Skocz do zawartości

zakup


mlody
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę o tym było kiedyś na forum, m.in. http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.php?t=8714.

Kiedyś była fajna stronka: http://jackare.jamajka.plukwa.net/Kupujemy.html , ale teraz nie działa (znikła kiedys, później pojawiła się z napisem że jest w przebudowie, teraz jej znów nie ma...) -było tam krótko i na temat, same podstawy.

"Przypadkiem" mam kopię tej strony - zajmuje ok. 110 kB - jak byś chciał, aby Ci to podesłać na majla - to podeślij mi swój e-majl.

 

Poza tym poczytaj sobie ten dział (mechanika MZ) - dowiesz się o wielu szczegółach, o których filozofom się nie śniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo odradzam kupowania motocykla samemu.....jego wlasciciel tak cie "przerobi" ze go kupisz ma 100%

lepiej isc z kims,kto sie zna na tych sprawach....niespieszyc sie.....bo w gre wejda emocje i pozniej sie zawiedziesz na nowym zakupie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprawdzicz czy rama nie jest pospawana na rurkac pod siedzeniem i na głównej belce. Tam najczesciej pękają, jeden forumowicz juz miał z tym problem. Pozatym sladowość kół, czy nie znosi na zakrętach itp

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum juz troche czytam i na necie tez "sporo" sie dowiedzialem, chcialem was spytac jako uzytkownikow tych maszyn jak z grubsza zrobic ogledziny zeby kompletnych zlok nie kupic . Wszystkie 251 mialy elektroniczny zaplon?
NIE,niektóre mają jeszcze przerywacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh te nieszczęsne ramy.. do tej pory mam problem przez tą własnie rame, ale coż, w marcu sie wszystko wyjaśni

 

A co do zakupu etki, to koniecznie weź kogoś kto się na tym zna, bo inaczej możesz żałować

takie są niestety realia zakupu motocykla w naszym pięknym kraju, nie kupuj tylko pierwszej lepszej, obejrzyj kilka etek, nawet jak wszystkie będą w dobrym stanie (w co wątpie) to obejrzyj jeszcze inne. Nie sposób opisać wszytkiego na co trzeba by zwrócić uwagę, ja od razu patrze na rame, silnik zawsze można zrobić, a pospawana i popękana rama to... a etki (katowane) lubią pękać.. i ludzie nawet o tym nie wiedzą, kiedyś byłem oglądać jedną 150, tak z ciekawości, i koleś sie zarzekał, że rama jest cała nie popękana, kazałem mu zdjąć siedzienie, zdrapałęm troche lakieru i udowodniłem że jest pęknięta, koleś juz się nie odzywał, zresztą można było się domyśleć że rama będzie ruszona bo koleś mieszkał w trudnym terenie (dziury, górki, lasy itp) a etki tego za bardzo nie lubią, także uważaj na rame. Jeżeli jest spawana (zależy jeszcze gdzie) to sobie ją odpuść, chyba że wymienisz rame. Nowa rama do 150 sprowadzona z niemiec (tzw. czysta, czyli bez numerów) kosztuje około 600 zł :lol: idziesz wtedy na stacje diagnostyczną pokazujesz fakture że ją kupiłeś i na tej podstawie nabijają ci numerki i dają kwitek z którym idziesz do urzędu, pełen legal, tylko że drogo, ale jak komuś bardzo zależy (tak jak mi :mrgreen: ) to taką rame kupi, ale jeszcze w totka nie wygrałem więc takiej ramy nie mam, mam inna, ale .. ehem, nie będe nic mówil.. ;)

 

a co do tej strony z opisem jak kupić etke to też mam ją w swoich zbiorach, dla osoby która pierwszy raz kupuje etke pozycja obowiązkowa, ale ktoś znający temat przy zakupie musi być, samemu naprawde nie warto, no chyba że ktoś wie co w etkach piszczy, ale nawet ja wziął bym teraz kumpla, zawsze coś może umknąć uwadze, trzeba doliczyć w końcu podjaranie kupującego :lol: :)

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...