Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wspomniałem o pisemnej odmowie wykonania serwisu panowie z tych serwisów wysłali do mnie mail w którym napisali że wysłali do Yamahy mój vin żeby sprawdzić czy może serwis był przeprowadzony już wcześniej w moim motocyklu,kazali czekać na odpowiedz.

chech,jest serwis wymiany lini paliwowej dla mnie,serwis motor Beskid Czechowice Dziedzice i RingRoad Galicja Kraków odpowiedzieli na maila,dwa dni to trwało, mam przyjechać,kto ma blisko pisać maile i korzystac

[email protected]

[email protected]

 

wreszcie znalazłem chwile czasu, coby sie sprzętem pochwalić... :)

http://www.youtube.com/watch?v=dj-ezTESKRM&feature=youtu.be

fajnie pyrka,mój to trochę jak większy skuter a raczej simson,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankenstein - pełen wypas :cool: ,.....................tylko jak w deszczu( bo ostatnio mnie prześladuje :mad: )

tqmeh - nie zapomnij posmarować felgi.....u mnie tego nie zrobiono i dziś przekładam opony- schodzi powietrze :mad:

 

jako,że wczoraj utwardziłem zawieszenie na maxa dodam, aby to zrobić podnosimy moto na podnośniku i demontujemy górną osłonę pasa -wtedy jest dostęp z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

oponki wymienione, znalazłem konkretną firmę w Bolesławcu, maszyny OK, gość wie co robi,

tak, posmarował, powycierał, wentylki oczywiście nowe, wyważenie dało po 15g na koło, pompowanie azotem, zobaczymy ile te wytrzymają, na liczniku dokładnie 16999 km

Właśnie skończyłem montowanie kół, dalej pozostaje temat spr. właściwego naciągu pasa....

 

Pozdr

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankenstein - pełen wypas :cool: ,.....................tylko jak w deszczu( bo ostatnio mnie prześladuje :mad: )

tqmeh - nie zapomnij posmarować felgi.....u mnie tego nie zrobiono i dziś przekładam opony- schodzi powietrze :mad:

 

jako,że wczoraj utwardziłem zawieszenie na maxa dodam, aby to zrobić podnosimy moto na podnośniku i demontujemy górną osłonę pasa -wtedy jest dostęp z lewej strony.

Co daje takie utwardzenie zawieszenia,jeśli można zapytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje takie utwardzenie zawieszenia,jeśli można zapytać?

z max obciążeniem nie dobija tak na dziurach i wybojach, na dobrych drogach super się prowadzi( należy dodać ,że w przednim też mam gęstszy olej)

 

Jako,że schodziło mi delikatnie powietrze ( z sugestią założonych opon na sucho bez "kleju"), przełożyłem dziś opony- w serwisie :biggrin: oczywiście- i okazało się ,że można to zrobić bez ściągania kufrów :ohmy: ....... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankenstein - pełen wypas :cool: ,.....................tylko jak w deszczu( bo ostatnio mnie prześladuje :mad: )

tqmeh - nie zapomnij posmarować felgi.....u mnie tego nie zrobiono i dziś przekładam opony- schodzi powietrze :mad:

 

jako,że wczoraj utwardziłem zawieszenie na maxa dodam, aby to zrobić podnosimy moto na podnośniku i demontujemy górną osłonę pasa -wtedy jest dostęp z lewej strony.

Witam, co do deszczu to nie ma problemu, skóry sa nawoskowane, woda spływa jak po kaczce :) przetrenowane juz 4 sezony.

A co do opon, ja mam wyważanie dynamiczne, przy zakładaniu nowych opon, wsypuje sie malutkie porcelanowe kulki, chyba uncje do przodu i dwie uncje do tyłu, podczas jazdy kulki wyważają koło. Zdaje egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla wszystkich z Albanii . Gwiazda jeździ po górach na wysokości ponad 2tys metrów i daje radę :) Teraz zjazd na Vlore a potem Grecja .

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ekipę po dłuższej nieobecności i dalej zapraszam na trasę po EU :)

co do wymiany przewodów - z doświadczenia: nie dzwonić bezpośrednio do yamahy, dzwoniłem do dilera w stolicy i mnie zlali oraz do dziś (piąty miesiąc) nie odpisali, poprosiłem mój serwis (moto styl) o potwierdzenie i natychmiast (jeden dzień) dostałem odpowiedź że się kwalifikuję na wymianę (dialog: Bartek, ale mi nic nie cieknie to po co wymieniać.. odpowiedź: ale jak masz za darmo to co ci zależy - zmieniaj...) pamiętajcie że to serwis dostaje kasę z yamahy za wymianę więc się postara o swoją kasę bardziej niż my o informację czy faktycznie moto podlega service call ;)

co do opon - jechane wyłącznie dunlopy dedykowane, chwaliłem, chwalę i będę dalej, pierwszy zestaw (fabryczny) zmieniany po 20kkm, teraz drugi ma 33kkm i wytrzyma do 40

wydechy - jak 2 w 1 to polecam silver tail black jack, wyjmowane 2 DB kilery, przejechałem na nich prawie 20kkm po EU i nie było nigdy problemu (wyjęty jeden DB), brzmi wystarczająco



P.S. na jakich filtrach powietrza jeździcie i po ilu wymieniacie? bo ja właśnie wymieniłem po 13kkm bo był już straszny gnój w środku..



P.S. 2 spalanie 6 na autostradach przy 150km/h z szybą i delikatnie dozowaną manetą, miasto 5,5.. ale jak spieprzałem przed burzą to maneta na maksa wypiła mi 9/100

Edytowane przez jesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do informacji w/s akcji serwisowej, u mnie akurat było odwrotnie: telefon do Yamahy i do serwisu, wszystko pięknie w czasie rozmowy, następnie email do tych samych miejsc. Od Yamahy odpowiedź na drugi dzień: zapraszamy do najbliższego serwisu. Z serwisu natomiast zero odzewu.

 

Co do opon to sporo przejechałeś, ja wymieniłem w ubiegłym tygodniu przy stanie licznika 17000 km, założyłem G721 i G722 czyli takie jak na fabryczny montaż

Możesz sprawdzić u siebie czy po normalniej jeździe w niezbyt gorący dzień są ciepłe?

 

Odnośnie filtra, to co jest w instrukcji to jakaś bajka, wymiana co drugą wyminę oleju, oczywiście z * jak jest większe zapylenie to częściej.

Powinno być jasno napisane wymiana 1x sezon.

Zainstalowałem oryginalny filtr kupiony w serwisie i w przyszłym roku MS dostanie ponownie nowy oryginalny filtr

 

Spalanie.... to jest ciągle dla mnie temat otwarty, jeżdżąc lokalnie po górkach - Jelenia Góra, Karpacz, przy 250km zapala mi się rezerwa, do baku wejdzie wtedy jakieś 14 litrów. W przyszłym miesiącu może będzie jakaś trasa 400km w jedną stronę wtedy można będzie powiedzieć coś więcej.

Mam oryginalną wysoką szybę i to też robi zwoje....

 

Ps Czy wiecie jakie informacje są dostępne z wyświetlacza w liczniku? >> pełna diagnostyka ECU silnika, dodatkowo mały dodatek - regulacja jasności podświetlenia.

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...