Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo-koledzy :banghead:

 

Niedługo zima i myślę jakby tu stworzyć na te wstrętne miesiące dla Raidka dobre warunki. Zaleca się, żeby na dłuższy czas nie pozostawiać moto na oponach w kontakcie z podłożem. Ubiegłej zimy miałem jeszcze Virago z centralna podpórką, więc nie było z tym problemu. Teraz jest inaczej i myślę czy nie zaopatrzyć się w coś np. takiego : http://allegro.pl/stojak-podnosnik-motocyklowy-681-kg-super-prezent-i4743121802.html .

Co o tym myślicie?

 

Jak by można poprosić, to wyślij do mnie na [email protected] tą wersję w pdf.

Z góry wielkie dzięki.

własnie jestem w trakcie roboty takiego podnosnika , warto miec go nie tylko do zimowania moto ale przedewszystkim do wszelkich napraw

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo-koledzy :banghead:

 

Niedługo zima i myślę jakby tu stworzyć na te wstrętne miesiące dla Raidka dobre warunki. Zaleca się, żeby na dłuższy czas nie pozostawiać moto na oponach w kontakcie z podłożem. Ubiegłej zimy miałem jeszcze Virago z centralna podpórką, więc nie było z tym problemu. Teraz jest inaczej i myślę czy nie zaopatrzyć się w coś np. takiego : http://allegro.pl/stojak-podnosnik-motocyklowy-681-kg-super-prezent-i4743121802.html .

Co o tym myślicie?

 

Hej, fajna ta winda ja niestety nie mam doswiadczenia z takowa ale przyznam sie ze tez myslalem o takiej ale nie pod katem zimowania tylko zmiany ogumienia, czy serwisu pasa. Zima bede przetaczal moto co jakis czas w garazu, ze wzgledu na male szkodniki biegajace po garazu a nie wiem jak by bylo ze stabilnoscia takiego zestawu.

Jak sie zdecydujesz to podziel sie jak moto stoi na tym podnosniku i czy postawiles go bezposrednio czy cos dorabiales, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnośnik wygląda super!

Będzie pasowął do naszego raidka?

Też sie zastanawiam nad kupnem czegoś takiego - do tej pory śmigałem na Suzi M800 i zimowałem go na kołach, ale z tym monsterem już tak nie zrobię.

Wygląda na to, że ten podnośnik może tez pomóc w parkowaniu moto w garażu, co dla mnie też jest ważne bo mam nie zbyt duży i auto żony też musi wejść :-)

Jak kupisz i wypróbujesz - daj znać.

 

A tak z innej beczki:

 

Zapraszam do Wawy na Paradę "Rock Niepodległości" - kto był, wie że jest super, a kto nie był powinnien przyjechać.

 

http://rockniepodleglosci.pl/?page_id=156

 

 

LwG

Hihus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej, fajna ta winda ja niestety nie mam doswiadczenia z takowa ale przyznam sie ze tez myslalem o takiej ale nie pod katem zimowania tylko zmiany ogumienia, czy serwisu pasa. Zima bede przetaczal moto co jakis czas w garazu, ze wzgledu na male szkodniki biegajace po garazu a nie wiem jak by bylo ze stabilnoscia takiego zestawu.

Jak sie zdecydujesz to podziel sie jak moto stoi na tym podnosniku i czy postawiles go bezposrednio czy cos dorabiales, pozdrawiam.

Uważam, że stabilność na równym i twardym podłożu (cementowa posadzka w garażu) będzie wystarczająca tym bardziej, że w zestawie producent dodaje dwa pasy do ściągania, więc można dodatkowo moto "zakotwiczyć" dla pewności.

Właśnie dziś przed chwilą kliknąłem "kup teraz" więc myślę, że za dwa, trzy dni przesyłka znajdzie sie u mnie, a wtedy podzielę się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki podnośnik użytkuję już od sześciu lat.Podnosiłem na nim kilka różnych sprzętów.Serwisuję motocykle kolegów.Można na nim motocykl przezwoić po garażu,ważne żeby przypiąć go pasami do podnośnika.Powinny być w komplecie.Kiedyś taki podnośnik można było kupić w Makro za 180 zł.Ogólnie polecam .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki podnośnik użytkuję już od sześciu lat.Podnosiłem na nim kilka różnych sprzętów.Serwisuję motocykle kolegów.Można na nim motocykl przezwoić po garażu,ważne żeby przypiąć go pasami do podnośnika.Powinny być w komplecie.Kiedyś taki podnośnik można było kupić w Makro za 180 zł.Ogólnie polecam .

 

 

Zgadza się, właśnie pisałem w odpowiedzi do Bimbasa, że są w zestawie pasy do przypięcia sprzętu. W informacji o urządzeniu jest napisane, że podnosi do 680 kg, ciekawe jak to jest w rzeczywistości? Ale mam nadzieję, że te 350 kg da radę!

Edytowane przez Yurek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę ,możesz nawet na nim siedzieć.Tylko należy pamiętać ,że zrobiony jest w Chinach i na to warto brać poprawkę.Choć w moim ,a używany jest dość często nic nie odpadło anie się nie zepsuło.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da radę ,możesz nawet na nim siedzieć.Tylko należy pamiętać ,że zrobiony jest w Chinach i na to warto brać poprawkę.Choć w moim ,a używany jest dość często nic nie odpadło anie się nie zepsuło.

 

Myślę, że jedynym słabym ogniwem w tej prostej konstrukcji może być tłok do podnoszenia, który po jakimś czasie z powodu nieszczelności może nie dać rady podnosić.

No ale nic - zobaczymy.

 

Hej koledzy.

 

Korzystając z fajnej pogody, polatałem dzisiaj trochę wkoło komina, ale przy okazji stwierdziłem dotychczas niezauważone prze ze mnie zjawisko, a mianowicie: na początku jazdy pas napędowy wydaje dziwne jęki i piski. Po przejechaniu kiku kilometrów zjawisko ustało. Zajrzałem na inne fora i dowiaduję się , że zjawisko to zdarza się w motocyklach napędzanych pasem. Przyczyną może być zbyt duży luz pasa, niesymetrycznie ustawione tylne koło, albo zanieczyszczony lub nadmiernie zużyty pas. Niektórzy zalecają stosowanie specjalnych specyfików w aerozolu do przekładni pasowych, inni wręcz odwrotnie twierdzą, że środki te jeszcze pogarszają sytuację. Inni zalecają czyszczenie pasa roztworem wody z mydłem.

Czy ma ktoś z was w tym względzie jakieś doświadczenia? Nie dysponuję przyrządem do sprawdzania wielkości ugięcia pasa, więc trudno mi określić czy ugięcie które przy naciśnięciu palcem na środku długości pasa na ok. 2,0 cm jest za duże czy za małe? Instrukcja mówi że ugięcie przy nacisku 4,5 kg powinna wynosić od 7,7 - 13,0 mm. Mechanik, który to oglądał twierdzi że naciąg jest w normie. Chyba jednak trzeba by trochę podciągnąć, nie chciałbym jednak przesadzić aby nie uszkodzić czegoś w układzie napędowym.

Może jakieś pomysły?

Edytowane przez Yurek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 cm to zdecydowanie za dużo.Jeśli nie masz doświadczenia w napinaniu pasa polecam zakupić przyrząd,nie jest drogi a bardzo pożyteczny.Dla pasa lepsze jest trochę za mocne napięcie niż za słabe.



http://www.mojenarzedzia.pl/przyrzad-do-kontroli-naciagu-pasa-napedowego



https://www.jonnesway.pl/pdf/1189.pdf

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że stabilność na równym i twardym podłożu (cementowa posadzka w garażu) będzie wystarczająca tym bardziej, że w zestawie producent dodaje dwa pasy do ściągania, więc można dodatkowo moto "zakotwiczyć" dla pewności.

Właśnie dziś przed chwilą kliknąłem "kup teraz" więc myślę, że za dwa, trzy dni przesyłka znajdzie sie u mnie, a wtedy podzielę się wrażeniami.

 

Hej,

 

I jak, dostałeś ten podnośnik?

Skrobnij krótką "opnio-relację" :-)

 

Pozdro,

Hihus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej,

 

I jak, dostałeś ten podnośnik?

Skrobnij krótką "opnio-relację" :-)

 

Pozdro,

Hihus

 

 

 

Witam! :biggrin:

Jasne, że dotarł cały, nieźle zapakowany. Montaż dziecinnie prosty. Jakość wykonania zupełnie dobra (spawy, lakier). Podnośnik działa bardzo płynnie i lekko, dotyczy to również opuszczania sprzętu. Raidek już sobie na nim stoi i ma sie dobrze. Całość jest sztywna i budzi zaufanie jeżeli chodzi o stabilność pod obciążeniem. Wprawdzie nie próbowałem nim "jeździć" po garażu z motocyklem na górze bo nie mocowałem sprzęta dołączonymi do zestawu pasami, ale myślę ze po zapięciu pasów można by to spokojnie wykonać. Ogólnie jak na ten moment szczerze polecam to urządzonko, tym bardziej że 350 zł to nie majątek a pożytku całkiem sporo.

 

post-75854-0-68880800-1416000622_thumb.jpg

post-75854-0-42362200-1416000638_thumb.jpg

post-75854-0-42073500-1416003515_thumb.jpg

Edytowane przez Yurek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...