Skocz do zawartości

Kilka pytań Yz 450 03r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wczoraj nabyłem Yz 450 z 2003r.I w ziązku z tym mam kilka pytań:

 

1. CO jaki czas zmieniać olej w silniku i jaki lać?

2. Czy wymienić płyn w chłodnicy?-podobno jest dynagel

3. Co zrobić aby zamontować lampe z przodu-z kąd wziąć prąd?-czy obejdzie się bez nawijania cewki?

4. Mam luz w jedym miejscu na tylnim zawieszeniu-chciałbym kupić to łożysko przez neta-jak mam to znaleść-jak dogadać się w np.larsonie o którą część mi chodzi?

5. Jak ma być naprężony łańcuch napędowy?Jak go kupiłem to był bardzo naciągnięty,a jak jeszcze siadłem na moto to juz wogule-i bałem się aby nie wyrwało wałka z silnika dlatego go popuściłem tak na oko;]-tzn tak jak zawse toriłem to w poprzednich motorach.

6.Co powinienem posprawdzać po zakupie

Czekam na wasze rady i z góry dzięki.;]

Edytowane przez grucha87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Fabryka zaleca co 5mth, najlepiej full syntetyk, ale jak nie wiesz kiedy był robiony remont to lej pólsyntetyk, 10W40 lub 10W50.

2. Ważne żebyś miał płyn nie wodę bo zimą Ci narobi bigosu.... mp rozwali cylinder

3. To kosztowna inwestycja bez cewki się nie obejdzie, chyba że zrobisz sobie lampę pod akumulator.

4. Znajdź np. w serwisówce numer fabryczny tej części i podaj w sklepie.'

5. Na końcu prowadnicy mają sie zmieścić dwa palce.

6. Wymień olej i wyreguluj zawory.

pzodro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam zmiękczyć przednie amory?

 

czy to normalne ze te 450ccm z 2003r mają 4 biegi?i bardzo szybką jedynke?Da isę to jakos zmienić-yzn ta jedynke aby była wolniejsza?-zmiana zębatki z przodu na mniejsza

tego nie zmienisz... to jest motocykl do motocrossu i musi mieć długi 1 bieg,kazdy tak ma,chyba by nie było zaciekawie jak byś musiał na prostej startowej wkładać biegi jeden za drugim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak mam zmiękczyć przednie amory?

 

czy to normalne ze te 450ccm z 2003r mają 4 biegi?i bardzo szybką jedynke?Da isę to jakos zmienić-yzn ta jedynke aby była wolniejsza?-zmiana zębatki z przodu na mniejsza

 

Dlatego YZ 450f nie jest najlepszym motocyklem do endurowania....

Jeśli chcesz zmiękczyć amorki to wykręć o kilka "klików" śrubkę od regulacji, która znajduje się na końcu lagi, aha i pamiętaj o częstym odpowietrzaniu przedniego zawieszenia :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego YZ 450f nie jest najlepszym motocyklem do endurowania....

Jeśli chcesz zmiękczyć amorki to wykręć o kilka "klików" śrubkę od regulacji, która znajduje się na końcu lagi, aha i pamiętaj o częstym odpowietrzaniu przedniego zawieszenia :buttrock:

 

 

Łańcuch napiety na strune to żle świadczy o mechaniku :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta skrzynia do endurzenia w 4.5 jest rzeczywiscie kicha, jak wrzucisz zebatki na moc to przy 100 bedziesz mial odcine na ostatnim biegu, a jedynka i tak bedzie szybka... no ale cos pomorze :) rozwiązaniem byla by skrzynia do wr, tylko koszty koszty koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...