Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

easy rider'si wysłałem w imieniu posiadaczy Yasiek v star 2007 zapytanie do Yamaha Polska w sprawie akcji serwisowej, czekam na odpowiedź.

Póki co nie będę zdradzał treści, ale będę informowal na bieżąco.

 

witam,

informacje dla zainteresowanych tematem jak wyżej.

Reakcja "centrali" Warszawa była natychmiastowa (odpowiedź dnia następnego). Otrzymałem wiadomość, że mój motocykl kwalifikuje się do przeprowadzanej akcji wymiany przewodów paliwa i, że mam zgłosić się do dealera celem ustalenia terminu.

 

Uczyniłem po kilku dniach zgłoszenie dealerowi.

Odpowiedź jaką otrzymałem po 5 dniach ( ponownie z "centrali" Warszawa),

"....Sprawdziliśmy w systemie Yamaha Co. iż w Pańskim motocyklu została wymieniona linia paliwowa jeszcze w USA w styczniu 2011 roku, a co za tym idzie nie będzie wymieniana ponownie".

 

Korespondencję pełną, mogę przesłać zainteresowanym mail'em.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam,

informacje dla zainteresowanych tematem jak wyżej.

Reakcja "centrali" Warszawa była natychmiastowa (odpowiedź dnia następnego). Otrzymałem wiadomość, że mój motocykl kwalifikuje się do przeprowadzanej akcji wymiany przewodów paliwa i, że mam zgłosić się do dealera celem ustalenia terminu.

 

Uczyniłem po kilku dniach zgłoszenie dealerowi.

Odpowiedź jaką otrzymałem po 5 dniach ( ponownie z "centrali" Warszawa),

"....Sprawdziliśmy w systemie Yamaha Co. iż w Pańskim motocyklu została wymieniona linia paliwowa jeszcze w USA w styczniu 2011 roku, a co za tym idzie nie będzie wymieniana ponownie".

 

Korespondencję pełną, mogę przesłać zainteresowanym mail'em.

Pozdrawiam.

WItam

 

Jeśli ktoś ma odrobinę zdolności manualnych może to zrobić we własnym zakresie. Ja też pisałem do najbliższego serwisu ale nikt nie raczył odpisać.

Napisałem do Warszawy , do centrali YAMAHY i odpisali ,że jak najbardziej mają mi to zrobić po umówieniu się . Napisałem ponownie ale odpowiedzi także nie było. Niestety w sobotę rano pakuje się na zlocik , moto zapalone a po silniku leje się paliwko. Ciśnienie mi lekko się podniosło (człowiek sobie planuje a tu dupa blada). Dzięki wskazówkom znalezionym na forum usunięcie usterki nie jest skomplikowane. Należy odkręcić dwie śruby fi 8 mocujące zbiornik, następnie pociągnć delikatnie zbiornik w stronę siedzenia, pod zbiornikiem są dwa cieniutkie wężyki od przelewu przy wlewie i dwa grubsze , jeden z zaworkiem ( kranikiem ) na drugi trzeba przygotować sobie jakiś zacisk. Paliwo cieknie z wężyka przelewu łączącego wtryski. Oryginalne opaski były luźne, wężyk lekko pociągnięty zsunął się bez oporu. Założyłem opaski skręcane na śrubki ( pasują opaski o średnicy 8-12)

 

h0i4.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Tu zaznaczone są krućce , które łączy

p44f.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

ten wężyk. na opaskach są założone osłonki .

 

Może komuś się ten opis przyda.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

 

Wojtek

>>avo<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wszystkich użytkowników i wlaścicieli midnighta

potrzebuje informacji na temat regulacji twardości tylnego zawieszenia

pozd

ale jakich informacji ?

regulacja kluczem z zestawu fabrycznego, przy odrobinie zdolności - podnosimy na pdnośniku moto, aby opadło tylne zawieszenie i dochodzimy kluczem z lewej strony - dobrze aby ktoś obserwował z prawej podziałkę ;)

 

Witam, czy po zamontowaniu customowego wydechu, ktoś coś regulował?

 

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2

masz komputer i sondę - niech sam myśli :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie mam, jezdzi ktos na pustych wydechach? Wlasnie dzisiaj odebralem muffler i jakbym mial dobre szklo, to moglym sobie gwiazdy przez niego ogladac, bo rura pusta, huehue... Jak to wyglada jesli chodzi o Policje, moga mi cos zrobic za taki wydech, na zagranicznym moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Wojtek dzięki za instrukcję wymiany przewodu paliwa.

 

Zapytanie do Yamahy zrobilem dla zasady.

 

Otrzymując odpowiedź z centrali Yamaha, i po rozmowach z dealerem utwierdziłem się w przekonaniu, że nie ma co liczyć na pomoc.

 

W swoim serwisie nie zobaczą mnie prędko chyba, żeby zobaczyć coś nowego. A ewentualny zakup i tak dokonam poza naszym krajem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie macie orły, dawno mnie nie było z braku czasu, ale chwila sie znalazła.

 

Witam, czy po zamontowaniu customowego wydechu, ktoś coś regulował?

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2

Jeśli to nie jest pusta rura, to nie ma co regulować, komp sam się ustawi, u mnie na mojej samoróbce, uzyskałem jeszcze 0.5L mniejsze spalanie.

 

 

A pytanie mam, jezdzi ktos na pustych wydechach? Wlasnie dzisiaj odebralem muffler i jakbym mial dobre szklo, to moglym sobie gwiazdy przez niego ogladac, bo rura pusta, huehue... Jak to wyglada jesli chodzi o Policje, moga mi cos zrobic za taki wydech, na zagranicznym moto?

Nie ma znaczenia czy moto krajowe czy zagraniczne, jak sie dopieprzą i wyjmą decybelomierz, to dalej nie pojedziesz, kumpel przerabiał taki temat.

a co do jazdy na pustych rurach jeśli chodzi o komputer, to nie polecam, sonda wariuje bo niedogrzana, błędne dane do kompa i spalanie szaleje, musisz mieć albo eliminator sondy ( mam takowy) , albo powercomandera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avo super zdjątka. Jak czytałem poprzednie posty, gdzie to, co to, to sądziłem, że to jakaś grubsza sprawa, a teraz widać, że to prościzna. Tak, czy siak w moim ta wada nie występuje (2008 rocznik), ale wiem, że bez problemu mógłbym to zrobić, no i wiem teraz, co znajduje się pod zbiornikiem. DZIĘKI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...