Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ADi33 trzeba przyznać że moto prezentuje się zacnie. I ten komin w czarnym macie-bajka.



Siwieros, nie bardzo wiem co rozumiesz przez "nie-lewego" Raidera. Ja kupiłem od handlarzy z Lublina i jestem bardzo zadowolony. Naturalnie trzeba być czujnym o czym pisałem w jednym z wcześniejszych postów, ale o ile wiem obecnie na zakup moto w dobrym stanie (rozumiem przez to bez najmniejszych uszkodzeń) na poziomie Twojego budżetu będzie ciężko. Również import indywidualny jest drogi. Niemniej życzę powodzenia w poszukiwaniach, na pocieszenie powiem Ci że nie jesteś w tej sytuacji sam, też mam kolesia który jest na etapie poszukiwań Raidera dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem etap motocykli , które trzeba było trochę reanimować przed jazdą ale to zamierzchła przeszłość ( jakieś 30-35 lat wstecz ) silnik rozebrany i złożony do 2 w nocy a rano do pracy albo do ... po prostu odpukać Rajdek daje rady . To mnie cieszy, no czasami trzeba podciągnąć pas napędowy i tyle po co tu mechanik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy posiadam raidera od 1.5 miesiąca piękna maszyna :) tylko policja się czepia a ,że nie podświetlona rejestracja a,że nie ma postojówki i światełka odblaskowego z tyłu i za dużo ostrych krawędzi :) chciał mi dowód zabrać ale po rozmowie odstąpił :)

co do ciśnienia to masz pod siodłem napisane

ale OLO chyba dobrze napisał bo nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalek, lusterka i adaptery mają czarne. Mnie przeszkadzał kształt adaptera i dlatego zrobiłem ten skrót ze śrubą.

 

Dzięki za link, ale do Stratolinera mam materiały przy okazji przygody z poprzednim motocyklem. Jeśli chodzi o to co gdzie jest przykręcone i listę części z numerami, to jak korzystam z tego:

https://czesci-do-motocykli.pl/wyszukiwarka/fiszki/Motorcycle/2009/16839

 

Możesz wybrać inny rocznik, inny model.

 

Nie chcę znów przeszukiwać całego tematu Raidera, ale ktoś z tego Forum ma instrukcję, bo w różnych technicznych sprawach powoływał się na manuala i podawał nawet numery stron, na których jest konkretny tekst.

LIT-11626-22-58_Raider_S_1651.pdf

instrukcja do raidera niestety po angielsku

 

wiecie gdzie jest umiejscowiony filtr powietrza ?

Edytowane przez infimiti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza jest pod zbiornikiem paliwa. Żeby się do niego dostać trzeba odkręcić trzy śruby, unieść delikatnie zbiornik i w środkowej części patrząc od góry zobaczysz czarną puszkę dość sporych rozmiarów w której jest filtr. Sprawdź czy przed unoszeniem zbiornika nie trzeba zdjąć krawata z licznikiem odpinając wcześniej kostkę z przewodami (robiłem to dość dawno i nie pamiętam tego szczegółu). Tak to jest w naszym Rajdku.

 

 

Jak ktoś chciałby manuala do Rajdera w j. angielskim, to proszę o przesłanie do mnie na priv informacji z adresem na który wysłać plik, którego ze względu na objętość 32,5Mb nie mam możliwości udostępnić na forum.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Yurek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że wreszcie ktoś blisko mnie . Witaj kolego półtora miesiąca to niedługo , ale może jakieś pierwsze wrażenia z jazdy , odpowiada czy nie- nasz Rajdek . Bo ja od 2009 na tym moto i jakoś nie spieszno mi do zmian i nie wiem albo jest o.k. , albo się przyzwyczaiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Yurek



witaj kris 1,5 miesiąca ale zrobiłem nim już 2000 km :) super maszyna dobrze mi się nim jeździ jest ok

skąd dokładnie jesteś ?



ostatnio zrobiłem nim 330 km dwie przerwy na tankowanie i mógłbym dalej jechać



jeszcze jedno pytanko czy w naszych maszynach wymienia się olej w przekładni czy tylko w silniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allle tu się dzieje! Tyle postów :)

 

 

infimiti, witaj na Forum. Dziękuję za instrukcję. Trafiłeś chyba na wyjątkowo upierdliwych policjantów. Ja dotychczas spotykałem takich, którzy oglądali motocykl, podziwiali i kazali "jeszcze raz przegazować, bo tak fajnie ryczy".

 

I ja już wreszcie trochę pojeździłem. Każdy motocykl jest fajny, ale Raider jest z tych fajniejszych ;) Baaardzo mi pasuje! Coraz bardziej go lubię. Pozycja na moto, dynamika, no i ten sound ;)

 

Pytałem tutaj wcześniej o zużycie paliwa. Teraz już mam własne doświadczenia. Zacząłem notować, bo wydawało mi się dziwne, ale po przejechaniu 2,5 tys. km nie mam wątpliwości, że mój pali niewiele ponad 5l/100km. Nie gonię strasznie. Moja przelotowa prędkość, to strzałka w pionie (około 110 km/h), prawie każdy start z fasonem na maksa, wyprzedzanie,(a czasami tylko, bo mogę) 140-160, więc nie jestem mistrzem ekonomicznej jazdy. Drag Star przy spokojnej jeździe palił około 6 litrów, ale przy ostrzejszej już 7. Stratoliner 8-9, ale i 10 litrów chętnie by wciągnął, a to przecież ten sam silnik.

 

Ile paliwa jest po zapaleniu się rezerwy? Fajny jest ten patent z liczeniem przejechanej odległości na rezerwie. Nie zawsze od razu zobaczy się kontrolkę, a tutaj dodatkowe info od jak dawna ona już się świeci. Dojechał ktoś do końca? Ile licznik wtedy pokazał?

 

Jakie ciśnienie powinno być w oponie 240? Ja zrobiłem 2,8. Przed pompowaniem było 1,7, ale nie specjalnie czuję różnicę po dopompowaniu.

 

Wczoraj byłem na moto ognisku pod Stęszewem. Motocykli było wielu, ale Raider był tylko jeden. Pewnie mam spaczone spojrzenie, ale Raider wygląda doskonale. Duże koło z przodu, szerokie z tyłu, niskie siedzenie, wystawiony widelec... Doskonale! Też tak widzicie swoje Raidery? :)

Edytowane przez ADi33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, od lipca jestem posiadaczem Rajtka, Super sprawa, przesiadlem sie z bandita 1200. Moj pali przy przelotowce 110-130km\h i tak samo z ostrzejszymi startami ok 5,5l, nie mialem okazji sprawdzic ile przejade na rezerwie, ale nic straconego. denerwuje mnie tylko ze po 100 milach wskazowka paliwa spada odrazu na dol i czasami nie wiem czy szukac stacji czy jeszcze nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...