Skocz do zawartości

a'propos korków i jazdy między autami - filmy


&REW
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmmm...

W Stanach, a na pewno na Florydzie, samobojcow na peczki- jezdza bez kaskow. Ponoc wykupienie odpowiednio wysokiego ubezpieczenia na to zezwala. Gdzie tu logika?

 

Pozdr. :banghead:

Logiki tu nie ma i nie widze jej miedzy posiadaniem kasku a wykupieniem polisy bo co tu ma jedno do drugiego. A niestety nie tylko w stanach ale rowniez w Europie wiele osob jezdzi bez kaskow bez wiekszych konsekwencji (rzecz jasna prawnych, bo jesli taki typ bedzie mial dzwona to juz bedzie mial inne konsekwencje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto jest ubrany,czy ma kask czy nie to jego prywatna sprawa. Podobno jesteśmy wolnym narodem.

Nie chce jeżdzić w kasku to niech nie jeździ. Jego życie, jego zdrowie. Jeżeli się znajdzie ubezpieczyciel który wypłaci odszkodowanie nawet za szkody powstałe z braku kasku to sprawa ubezpieczyciela.

Jest tylko jede warunek - sam podejmuje decyzje sam ponoszę konsekwencje i nie będę potem latał do Państwa o zapomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ała, jak sie tak zapier... w korku to sie ma ;] Gostek leciał bodajrze 40mph, ja 15km/h nie przekraczam bo sie praktycznie w miejscu moge zatrzymac a i tak jade wtedy 15x szybciej niz cały korek :icon_biggrin:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto jest ubrany,czy ma kask czy nie to jego prywatna sprawa.

(...)

Jest tylko jede warunek - sam podejmuje decyzje sam ponoszę konsekwencje i nie będę potem latał do Państwa o zapomogę.

W ten sposób można to dalej rozciągnąć na wszystkich motocyklistów, mogłeś wsiąść w samochód, wiadomo że jest bezpieczniejszy. Chcesz jeździć na moto twoja sprawa, ale nie wyciągaj potem ręki po państwowe pieniądze.

Państwo zapewnia ci opiekę medyczną i ewentualną rentę, ale w zamian wymaga kasku. Dla mnie OK układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co tego rozstrząsać, Miałem podobne zdarzenie i przy 5 km/godz. Koleś po prostu nie spojrzał w lusterko i wyjechał mi przed samo koło. Prędkość żadna więc po za rysami i strzaskanym lusterkiem w puszce nic się nie stało - mimo że nie utrzymałem moto i się wyglebiłem :eek:

Bardzo często jest to po prostu głupi fart albo nie fart :icon_mrgreen:

Edytowane przez zappa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...