Skocz do zawartości

spóźniłem się ze zgłoszeniem auta w Urzędzie Celnym


Rekomendowane odpowiedzi

:biggrin:

pótora miesiąca temu sprowadziałem auto z Włoch. Głupopta z niewiedza spowodowały, że dopiero wczoraj, podczas próby rejestracji doiwiedziałem się, że brakuje mi opłaty akcycy z UC. Trzeba to było to zrobić w 5, a nie 55 dni. No d... ze mnie.

Teraz pytanie. Podobno takie spóźnienie to okazja za wykazanie się i kasują jak za zboża, więc nie wiem, czy kombinować (i tu pytanie drugie - jakie są im potrzebne papiery) czy iść i poddać sięwymiarowi kary, tylko jakiej... help...

Ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papiery mogles przetlumaczyc celem sprawdzenia czy sie wszystko zgadza zanim go sprowadziles. zrob nowy przeglad [trudno- w sumie koszta niewielkie] na umowie masz date zawarcia jej. w deklaracji do UC musisz wpisac date sprowadzenia pojazdu na nasz obszar wiec wpisz date zprzed nowego przegladu a konkretnie tak abys sie zmiescil w tych regulaminowych 5 dniach. i spoko. nikomu przeciez zadnej krzywdy tym nie zrobisz :icon_exclaim:

powodzenia

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, z tego co się orientuję, to nie 5 dni, a 14, reszta jak radzili inni, czyli 2 przegląd, oni najbardziej patrzą na datę przeglądu (dowód fizycznej obecności samochodu w PL) co do umowy to możesz zrobić drugą, ale nie musisz, wystarczy oświadczenie, że samochód np. był w tym czasie naprawiany za granicą itp.

mandat (niedawno płaciłem) do 2500zł, (ja dostałem 200zl). reszta jak przy procedurze targów z Policją, jak będziesz miły i grzeczny to dostaniesz mniej, jak naczelnik to menda i Ciebie nie polubi to więcej :D

ja na moje łatwiej i przyjemniej jednak pokombinować, szkoda zachodu i komplikacji z urzędasami

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 kolego niestety :biggrin:

14 dni masz na oplacenie w US 2% podatku od kupna auta -chyba ze kupiles z komisu itp. to wtedy masz zwolnienie z tego :eek:

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulka ma rację, z dokumentów nie wynika kiedy pojazd wjechał na teren RP,przecież mogłeś kupić wcześniej a dopiero teraz sprowadzić.Niestety przegląd i tłumaczenia jeszcze raz :crossy: POZDRO falki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że przegląd i tłumaczenia to jakies trzy stówki. Gadałem też z kolega prawnikiem. Stanowczo odradził. Po aucie jest już ślad - pierwszy przegląd i pierwsze tumaczenia. Ponoć teraz się czasami nudzą i trenują na takich przestępcach, jak ja...

A ewentualne wykrycie fałszerstwa to już odpowiedzialność karno - skarbowa, więc nie wiem, czy gra jest warta świeczki. Jeszcze pomyślę. Dzięki za info, jak się wyjaśni, dam znać...

Ja.

Edytowane przez jacek0707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...