Skocz do zawartości

Motorynka Stella


Russian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to ją przytarłeś.............nie wiem ile ma zakrętka ale chyba coś koło 5ml czy 10ml max a bak motoryny ma ile 5 ?? czy 4 ??

 

Co do straty osiągów, to więc musze powiedzieć że jednak chyba coś stracił, gdy jest zimny to za szybko nie pojedziesz, a gdy tak jeszcze nie kopcił to szedł jak przeciąg.

 

każdy dwusuw jak jest zimny kopci i nie osiąga pełnrj mocy jak sie nagrzeje mu przechodzi......gorzej jak sie nagrzeje i mu nie przejdzie wtedy znaczy że coś jest nie tak :bigrazz:

 

a dawanie na chama gazu na full na zimnym silniku zaowocuje krótką i burzliwą karierą pierścieni tłokowych.......

 

wymieniłem świece i odpalił na kopa, i od tego momentu tak kurzy cały czas

 

a oleju w skrzyni ubywa ??

 

Mylisz się kolego, jak pierścienie badz piersien pęknie to porysają cylinder i zniszcza denko tłoka po czym wypadna do kaału wydechowego. Tak bywa w więkrzosci przypadków. Ale napewno niezablokuje się tłok

 

ale nie zawsze.........czasem pierścień strzeli i wpadnie do kanału wydechowego troche a troche zostanie na tłoku i pękając poharatana gładź albo nie pęknie i przyblokuje chwilowo tłok.....potem w okolicy okna wydechowego jest takie ukrychnięcie.........zdarza sie to szczególnie w słabych silnikach

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 nakrętki na bak x]

 

tam się trochę więcej tego oleju wlewa, 25ml/1L benzyny nie mniej

 

zapewnie się zaciera stąd te piszczenie

a rzężenie do może być wszystkim spowodowane, trzeba wszystkie śrubki posprawdzać bo lubią się luzować .

wzmożone kopcenie daje zazwyczaj sygnał że simmer na wale od strony sprzęgła odchodzi na emeryturę

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będe musiał sprawdzić cały silnik.

A oleju do benzyny nie mogłem dolać za mało bo kopci jak oszalały, to co by było jak bym jeszcze więcej dolał ?? To by mnie chyba Straż Pożarna goniła bo by myśleli że sie coś pali :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierze olej ze skrzyni i dymi a jak byś dolał oleju do benzyny to byś miał pewność że się nie zatrze a tak to chyba powoli mu się to robi bo oleju zdecydowani za mało lejesz. a po co ty mu cały bak zalewasz przecież to na rok starczy :) :D

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ci sie tak wydaje że na rok starczy, ja co tydzień może dłużej tankuje, a jeżdże co dzień sobie hehe :-)

Chociaż nawet jak by sobie troszke oleju z kosza brał to chyba sie nic nie stanie ? Wkońcu tak i tak robie mieszanke z benzyną to sie wszystko ładnie pięknie smaruje ? Tylko z tym że znowu kopci :-/

Edytowane przez Russian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, teraz właśnie zauważyłem że jak sie mocno zagrzeje to już tak nie kopci, ale jak bym go odpalił zimnego to normalnie udusić sie idzie aż normalnie w oczy szczypie ;-) Przed tem tak nie było czyli coś musiamy sie popsuć troszke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To że może jest inna świeca to nic nie zmienia bo ona daje tylko iskre :buttrock:

 

 

 

może tylko ale jak będzie zła ciepłota to nie nastąpi samooczyszczenie świecie, iskra będzie zbyt słaba aby zapalić mieszankę.

 

lub w drugą stronę, elektrody się stopią :biggrin:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka :buttrock:

To że może jest inna świeca to nic nie zmienia bo ona daje tylko iskre :biggrin:

A co do tego oleju to jeszcze nie paczałem, wiem że w sprzęgle było sucho.

 

No jak w sprzegle masz sucho to nie najlepiej chyba...

A piernik ma cos do wiatraka jednak, nawet wiecej niz sie spodziewasz.

Zreszta, wez oddaj to moto do jakiegos mechanika, niech Ci to w koncu naprawi, bo mimo naszych usilnych staran chyba nic z tego nie bedzie :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może ta świeca jest felerna, bo wygrzebałem ją z jakiejś sterty gruzów na działce gdzie były jeszcze stare części od Komara :flesje:

Chyba jednak kupie tą nową świece, a co do oleju w sprzęgle to jest, z tym że chyba troszke za żadki, ale ważne że jest smarowanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może ta świeca jest felerna, bo wygrzebałem ją z jakiejś sterty gruzów na działce gdzie były jeszcze stare części od Komara crossy.gif

 

no więc albo nas słuchasz i to naprawiasz albo robisz sam wybór należt do ciebie ?? :flesje:

 

najpierw niemasz oleju w sprzęgłe potem jest.........stary zdecyduj sie.........

 

kup nową normalną świece to jest wydatek zawrotnyuch 6 zł (iskra f95) i masz pewnośc że to nie jest wina świecy.......

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw niemasz oleju w sprzęgłe potem jest.........stary zdecyduj sie.........

 

Mówiłem że nie było oleju, ale już jest bo dolałem :)

Dzisiaj mi podczas jazdy mi zgasł, wymieniłem na nową świece 95, i cyka i nawet tak nie kopci ale jeszcze troche ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...