Skocz do zawartości

Problem z Aprilia pegaso 125


Apriliatomek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

serwisówki nie uświadczycz - uwierz mi spędziłem godziny na szukaniu. Ogólnie wszystkiego nauczyłem się rozbierając i składając moto-nie ma w nim żadnych cudów technicznych. Jeśli chcesz mogę ci przesłać na maila schematy wszystkiego w silniku (rotax 123) albo dużo przydatnych zdjęć (rotax 122).

 

Odnośnie tej blokady to wsadzasz kluczyk, przekręcasz i odskakuje taki uchwyt w który wsadzasz klamrę od zapięcia kasku. W polsce to i tak się nigdy nie przyda - chyba że chcesz się pozbyć kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ratunku! Prosze o szybkie odp

sprawa wyglada tak 2 dni temu jechalem w ciezkim deszczu i wszystko okej dojechalem do domu nic nei bylo na drugi dzien podchodze do moto chce palic a tam nic tylko kreci ale nie pali. sprawdzalem juz swiece ale to nie to. Wie ktos co to moze byc?? mam juz na weekend zaplanowana wycieczke w gory z kolegami wiec musze sie pospieszyc

 

Dzieki z gory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zgasnie ci w deszczu albo nie bedzie chciala odpalic to wylacz zaplon przyciskiem, przekrec stacyjke jakbys chcial odpalic i zakrec kilka razy rozrusznikiem na ssaniu. Pozniej wlacz zaplon i powinno byc ok.

 

Co do obecnego problemu to sprobuj wstrzyknac troszke paliwa pod swiece, przykrec ja na miejsce i odpal. Jak nie zagada to wymien swiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiam pcham go ile sie da na ssaniu a on nic. A co do swiecy to bardzo mala iskra jest sprawdzalem 3 siwce i przy kazdej tak samo bylo. moze byc cos z cewka zaplonu?

on w deszczu normalnie jechal tylko na 2 dzien juz nie chcial odpalic

 

Nie mam iskry dzisiaj sprawdzalem co moze byc tego powodem albo jak to naprawic??

prosze o szybka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatwione odpalil chyba zalany byl bo stal 2 dni bez swiecy i dzisiaj bralem go na popych i jak zaczynal palic to strasznie duzo kopcil i potrzebowal troszke zeby sie rozkrecic. Mam jeszcze prozbe moze mi ktos powiedziec jak ustawic mieszanke bo wydaje mi sie ze za duzo oleju dostaje i swieca jest bardziej czarna niz kawa z mlekiem??

 

Ale wyjazd niestesty odmowiony ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkręć i przeczyść gaźnik i filtr powietrza. Sprawdź też czy w wężyku z baku do gaźnika jest paliwo - śmieszna sprawa ale czasami zasyfia się odpowietrzenie baku. Zakładam że do magneta zajrzałeś i wszystko ok nie ma luzów przód/tył i nie znajduje się tam woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...