Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś w salonie HD sprzedawca mnie namawiał na wypożyczenie V-road'a. I chociaż to moto jest strasznie małe, juz byłem skłonny dać się namówić, tylko że kolejny tekst tego sprzedawcy mnie powstrzymał. I zmroził. Facet postawił bowiem taką tezę:

 

- Tylko musisz uważać, bo ściąga na jedną stronę.

- Był rozbity???!!!!

- Nie był! Ściąga, bo rury wydechowe ma z jednej strony. KAŻDY MOTOCYKL KTÓRY MA RURY Z JEDNEJ STRONY BEDZIE ŚCIĄGAŁO!

 

Także taaak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w salonie HD sprzedawca mnie namawiał na wypożyczenie V-road'a. I chociaż to moto jest strasznie małe, juz byłem skłonny dać się namówić, tylko że kolejny tekst tego sprzedawcy mnie powstrzymał. I zmroził. Facet postawił bowiem taką tezę:

 

- Tylko musisz uważać, bo ściąga na jedną stronę.

- Był rozbity???!!!!

- Nie był! Ściąga, bo rury wydechowe ma z jednej strony. KAŻDY MOTOCYKL KTÓRY MA RURY Z JEDNEJ STRONY BEDZIE ŚCIĄGAŁO!

 

Także taaak...

 

 

Mocny specjalista! A może w Harleyach już tak jest...? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, że to mało prawdopodobne, ale jeżeli myślicie o zmianie Raidera na inne moto, to jakie bierzecie pod uwagę?

 

Dla mnie jest trochę bezkonkurencyjny. HD jest gorszy pod wieloma względami, więc zamiana byłaby mało sensowna (chyba, że ktoś ma zajawkę na logo)... Może nowy Indian? Victory przestają istnieć, ale i tak mi się nie podobały... Coś ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem ale zamieniłem na xt1200z i dopiero zaczełem jeździć ,po przejechaniu 500 km zero zmęczenia zużycie paliwa jakieś 2 litry mniej ,lżejszy o 100kg lepsze przyśpieszenie hamulce abs,jakość dróg nie stanowi problemu ... Przez sezon zrobiłem 15 tyś km gdzie raiderem przez 3 sezony jakieś 5tyś mil Miałem go zostawić ale więcej by stał tak jak gl1800 którego wyciągam jak żonka ma ochotę się przejechać Ale brak lansu ,bo głównie po to kupuję się raidera ,mego byłego widuję często trafił parę ulic dalej nowy właściciel pochwalił mi się ostatnio że naciął bieżnik w tylnej oponie bo nowa dużo kosztuje szuka używki

Pozdrawiam wszystkich raiderowów oby szybciej do wiosny

Edytowane przez robert b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że te dwa motocykle to dwa różne rodzaje turystyki.

 

Mam gramofon i czarne płyty a ktoś słucha tylko na MP3 i też jest szczęśliwy, ale dla mnie to nie to samo. Raiderem przejeżdżałem po 550km ale radość dawało nie samo DOJECHANIE na miejsce, lecz podróż. Lans to taki bonus (dla mnie nieistotny). Większą zaletą jest to, że mogę się ubrać w bezrękawnik, jeans, skórzaną kamizelkę, orzeszek.

 

Bardziej mi chodziło o zmianę Raidera na coś w tym samym klimacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w mojej okolicy Raiderów i nie mam gdzie sprawdzić. W mojej maszynie zbiornik lekko rusza się na boki. Myślę, że to około 5 mm w lewo i tyle samo w prawo. Mechanik mówił, że to normalne, że ma niwelować drgania z silnika, a ja mam wątpliwości. We wszystkich wcześniejszych moich motocyklach zbiorniki stały na motocyklu bez ruchu. A jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się kołysze. Gdy kupiłem Raidera to też byłem zdziwiony i nawet zdjąłem zbiornik żeby sprawdzić co jest przyczyną. Okazało się, że jest zawieszony na dwóch dość elastycznych elementach gumowych i to powoduje jego lekki ruch. Nie ma się co przejmować, ten typ tak ma.

 

A propos- gmole już znalazły nowego nabywcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...