Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yurek58, ja tak trochę okrakiem. Trochę Bydgoszcz, a trochę Nowa Sól, choć z żalem lubuskiego coraz mniej.

 

W sobotę już trochę porobiłem, porozbierałem i szykuję do malowania.

 

Yurek58, Zalek - dziękuję!

 

 

Nie dostałem żadnego powiadomienia na maila o nowych wpisach w tym temacie, choć go obserwuję. Coś źle zrobiłem czy tutaj nie ma takiej opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , że nasze grono się powiększa i to w sezonie . Bardzo się cieszę , że coraz więcej motocyklistów przekonuje się do Raidera , ja go lubię i tyle . Jak tam jeżdzicie panowie , ja ostatnio byłem na pikniku w Mrągowie , ale jeden koncert a reszta to kółko po okolicy ( bunkry w Gierłoży i Mamerkach i takie tam). Pozdrawiam i mam nadzieję , że też korzystacie z maszyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris1, to wspaniałej zabawy życzę :)

 

Już chyba wiem jak to jest z powiadomieniami. Powiadomienie, to czerwony znaczek z liczbą (ilość powiadomień) na samej górze po prawej stronie (tam gdzie nick, zaloguj/wyloguj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl mam już zarejestrowany i wreszcie wyjechałem nim z garażu. Zrobiłem trochę ponad 200 kilometrów i cały czas się cieszę ;)

 

A tak wygląda po pierwszym etapie zmian:

https://www.dropbox.com/sh/5zqug7sfzprk82h/AADBSUA2GDxBI7o73ONhI-dHa?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyglada Petrda,,, 😀

Ja na swojej maszynie dzis pokonałem tez około 100km i cieszyłem sie jak dziecko bateryjką 😀

 

Ps. Te lustarka spoko? Nie za mało widać? Bo sie przymierzam do czegoś takiego. Jaki koszt i gdzie kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od kilku dni czytam to forum ( dużo cennych uwag), bo chciałbym w przyszłym sezonie jeździć już Raiderem ( zakochałem się w tym motocyklu)

I już się zastanawiam jak i gdzie nabyć "nie-lewego" Raidera. Jak na razie w ogłoszeniach jest kilka sztuk ( tych samych). Zastanawiam się nad opcją sprowadzenia ze USA, ale to nie koniecznie musi wyjść tanio. Mam do wydania 30-35 tysi..

Czy może uzbroić się w cierpliwość i czekać aż do wiosny trafi się coś ciekawego w PL. Może ktoś coś podpowie w kwestii zakupu.

To mój pierwszy sezon na moto ( Virago) więc proszę o wyrozumiałość jeżeli pisze głupio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalek, lusterka kupiłem tutaj:

http://allegro.pl/lustra-lusterka-uniwersalne-czarny-mat-m10-i6404017995.html

Moim zdaniem adaptery do tych lusterek psują wygląd dlatego pominąłem je i w otwór M10 od dołu włożyłem śruby 5/18' z półokrągłym łbem imbusowym. Przez to łeb nie dotyka kierownicy.

Lustra są małe, ale przy bardzo staranny ustawieniu widać to co niezbędne. Nie przeszkadzało mi zbyt małe światło lustra.

 

Siwieros, są różne drogi dojścia do celu, Z moich doświadczeń najlepiej (najtaniej) kupuje się motocykl w październiku-listopadzie, a w styczniu lutym zaczyna się ruch, sezon coraz bliżej i ceny idą w górę. Ja każdy motocykl kupowałem od handlarza, który sprowadził motocykl na handel. Często prowizja handlarza może być niższa niż koszty błędów popełnionych przy samodzielnym imporcie.

 

Podczas jazdy w pewnym momencie bardzo szybko wskazów poziomu paliwa spadła do połowy, więc zacząłem obserwować co się z paliwem. Rezerwa zapaliła się na 150 mil (po zatankowaniu do pełna). Zatankowałem 13 litrów. Zużycie wyszło 5,4 l/100km. To możliwe czy nie dotankowałem?

 

Czy macie instrukcję obsługi (taką dla użytkownika albo dla serwisu) do Raidera? Tutaj ktoś wcześniej się chwalił, że ma, napisałem na prv, ale od dawna już cisza. Tak mało tu się dzieje, ale może akurat ktoś z odwiedzających ma. Jeśli, to poproszę na: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info z lusterkami,,, napisali tam ze maja tez do Yamahy ale pewnie tylko te srebrne a ja tez chce czarne 😀

Jakbyś zdobył ta instrukcje podeslij/daj znać,,, to co ja mam(wygrzebałem w necie) wklejam poniżej,,, Ale niestety angielski i sam zobaczysz.

Bez tej instrukcji to masakra, przeżywam to samo,,, nawet jak chce boczne mocowanie tablicy zrobić to sie muszę zastanowić czy nie wykręcę czegoś przy okazji 😀

 

Ps. Na tym forum bardzo mało sie dzieje ale myśle ze dlatego bo Raiderow jest stuankowo mało w PL.

 

http://mazko.net/docs/bikers/XV1900-RoadlinerStratoliner06-09REPAIR-MANUAL.pdf

Edytowane przez Zalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalek, lusterka i adaptery mają czarne. Mnie przeszkadzał kształt adaptera i dlatego zrobiłem ten skrót ze śrubą.

 

Dzięki za link, ale do Stratolinera mam materiały przy okazji przygody z poprzednim motocyklem. Jeśli chodzi o to co gdzie jest przykręcone i listę części z numerami, to jak korzystam z tego:

https://czesci-do-motocykli.pl/wyszukiwarka/fiszki/Motorcycle/2009/16839

 

Możesz wybrać inny rocznik, inny model.

 

Nie chcę znów przeszukiwać całego tematu Raidera, ale ktoś z tego Forum ma instrukcję, bo w różnych technicznych sprawach powoływał się na manuala i podawał nawet numery stron, na których jest konkretny tekst.

Edytowane przez ADi33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...