Skocz do zawartości

Mz Ts 150


majasportomoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem nie dawno mzetke(1984) i właśnie przechodzi remont i mam do was zapytanie jaki kupić olej,akumulator(obecnie jest 6v 11aH) i co poradzić na zerdzewiały bak-narzazie oczyściłem go kamieniami. thx za wszystkie odpowiedzi

Edytowane przez majasportomoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli aku jest dobry, to nie ma sensu wymieniać

olej do skrzyni hipol 15W\40 orlenowski

jeśli chodzi o czyszczenie baku, to nie mam doświadczenia, ale zsiadłego mleka bym w życiu nie próbował :clap: zamiast kombinować jak wyczyścić bak z rdzy, załóż dodatkowy filtr paliwa na wężyk, (kosztuje grosze)

natomiast do mieszanki nie polecam mixolu

pozdro

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli aku jest dobry, to nie ma sensu wymieniać

olej do skrzyni hipol 15W\40 orlenowski

jeśli chodzi o czyszczenie baku, to nie mam doświadczenia, ale zsiadłego mleka bym w życiu nie próbował :banghead: zamiast kombinować jak wyczyścić bak z rdzy, załóż dodatkowy filtr paliwa na wężyk, (kosztuje grosze)

natomiast do mieszanki nie polecam mixolu

pozdro

:icon_rolleyes:

 

 

 

Czemu nie polecasz mixolu?

 

Akumlator niestety do wymiany bo motor siedział aż od 96r.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o Mixolu bo to gowno ! Wyczysc stary nagar i kup jakis "zachodni" olej ... moze byc mineral 2T ale markowy , z Orlenu lypa straszna , szkoda kasy , przy dobrym oleju masz mniej problemow . Nie zarzuca swiecy , nie tworzy nagaru itp. Akumulator , jezeli masz sprewny uklad ladowania , moze byc i mniejszej pojemnosci . W MZ zasila swiatla i kierunki , stacyjka ma pozycje do palenia bez akumulatora . Co do zardzewialego zbiornika to kamienie ok , ale proponuje sruby i nakretki + kilka dni "shaker'a" czyli potrzasasz az bedzie czysty :notworthy: wymyj potem dokladnie benzyna .

Pozdro .

Edytowane przez Arkadiusxmoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to taki jak był aku starczy spokojnie. mixolu się nie poleca bo to śmieć gów** itp. kiedyś ludzie lali do swoich motorów mixol ale tylko dlatego że nie było co innego wlać :notworthy: . osobiście polecam orlenowski olej cena jest niska 12zł za litr a jakość niczego sobie.

www.zaplon.fora.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denaturatem wymyj bak... Tylko potem dobrze spucz.

Ja tak robilem w mojej mz'cie.

Gdy juz naprawisz motorcykl czesto bedzie sie zapychal gaznik od tegoz baku wiec zaoloz jakis filterek i czesto czysc zakretke od kranika.

Czesto czysc dysze w gazniku i jak troche pojezdzisz duzo brudow odparuje z baku wiec bedziesz musial spuscic paliwo i ponownie czyscic ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie polecasz mixolu?

 

Akumlator niestety do wymiany bo motor siedział aż od 96r.!!!

 

mixol nie smaruje odpowiednio silnika, zabezpiecza trochę przed nagarem (lepiej niż lux) ale smarowanie ma słabe. Jeśli moto jest na dotarciu, to kup jakiś mineral, a później zmień na półsyntetyk/syntetyk. Orlenowski półsyntetyk 2t można kupić za 13zł, za midland 2t (syntetyk) zapłacisz ok 24, ale jest ogólnie polecany. Jeśli jednak wolisz minerale, to chyba castrol ma w ofercie dobrego mierala 2t

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...