Skocz do zawartości

BALATON-RING


marcello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie... Widocznie w PL nie oplaca sie to, co sie innym oplaca. Nie jestem fachowcem, nie wiem tez czy tego typu obiekty sa rentowne, ale wydaje mi sie ze sprawnie zarzadzany tor moglby sie przynajmniej sam utrzymac. Co sadzicie? Tez nie mam na mysli od razu toru homologowanego przez FIM, raczej jakis lokalny z niezbednym zapleczem. Moze nikt nie ma jeszcze wizji ilu takich foksow :notworthy: wpadaloby rocznie na tor i w okolice, ze taki obiekt tez przyciaga ludzi.

 

Szkoda ze nie trafilem tyc 30 baniek, bo bym Wam chlopaki elegancki tor postawil :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem to taki tor na pewno nie zarabia na siebie sam :)

Czytałem kiedyś o torach F1 i właściciele dokładają do biznesu aczkolwiek kluczowa tutaj jest chyba cała wartość dodana... Cały PR jaki można zbudować wokół eventu, promocja regionu, miasta, miejsce z którym mogą się złączyć poważni sponsorzy... Tor chyba się nie utrzyma (a na pewno się nie zwróci) z jednej, dwóch imprez światowego formatu w roku i z szeregu małych pucharów i treningów. Ale z drugiej strony jakby podejść do tego kompleksowo to taka inwestycja na tyle wzmacnia region, iż wymusza szereg innych, prywatnych inicjatyw które wszystkim wyszły by na dobre (budowa infrastruktury hotelowej i gastronomicznej, drogi a potem dalsze atrakcję zgodnie z podstawowymi prawami ekonomi, że tam gdzie się da zarobić pieniądze zawsze ktoś się znajdzie chętny do ich zarabiania :) ).

Moim zdaniem tor wyścigowy trzeba potraktować na zasadzie dobra publicznego, podobnie jak np. system autobusów w mieście - nie zarabiają na siebie, przynoszą straty finansowe ale wartość niewymierna jest znacznie wyższa, aczkolwiek niepoliczalna :flesje:

Edytowane przez foks

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...