem z motocyklami żeby wyrobić sobie jakiekolwiek zdanie. W takim wypadku jesteście w stanie coś "zalecić"?

 

Zakupu kompletnego stroju będę zapewne dokonywał w Berlinie- podobno taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "komponuje" miałem na myśli dopasowanie ubioru do konkretnego motocykla. Jestem początkującym motonitą, ale zdążyłem już sobie uświadomić że na choppera nie pasują na przykład kombinezony zakładane na super-sporta. Mam racje?

 

Przeczytałem już naprawdę dziesiątki tematów na tym i na innych forach i wstępnie zdecyduje się chyba na takie pozycje:

KASK SHOEI XR-1000

Buty Alpinestars S-MX Plus lub Sidi Vertigo Corsa

 

Chyba najbardziej popularne wyboru i najczęściej polecane.

Jeżeli chodzi o kombinezon to nie mam kompletnie żadnego pomysłu. Za krótki czas związany jestem z motocyklami żeby wyrobić sobie jakiekolwiek zdanie. W takim wypadku jesteście w stanie coś "zalecić"?

 

Zakupu kompletnego stroju będę zapewne dokonywał w Berlinie- podobno taniej.

 

Tak, masz rację - kombinezony dla sportu nie pasują do chopperów... :banghead:

 

Co do kolorystyki kombinezonu - jak długo planujesz jeźdźić jednym motocyklem? Znudzi się za rok albo za dwa, kombinezon zostanie, kupisz inny motocykl w innym kolorze i co wtedy? Kupić nowe kombi pomimo tego, że poprzednie będzie dobre? Jaki w tym sens? Najlepiej według mnie kupić czarny zestaw bo jest to kolor dość uniwersalny i komponuje się z większością kolorystyką motocykli.

 

Z kombinezonu polecam Alpnestars RC-1, buty bardzo dobre wybrałeś do tego rękawice Alpiny GP PLUS.

 

Tutaj link do kombinezonu - obejrz sobie:

 

http://moto.allegro.pl/item425533617_alpin...stkie_rozm.html

 

Rękawice:

 

http://moto.allegro.pl/item423006911_alpin...ncja_sklep.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link - masz co kto ma i na czym jeździ

jakby było mało to jeszcze w wyszukiwarkę można wrzucać kolejne modele/ hasła typu "kask", "kombinezon", "tekstylny", itd itp. akurat naked jest motocyklem uniwersalnym, więc może poza skórą z frędzlami/ strojem z enduro pasuje wszystko. raczej zastanów się do czego ma motocykl służyć - i do takiego celu dobierz odpowiedni strój - np. tekstylne ciuchy są generalnie wygodniejsze na codzień i do turystyki, powiedzmy z dobrą membraną. itd - poczytasz, będziesz mądrzejszy

jsz

 

ps. fz6 ale nie s2..? bo 100KM to nie najlepszy pomysł do nauki jazdy... stosowne dyskusje w dziale sport/ turystyk

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym studiowaniu forum ułożyłem taki zestaw:

kombi Almpinestarts RC-1 dwuczęsciowy 800 euro

kask Shoei XR-1000 Diabolic3 330 euro

buty Sidi Vertigo Corsa 270 euro

rękawice Alpinestars GP-Plus 100 euro

 

---------------------

całość: 1500 euro czyli jakieś 4950 PLN w FC-Moto.de

 

Czy warto aż tyle pieniędzy inwestować w pierwszy strój? Mam w planach zmianę pierwszego motocykla na jakąś CBR'kę f4i lub GSXR'ka po 2-3 sezonach więc powinien to być zakup przyszłościowy.

 

Pozdrawiam i dziękuję za każdą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy warto aż tyle pieniędzy inwestować w pierwszy strój? Mam w planach zmianę pierwszego motocykla na jakąś CBR'kę f4i lub GSXR'ka po 2-3 sezonach więc powinien to być zakup przyszłościowy.

 

Pozdrawiam i dziękuję za każdą opinię.

 

No chyba właśnie pierwszy strój jest najważniejszy. Masz zamiar się uczyć jeździć. Nie zawsze się to udaje bez szlifu tudzież "parkingowej gleby". Dobra ochrona to podstawa. Poczytaj dział "Szkoła jazdy, stunt, wypadki", ludzie kupują badziew a później żałują, że przyoszczedzili pare złotych.

 

Szerokości :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym studiowaniu forum ułożyłem taki zestaw:

kombi Almpinestarts RC-1 dwuczęsciowy 800 euro

kask Shoei XR-1000 Diabolic3 330 euro

buty Sidi Vertigo Corsa 270 euro

rękawice Alpinestars GP-Plus 100 euro

 

---------------------

całość: 1500 euro czyli jakieś 4950 PLN w FC-Moto.de

 

Czy warto aż tyle pieniędzy inwestować w pierwszy strój? Mam w planach zmianę pierwszego motocykla na jakąś CBR'kę f4i lub GSXR'ka po 2-3 sezonach więc powinien to być zakup przyszłościowy.

 

Pozdrawiam i dziękuję za każdą opinię.

 

Bardzo dobry zestaw. Ekstraklasa gatunku ;) Jak na dzień dobry to bardzo dobry start.

 

I bardzo dobrze, ze inwestujesz w stroj... Odpowiedzialnie i rozsadnie

 

Jakbys byl zainteresowany jakmis konkretnym modelem Dainese albo Alpinestars w przystepnych cenach daj znac na PW bo sprowadzam.

 

Pzdr

 

Jaka jest u Ciebie cena za Alpinę RC-1???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z kombinezonu polecam Alpnestars RC-1, buty bardzo dobre wybrałeś do tego rękawice Alpiny GP PLUS.

Ten garb w kombinezonie, w przypadku tak wyprostowanej pozycji, jaka ma sie na FZ6 pasuje jak swini siodlo :crossy: A poza tym ciekawe jaka w tym przypadku spelnia funkcje :biggrin:

 

 

 

Z kombinezonu polecam Alpnestars RC-1, buty bardzo dobre wybrałeś do tego rękawice Alpiny GP PLUS.

Ten garb w kombinezonie, w przypadku tak wyprostowanej pozycji, jaka ma sie na FZ6 pasuje jak swini siodlo :icon_razz: A poza tym ciekawe jaka w tym przypadku spelnia funkcje :biggrin:

Poza tym, pewnie sie naraze-ale przymierzalem sie ostatnio do wyrobow Alpiny. I jak dla mnie to oni cholerna tandete zaczeli robic! Buty SMX plus, pomimo tego ze kosztuja tyle co Vertigo Corsa, to pod wzgledem jakosci przepasc! Alpina w srodku jakby wykladzina dywanowa wylozona, a z zewnatrz jakis marny skaj. Do tego brak wentylacji-i wrazenia jak w gumowym kaloszu gwarantowane. Smieszne wiazania na sciagane sznurowadlo-to rozwiazenie rodem z marnych Nitro :icon_razz:

Co do ciuchow, to kosztuja duzo wiecej niz Berik/Arlen Ness a jakoscia przypominaja mi Utike...Ten kombinezon RC-1 to troche jak skafander pletwonurka na tych zdjeciach wyglada :icon_razz:

A do tego dziwna rozmiarowka-taka na typowo amerykanska budowe ciala. Rozmiar 56 Alpiny mial nadal za krotkie rekawy, choc pod kurtke dwie pilki do kosza moglbym wsadzic :wink: I to niezaleznie od modelu-po prostu szyte sa na "szczuplych inaczej"(choc ja sam prawie 100 kg waze...) A w Beriku rozmiar 52!!! uszyty jak na miare, z idealnymi rekawami. Tutaj takze Suomy ma duza porzadniejsza oferte niz Alpina.

Jedyne co mnie pozytywnie zaskoczylo to rekawice GP PLUS. Sa faktycznie porzadnie zrobione.

No i fajne T Shirty maja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajc a jakieś konkretne produkty jesteś w stanie polecić zamiast Alpiny? (kombi, buty)

No przeciez napisalem :wink:

Fajne sa Vertigo/Vertigo Corsa choc troszke malo wygodne.

Za to Gaerne GRW/GRS wydawaly mi sie duzo wygodniejsze, choc troche mniej opancerzone od Sidi.

Co do ciuchow, to jest przeogromny wybor marek za rozsadniejsze pieniadze. Ale wazne tez, aby kroj podpasowal pod twoja budowe ciala i preferencje :flesje: W zasadzie od tego trzeba zaczac. A na to nie ma innej rady jak tylko chodzic i przymierzac-zakupy przez neta wedlug mnieodpadaja, bo kazda firma ma inna rozmiarowke-a nawet rozne modele tej samej firmy wypadaja zupelnie inaczej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeciez napisalem :lalag:

Fajne sa Vertigo/Vertigo Corsa choc troszke malo wygodne.

Za to Gaerne GRW/GRS wydawaly mi sie duzo wygodniejsze, choc troche mniej opancerzone od Sidi.

Co do ciuchow, to jest przeogromny wybor marek za rozsadniejsze pieniadze. Ale wazne tez, aby kroj podpasowal pod twoja budowe ciala i preferencje :D W zasadzie od tego trzeba zaczac. A na to nie ma innej rady jak tylko chodzic i przymierzac-zakupy przez neta wedlug mnieodpadaja, bo kazda firma ma inna rozmiarowke-a nawet rozne modele tej samej firmy wypadaja zupelnie inaczej!

 

No kurczę niestety musze się z Tobą zajc zgodzić :clap: Za dużo rozsądniejsze piniążki można kupić równie dobry ciuch. Alpina z cenami troszkę stoi za wysoko jak za jakość (swoją droga według mnie dobra). Trzeba tak jak powiedziane jest wyżej, pochodzić, poooglądać, poprzymierzać i sam wybierzesz co jest dla Ciebie lepsze :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...