Skocz do zawartości

Ubezpieczenie


Kiczaty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie wiem czy w dobrym temacie piszę bo jestem nowym użytkownikiem tego forum ale mniejsza o to moje pytanie dla was jest następujące otóż mam 19 lat i jestem zainteresowany kupnem Hondy CB 500 lub Suzuki GS 500 roczniki 95-97 moje pytanie brzmi ile mnie mniej więcej będzie kosztowało ubezpieczenie na ten motorek będzie to mój pierwszy motor. Wcześniej przez 3 lata jeździłem skuterem byłem jego współwłaścicielem nie miałem żadnego wypadku tzn. udokumentowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oc najtaniej chyba ciągle jeszcze w pzu, ale ile teraz i jakie masz - i czy uznają - zniżki to już kwestia konkretnego zapytania do nich, np. telefonicznie. to raz

po drugie: zacznij korzystać z wyszukiwarki, bo tego typu - i podobne początkujących - pytania powtarzają się dość często; większość ma już odpowiedzi w archiwalnych postach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja ci odpowiem tak

 

ja majac 23 latka i 1 ubezpieczony pojazd w pzu (tam najtaniej) placilem 200+ nie pamietam wiem ze bylo ponad 200 ale nie wiecej niz 250

wiec sadze ze powieniennes zamknac sie w tym przedziale cenowym

oczywiscie mowie o ubezpieczeniu na rok

 

pozdrawiam i milego smigania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie.

Podobno od 1 czerwca zmieniły się przepisy i mogę motocykl zarejestrować na ojca, na niego ubezpieczyć (pełny pakiet AC) i spokojnie sobie jeździć z jego zniżkami? Ktoś mi to rozkmini? Czy wtedy muszę umowę kupna spisać na ojca ?

pozdrawiam

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie.

Podobno od 1 czerwca zmieniły się przepisy i mogę motocykl zarejestrować na ojca, na niego ubezpieczyć (pełny pakiet AC) i spokojnie sobie jeździć z jego zniżkami? Ktoś mi to rozkmini? Czy wtedy muszę umowę kupna spisać na ojca ?

pozdrawiam

umowa moze byc na ciebie, w dowodzie rej wpiszcie ciebie i ojca jako wspowlasciciela i z niego znizki mozna wtedy uwzglednic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale wtedy trzeba doliczyć moją zwyżkę za wiek (50%, młodość w cenie :P ).

Mogę bez tej zwyżki mieć współwłasność ale wtedy musiałbym wykupić 25% udziału własnego i koszta idą wyżej.

Na szczęście dodzwoniłem się do PZU i już wiem, że mogę zarejestrować na tatę, na niego ubezpieczyć ze zniżkami a ja będę latał :icon_question:

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale wtedy trzeba doliczyć moją zwyżkę za wiek (50%, młodość w cenie :bigrazz: ).

Mogę bez tej zwyżki mieć współwłasność ale wtedy musiałbym wykupić 25% udziału własnego i koszta idą wyżej.

Na szczęście dodzwoniłem się do PZU i już wiem, że mogę zarejestrować na tatę, na niego ubezpieczyć ze zniżkami a ja będę latał :cool:

 

Wszystko się zgadza tylko przy ubezpieczeni zapytają czy Tata będzie udostępniał pojazd komuś poniżej 25 roku życia jeżeli będziecie chcieli uniknąć zwyżki i nie podacie tej informacji przy zawieraniu umowy ubezpieczenia, w przypadku jak się coś wydarzy a Ty będziesz w tym czasie prowadził moto mogą odmówić wypłaty odszkodowania.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest dwóch właścicieli, co prawda zapłacisz zwyżkę za wiek ale pracujesz jednocześnie na swoje zniżki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko przy ubezpieczeni zapytają czy Tata będzie udostępniał pojazd komuś poniżej 25 roku życia jeżeli będziecie chcieli uniknąć zwyżki i nie podacie tej informacji przy zawieraniu umowy ubezpieczenia, w przypadku jak się coś wydarzy a Ty będziesz w tym czasie prowadził moto mogą odmówić wypłaty odszkodowania.

 

 

NIEPRAWDA. Właśnie o tym pisałem. Z dniem 1 czerwca zmieniły się przepisy i nie interesuję ich kto jeździ. Dlatego nie ma NAJMNIEJSZEGO problemu, że motocykl będzie na tatę, ubezpieczenie będzie z jego zniżkami a ja będę nim śmigał. Byłem w dwóch agencjach to sprawdzić oraz dzwoniłem na infolinie bo też z początku byłem zdziwiony :flesje: Ale potwierdzili więc dla mnie to bardzo dobra wiadomość bo troszkę przyoszczędzę :)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...