Skocz do zawartości

Crash pady, slidery FZ6 Fazer S2 '08


Rekomendowane odpowiedzi

No bez przesady z tą ceną, ja kupiłem Yamahowe w Gdyni za 565 pln :)

 

A swoją drogą miałem niestety okazję sprawdzic. Prędkośc ok 35 km/h, wywrotka na bok na rondzie, na tą kostkę brukową. Mocowane crashpada pękło. W efekcie pęknięta i przytarta czasza i przytarty dekiel alternatora + malutkie slady na plastiku koło siedzenia. Części za 1700 pln.

W sumie to lepiej, że pękło mocowanie crashpada, niż rama :), ale z drugiej strony jakoś moim zdaniem za szybko ustąpił.

 

pozdro

Edytowane przez vitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

przymierzam się do kupna crash padów do konkretnie tego modelu z tematu. Myślałem o oryginalnych od Yamahy, jednak to ponoć 650zł. Czy ktoś ma takie i mógłby zarzucić foto jak wyglądają założone? A może ktoś z Was załatwi mi je po dobrej cenie lub wskaże gdzie można kupić taniej?

 

I tutaj mam dylemat, czy warto zapłacić połowę mniej za jakieś no name'y lub przydomową rzeźbę, które przy wywrotce przy odrobinie szczęścia rozpieprzą mi ramę?

 

A może ktoś z Was zaliczył na FZ6 Fazer glebę i się pochwali, bo jego slidery świetnie zdały egzamin?

Aha, szukam crash padów w całości w kolorze czarnym, nie świecących się jak psu jajca :icon_eek: Pomożecie?

 

P.S. nie podpiąłem się pod istniejące tematy, bo nie znalazłem tematu, który by w tytule łączył wszystkie wymienione zagadnienia.

W DE coś koło 150 EUR. Ja mam takie i raz już uratowały mi ramę. Crash pad pękł przy glebie i przejął na siebie siłę uderzenia. Rama w FZ6 jest aluminiowa więc wolę rozwalić crasha niż urwać kawałek ramy... Boję się pomyśleć co by było przy innym 'niezniszczalnym' crash-padzie. Zwróćcie uwagę, że te oryginalne Yamahy nie są mocowane na zasadzie śruba-plastik-rama - tylko mają specjalną podstawkę z jakiegoś stopu, która ma wytłoczenie w kształcie ramy motocykla i to ten element przejmuje uderzenie a nie śruba wkręcona w ramę... tak czy siak u mnie się sprawdziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...