Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że przy zamówieniu prosto od nich do będzie pewnie razem z 750zł (wysyłaka pewnie firma kurierską + VAT i cło).

Ale ja, ponieważ mam rodzinę w US, kupię to przez nich - wyślą mi w paczce pocztowej, bez oryginalnych opakowań. Może wyjdzie ze 150zł taniej :-).

 

H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przy zamówieniu prosto od nich do będzie pewnie razem z 750zł (wysyłaka pewnie firma kurierską + VAT i cło).

Ale ja, ponieważ mam rodzinę w US, kupię to przez nich - wyślą mi w paczce pocztowej, bez oryginalnych opakowań. Może wyjdzie ze 150zł taniej :-).

 

H

 

W ten sposób to pewnie nawet taniej. Widać że element jest na prawdę fajnie wykonany i na moto bedzie sie bajerancko prezentował.

Gratuluję - szerokości!

Edytowane przez Yurek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima już na dobre zagościła w moich rejonach, dzisiaj już nade ślisko się zrobiło więc już sezon garażowania zimowego się dla mnie zaczął.

Na fotkach jeszcze byty motocyklowe, bo ostatnio jeszcze używane, na półce parę akcesoriów do czyszczenia motóra. Ale niestety zima już zapukała, więc pozostało tylko na motochoince powiesić bombki, włączyć ledowe oświetlenie i... "Merry Christmas Everyone"

W linku parę fotek...

https://drive.google.com/folderview?id=0B6kGQAv-Snp-Zl9LX2pHV3lyNWs&usp=sharing

Yamaha Virago 535 -> Suzuki VS800 -> Yamaha Raider XV1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No elegancko :-)

Mój Rajdek też w ciepełku (garaż w bryle domu), ale też wolałbym go mieć przy kominku, żeby grzejąc stopy i słuchając rock'n'rolla na kanapie móc jednocześnie cieszyć oko...

A tak muszę ruszyć doopę i iść do garażu.

 

Jednak dla mnie i mojego Raidka zima zapowiada się pracowicie, bo chę go trochę poprzerabiać, customowo przemalować, dodać kilka drobiazgów, więc nudzić sie nie będziemy :-)

 

Pozdrawiam,

Hihus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No elegancko :-)

Mój Rajdek też w ciepełku (garaż w bryle domu), ale też wolałbym go mieć przy kominku, żeby grzejąc stopy i słuchając rock'n'rolla na kanapie móc jednocześnie cieszyć oko...

A tak muszę ruszyć doopę i iść do garażu.

 

Jednak dla mnie i mojego Raidka zima zapowiada się pracowicie, bo chę go trochę poprzerabiać, customowo przemalować, dodać kilka drobiazgów, więc nudzić sie nie będziemy :-)

 

Pozdrawiam,

Hihus

Wcześniej pisałeś o łączniku a tu widzę dalsze pomysły na malowanie. Jakiś aerograf, czy całkowita zmiana barw?

Mój Rajdek niestety w nieogrzewanym garażu, ale dobrze zabezpieczony, zatankowany na full, zatkane wydechy, zmieniony olej i filtr, chromy pokryte wazeliną techniczną. Całość w górze na podnośniku. Wiosną będzie jak nowy.

Pozdrawiam,

Yurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to - zapadła jakaś dziwna cisza na Forum, czyżbyście wszyscy już zajęli sie orgnizowaniem Świąt?

 

 

post-75854-0-30681000-1418401146.png

Właściwie to trudno się dziwić, przecież czas choinki to całkiem fajny czas

 

 

post-75854-0-37640600-1418401512.png

Edytowane przez Yurek58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy,,,,,,, hmmm no i od tygodnia mam fajnie ubranego Raiderka r.2011 i na budziku tylko 2800mil.powiem Wam cieszy oko.jest to mój 2 raider wczesniejszego miałem w 2008 roku i wcale nim nie jezdziłem,pff ściągłem go wtedy nowego i na handel.Teraz mam 2 choperki -yamahe rod stara 1700 sylwerado---do sprzedania no i wspomniany Raider.Qrde nie moge sie doczekać wiosny,chociaż juz dzis trochę pośmigałem ..czując halny w plecy.Co Wy na to by sie spotkać tu w górach...zrobić taterki dookoła no i u mnie zrobic posiady wraz z noclegiem -mam okolo 50 miejsc...na razie zyczę wesołych Świąt no i pogodnego 2015 roku

Edytowane przez zbójnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy,,,,,,, hmmm no i od tygodnia mam fajnie ubranego Raiderka r.2011 i na budziku tylko 2800mil.powiem Wam cieszy oko.jest to mój 2 raider wczesniejszego miałem w 2008 roku i wcale nim nie jezdziłem,pff ściągłem go wtedy nowego i na handel.Teraz mam 2 choperki -yamahe rod stara 1700 sylwerado---do sprzedania no i wspomniany Raider.Qrde nie moge sie doczekać wiosny,chociaż juz dzis trochę pośmigałem ..czując halny w plecy.Co Wy na to by sie spotkać tu w górach...zrobić taterki dookoła no i u mnie zrobic posiady wraz z noclegiem -mam okolo 50 miejsc...na razie zyczę wesołych Świąt no i pogodnego 2015 roku

Witaj wśród swoich!

Rzuć jakieś fotki, skoro tak fajnie ubrany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam wrażenie, że jest nas tylko 8 na tym forum, nie ma więcej Raiderow w Polsce? Bije sie z moimi myślami na temat ubezpieczenia od kradzieży i nowego sezonu, AC zabija :banghead: . Wiem, że temat można znaleźć na stronkach o alarmach i że jest tego dużo, ale mam pytanie, czy macie jakieś alarmy w swoich raidkach i jezeli mozna wiedziec jakie, czy po staremu kawał łancucha i lampa :)

Pozdrawiam Bimbas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam wrażenie, że jest nas tylko 8 na tym forum, nie ma więcej Raiderow w Polsce? Bije sie z moimi myślami na temat ubezpieczenia od kradzieży i nowego sezonu, AC zabija :banghead: . Wiem, że temat można znaleźć na stronkach o alarmach i że jest tego dużo, ale mam pytanie, czy macie jakieś alarmy w swoich raidkach i jezeli mozna wiedziec jakie, czy po staremu kawał łancucha i lampa :)

Pozdrawiam Bimbas

 

 

Cześć!

Myślę że twoje wrażenia są niestety zgodne z rzeczywistością. Raiderów jest na pewno trochę wiecej, bo jeżdżąc tu i ówdzie mozna je spotkać, ale jak widać nie każdy odczuwa potrzebę podyskutowania na forum. Ale to już sprawa każdego z osobna inikt nikogo (na szczęście) do niczego nie będzie zmuszał.

Co do zabezpieczeń, to obecnie nie używam niczego. Obecny rok to był mój pierwszy sezon na tym moto, zrobiłem ok. 4 000 km, głównie "dookoła komina". Kilka pobytów na otwartych paradach z różnych okazji, których nie uważam za miejsca w których motocykle mogłyby zmieniać właścicieli wbrew ich woli. Nie mam zwyczaju, ani potrzeby pozostawiania sprzętu na jakichś parkingach przy sklepach lub osiedlach. Garażuję w zamkniętym garażu na własnym podwórku. Niemniej w poprzednim Yamaha Virago miałem alarm akustyczny i świetlny sterowany pilotem oraz porządną blokadę zakładną na tarczę hamulcową, ale z powodów przytoczonych wyżej prawie zupełnie ich nie używałem.

Oczywiście Raidek jest motocyklem z nieco innej półki, co najmniej trzy razy droższym, a więc na pewno bardziej porządanym przez złodzieji. Pewnie zacznę sie też rozglądać, chociaż nie znam tak na prawdę skutecznego zabezpieczenia w przypadku, gdy ktoś się nieco przygotuje i przyjedzie z samochodem do którego załaduje moto i odjedzie w nieznanym kierunku. Te powszechnie znane zabezpieczenia to są dla amatora, chcącego się "przejechać" i.t.p. Dla takiego przeszkodą będzie choćby zablokowanie kierownicy montowane fabrycznie. Również stosunkowo niedrogim, a podobnie skutecznym jest mechaniczna blokada tarczy hamulcowej, chociaż czytałem na którymś z forów, że potrafi też zrobić właścicielowi niezłe "kuku" w przypadku gdy zapomni sie coś takiego zdemontować przed ruszeniem z miejsca. Jednym słowem, też chętnie zapoznam sie ze zdaniem innych użytkowników naszego niepowtarzalnego Raidka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć!

Myślę że twoje wrażenia są niestety zgodne z rzeczywistością. Raiderów jest na pewno trochę wiecej, bo jeżdżąc tu i ówdzie mozna je spotkać, ale jak widać nie każdy odczuwa potrzebę podyskutowania na forum. Ale to już sprawa każdego z osobna inikt nikogo (na szczęście) do niczego nie będzie zmuszał.

Co do zabezpieczeń, to obecnie nie używam niczego. Obecny rok to był mój pierwszy sezon na tym moto, zrobiłem ok. 4 000 km, głównie "dookoła komina". Kilka pobytów na otwartych paradach z różnych okazji, których nie uważam za miejsca w których motocykle mogłyby zmieniać właścicieli wbrew ich woli. Nie mam zwyczaju, ani potrzeby pozostawiania sprzętu na jakichś parkingach przy sklepach lub osiedlach. Garażuję w zamkniętym garażu na własnym podwórku. Niemniej w poprzednim Yamaha Virago miałem alarm akustyczny i świetlny sterowany pilotem oraz porządną blokadę zakładną na tarczę hamulcową, ale z powodów przytoczonych wyżej prawie zupełnie ich nie używałem.

Oczywiście Raidek jest motocyklem z nieco innej półki, co najmniej trzy razy droższym, a więc na pewno bardziej porządanym przez złodzieji. Pewnie zacznę sie też rozglądać, chociaż nie znam tak na prawdę skutecznego zabezpieczenia w przypadku, gdy ktoś się nieco przygotuje i przyjedzie z samochodem do którego załaduje moto i odjedzie w nieznanym kierunku. Te powszechnie znane zabezpieczenia to są dla amatora, chcącego się "przejechać" i.t.p. Dla takiego przeszkodą będzie choćby zablokowanie kierownicy montowane fabrycznie. Również stosunkowo niedrogim, a podobnie skutecznym jest mechaniczna blokada tarczy hamulcowej, chociaż czytałem na którymś z forów, że potrafi też zrobić właścicielowi niezłe "kuku" w przypadku gdy zapomni sie coś takiego zdemontować przed ruszeniem z miejsca. Jednym słowem, też chętnie zapoznam sie ze zdaniem innych użytkowników naszego niepowtarzalnego Raidka.

 

Hej Yurek, wiedzialem ze odpowiesz, dzieki, moze jeszcze ktos cos ruszy w tym temacie ale raczej watpie. Znalazlem kiedys alarm dedykowany do Raidka i sa nawet oryginalne przejsciowki do podlaczenia sie do instalacji mam gdzies nawet cala nazwe, ale jak wszystko trzeba sciagac z USA i chyba nie ma homologacji przez nasze firmy ubezpieczeniowe a jest DROGI wiec raczej zostane przy blokadzie na tarcze kupie jakas z alarmem, a na wypadach w nocy sam sie bede przypinal do niego ;). Ja tez garazuje w domu wiec nie powinno byc zaskoczenia, choc nigdy nic nie wiadomo.

 

A powedz bedziesz jakos ubieral swojego?, ja kupilem sakwy i zalozylem na klik fix, bo uwazam ze dokladanie czegos wiecej zaburza calosc, wiec szybki manewr sakwy na moto i mozna jechac gdzies dalej a kolo komina oczywiscie bez.

Trzym sie i musimy sie zlapac na wiosne.

 

A zapomnialem, co do kamyka w pasie usunalem poszlo nawet niespodziewanie gladko. Tylko teraz ci zza wielkiej wody zeby tylko sie nie zglosili po jakies clo za kawal ichnej ziemi :biggrin:. A dziura w pasie zostala :sad:, dobrze ze kola pasowe sa cale wiec dajemy na wiosne, a swoja droga tez sprawdzilem luz pasa i tez mam duzy, kupilem miernik i podciagne troszke do wartosci z manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bimbas i widzisz, nie było tak źle... Myślę, że ten pas Ci jeszcze długo posłuży. Dobrze, że koła pasowe masz całe.

Ja na wiosnę muszę oddać rajdka na wymianę oleju, filtrów, kupiłem świece irydowe, może jakieś klocki hamulcowe okażą się do wymiany. Myślę, aby w lagi wlać coś gęstszego np 15W (miałem taki w intruderze i bardzo fajnie mi pracowała zawiecha) bo po przesiadce, teraz jest strasznie miękki. Dodatkowo jeszcze takie drobne sprawy kosmetyczne jak naciągnięcie pasa (nie mam tego bźdynksa do mierzenia) i skrócenie przewodu hamulcowego który idzie od zbiorniczka do rozdzielacza, gdyż po USA ktoś jeździł z wysoką kierownicą i przedłużał wszystko.

Co do alarmu czy innych zabezpieczeń, to myślę, że blokada na koło z alarmem wystarczy. Kto ma zwinąć to i tak zwinie. Kumpel do VZR1800 za alarm wybulił 1500zł. Za tą kase kupisz ze 3 linki stalowe, na każdą tarczę blokadę z alarmem i jeszcze na wahe tyle zostanie że przejadę polskę wzdłuż i wszerz.

OC wykupuje podstawowe. Kosztuje to strasznie drogo to AC i te inne dodatki. Jedynie zawsze do każdego OC dokupuję ubezpieczenie dla kierowcy i pasażera. Oby nigdy nie było potrzebne.

 

P.S. zbujnik wklej jakieś foty, pooglądamy te ubiory. Ja osobiście mam duży kufer skórzany zamykany na dwa zamki i dwie tekstylne sakwy. Kufer zakładam jak jadę gdzieś tak w rasę jednodniową. Coś się zawsze schowa, zamknie i idę zwiedzać. Sakwy dorzucam jak jedziemy z żoną gdzieś dalej na wypad kilkudniowy, wtedy jest o wiele więcej rzeczy do zabrania... :)

 

Pozdrawiam Rayan

Yamaha Virago 535 -> Suzuki VS800 -> Yamaha Raider XV1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbojnika wcielo......... Tez jestem togo samogo zdania co ty Rayan Sakwy tylko jak gdzies dalej, mam je zamontowane na szybkim montazu super sprawa tylko sakwy musza miec twarde plecy, najlepiej stalowa wstawke. Sam montaz uchwytu do takiej sakwy jest trudniejszy bo trzeba wykonac wiekszy otwor na zamek ale poradzilem sobie kupujac wiertlo stozkowe i poszlo jak w maslo a oto kilka fot.

 

post-78955-0-87986600-1419246929.jpg

 

post-78955-0-43479500-1419246947_thumb.jpg

 

post-78955-0-83602100-1419246955_thumb.jpg

 

post-78955-0-56793200-1419246961.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...