Skocz do zawartości

Brak iskry


Arkadiusxmoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , naprawiam właśnie Vespe 50ccm i nie ma iskry na świecy :icon_eek:

Rozrusznik kręci więc stacyjke raczej wykluczam , wersja gaźnikowa , cewka zapłonowa jest zespolona z modułem .

Jak sprawdzic impulsator ? Wiem że przyczyn może być wiele , zaraz sprawdze wszystkie przewody i połaczenia z masą . Prosze o pomoc w samej diagnostyce układu zapłonowego .

Pozdro :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś cewke?

Cewka jest zintegrowana z modułem ... napięcie do modułu dochodzi , masa przez stacyjke ok (nie ma zwarcia poza stacyjką) . Do modułu dochodzi 5 przewodów podczas gdy do modułu który mozna kupic do Piaggio <podobno do NRG Vespa itp> dochodza 3 i jeden na mase ... Skuter przywieziony ze zdjętym iskrownikiem z Włoch , ale złączki wyglądają na fabryczne .

Jakieś sugestie ? ja typuje moduł ale nie pasuje mi ten , który oferują do Vespy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impulsator sprawdzasz dołaczając miernik ustawiony na test diody do wyprowadzenia impulsatora i masy i kopiesz i jak nie kopiesz to powinno piszczeć (miernik) a jak będziesz kopał to powinno być słychać piszczenie z przerwami (te przerwy to oznaka że są impulsy )

 

1.jakie napięcie do modułu dochodzi ??tak mniej więcej

 

 

generalnie jeśli to cewkomoduł to nie ma co diagnozować na 99% awaria siedzi w nim jeśli połaczenia są ok

 

z grubsza to tak możesz wetknąc omomierz do wyprowadzenia na świece lub bezpośrednio w fajke i mase powinno być kilka kom (z reguły 5-10 )jeśli jest poniżej 1 to cewka w cewkomodule padła jeśli jest te 5-10 to uzwojenie wtórne ok jeśli nawet za zakresie Mom to też padnięta

 

uzwojenia pierwortnego nie sprawdzisz podobnie jak samego modułu

 

obowiązkowe przewody wchodzące do modułu to cewka zasilająca, impulsator, masa i i w twoim przypadku wyjście na świece z reguły jest jeszcze jeden kabel wyprowadzony który zwierając do masy gasisz moto

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...