Skocz do zawartości

Motorynka Stella


Russian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem, że coś piszczy mniej więcej w tym miejscu (link): http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f956dec20c17cb4b.html (dodam że to nie moja motoryna, zaznaczyłem tylko gdzie słychać w MOJEJ ten dźwięk)

 

Jaka może być tego przyczyna ? I co należało by zrobić ?

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Russian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co należało by zrobić ?

 

jechać do mechanika lub poszukać kumpla, który ma więcej wiedzy o mechanice niż ty... nikt tu jasnowidzem nie jest, a skoro nie potrafisz nawet sensownie wytłumaczyć skąd ten dźwięk, to tym bardziej po jednowyrazowym opisie nikt nie wywróży przyczyny

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd ten dźwięk

Wyraźnie zaznaczyłem skąd on dobiega, i zaczął dobiegać z nienacka, co mam jeszcze więcej napisać ??

Kumpli mam ale boje sie że oni bardziej pogorszą jego stan niż w którym jest, dlatego najpierw staram sie zapytać "ekspertów".

 

Mi nie chodzi o to żeby ktoś mi powiedział dokładnie ! Ale mniej więcej ... może komuś sie coś podobnego przytrafiło . A co do mojej wiedzy o mechanice, to gdybym sie na tym znał to by mnie tu nie było a po to jest forum aby pomogać innym i nie tylko.

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk wydobywa sie podczas jazdy, i też jak poprostu tylko stoi, na wolnych i ogólnie sie wydobywa jak tylko zacznie silnik pracować nie ważne co będziesz z nim robił.

Edytowane przez Russian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzia juz na forum doradziłem, ale ty i Twoja motorynka mnie pokonaliście. :cool:

Człowieku, to jest forum motocyklowe,a nie czarodziejskie aby Ci ktoś wywrózył. Napisz jaki to jest dzwięk, czy po wywrotce to sie stało czy jak. Sciagnij pokrywe i bedziesz wszystko widział.

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" mniej więcej w tym miejscu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f956dec20c17cb4b.html " :) :) :clap: Osobiście nie lubie skuterów ale nie którym ludziom jednak naprawde sie przydadzą :) Silnilk rometa jest prostszy w bdowie niż cep. Jeśli masz chciaz min. pojęcia to zdejmij pokrywe i zobacz czy nie masz magneta luźnego albo całego aparatu :D Jak pali dobrze to zapłonu sie nie dotykaj bo ci mechanik pozostanie :cool:

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie może być wszystko bo dźwięk dochodzi z tamtąd gdzie sie znajduje mniej więcej magneto.

 

Obszar zaznaczony na Twoim foto, to nie strona magneta :banghead:

Wiec w koncu, z ktorej strony silnika piszczy. Czy piszczy jednostajnie czy tak ociera tylko czasem?

Jesli to kolo magnesowe, to bedzie widac po zdjeciu jego pokrywy. Jesli to nie kolo, to najprawdopodobniej lozysko na wale, wiec rozbiorka silniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obszar zaznaczony na Twoim foto, to nie strona magneta :wink:

Wiec w koncu, z ktorej strony silnika piszczy. Czy piszczy jednostajnie czy tak ociera tylko czasem?

Jesli to kolo magnesowe, to bedzie widac po zdjeciu jego pokrywy. Jesli to nie kolo, to najprawdopodobniej lozysko na wale, wiec rozbiorka silniczka.

 

Nie w ogole to nie jest strona Magneta :icon_mrgreen: Dobrze chlopak mowi bo tam jest magneto. Odkrec dzwignie zmiany biegow, kopajke i zoabcz czy sie rusza magneto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...