Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dariow nie pasuje,

g.zielin wg mojego doświadczenia najważniejsze to z 1 na 2 zmiana przy 25-30 mph, 5 bieg przy 70 mph, choć można jechać 60 mph, a pozostałe jak pasuje :biggrin:

 

Pytam, bo dzisiaj mialem jazde z instruktorem, ktory tez swojego czasu mial Gwiazdke, jezdzilismy po zadupiach i wyjasnil mi, ze w tych warunkach drogowych, w zasadzie max powinienem jezdzic do 3 biegu, 4,5 zapomniec =D, predkosc wg limitow do 60MPH. No i tak wlasnie jezdzilem, 1 - 20,30 MPH, 2 - przy rozpedzaniu sie nawet do 60MPH, i potem 3 przy 60, czasem 70MPH, silnik troche wyl i tak sie wlasnie zastanawiam, jaki wplyw na silnik i inne podzespoly moze miec taka wlasnie jazda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofie to jak sam widzisz każdy ma swoją, czy dobra czy zła to już na własnym sprzęcie się przekona.

Dam taki przykład z auta (wiadomo tam jest więcej cylindrów a co za tym idzie kultura pracy silnika na niższych prędkościach jest lepsza jednak nie do końca): jak będziesz jechał na zbyt niskich obrotach w dieslu zajedziesz dwumase - to ona odpowiada za tłumienie drgań.

Jedź z kolei spokojnie autem z automatem (50-60km/h) to włączy on najwyższy bieg - przy manualu kierowca by tego nie zrobił bo to za wolno - okazuje sie jednak że można (fakt automat nie ma dwumasy).

Wracając do MS-a z tego co pamiętam jadę tak: 5 bieg od 100-110km/h przy spokojnej jeździe faktycznie na 3-ce jeździ się na miejscu najwiecej, ale 70-80 to już 4-bieg.

Mi najwięcej czasu zajęło opanowanie gazu który jest bardzo czuły, to była przyczyna niepotrzebnego szarpania, przy bardzo delikatnym odkręcaniu można po zmianie biegu na wyższy przyspieszać bez drgań

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem, gosc powiedzial, ze 4,5 to jak sobie spokojnie pyrkam, krajoznawczo =D ale przy dynamicznej jezdzie tylko do 3. Z nim jazda byla dynamiczna i progresywna, takze trzeba bylo trzymac sie granic dozwolonych predkosci i faktycznie przy uzyciu tylko tych biegow, motocykl byl bardziej pod kontrola a i biegow nie trzeba bylo tak czesto zmieniac =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie trzeba,wystarczy że będzie suchy i czysty.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.zielin ja tam nie znam zwyczajów UK :rolleyes: ale jeździsz z instruktorem MS-em ? bo co motocykl, to inna zmiana biegów. Inna sprawa to tolerancyjne przestrzeganie przepisów - w PL ciężko by było wrzucić 5 będąc ortodoksem :laugh: w mieście to i 3 bardzo sporadycznie :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczeszczam na kurs udoskonalania techniki jazdy, i akurat instruktor z ktorym mialem okazje pojezdzic wczoraj tez akurat jak zaczynal przygode ze stowarzyszeniem robil kurs wlasnie na midnightstarze, dlatego wspomnial o sposobie uzywania biegow podczas tego kursu, co wzbudzilo moja ciekawosc i dlatego zapytalem rowniez Was...

W kwietniu planuje zjechac do Pl na dluzej, takze ciekawi mnie czy to czego naucze sie tutaj, sprawdzi sie rowniez w PL, huehue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam zacne towarzystwo ;-)

Niestety mój MS po 3 latach wspólnych podróży zmienił właściciela

Zostało mi parę gratów więc może ktoś by był zainteresowany . Mam torbę podróżną Kuryakyn Grantour ( 61 l pojemności , 2 x używana ) , kask THH na wzór amerykańskiej policji, kurtka ramoneska roz 44 ( na ok 182 cm wzrostu, stan idealny ) , instrukcje obsługi do MS

Będę tu zaglądał i mam nadzieje że gdzieś tam się jeszcze zobaczymy . Chyba mnie nie wyrzucicie jak przyjadę czymś zupełnie innym jak MS :D

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w moim XVS mam silnik zalany Motulem 7100 jest dedykowany do HD. HD ma skrzynię biegów oddzielnie i moim zdaniem nie jest olejem dobrym do naszych silników. Mam pytanko jakim olejem zalewacie swoje moto i jakiego filtra oleju używacie.?

Edytowane przez Bombers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...