Skocz do zawartości

Aprilia sr ditech


nitroMCZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, pytanko odnośnie ciśnienia sprężania w tej 50'tce??? Jest 7bar, wydaje mi się ,że mało... Próby olejowej nie zdążyłem jeszcze zrobić (będzie trochę ciężko, bo otwór świecy od dołu...)

Problem z nią jest taki, że zalewa świece. Nie jest to wina samej świecy! Jest tam wtrysk, więc myślę sobie, ze w tym przypadku musi być 100% sprawny mechanicznie silnik, zeby zaprogramowane dawki w kompie mógł dobrze "przepalić". Poza tym chyba jest niszczelna głowica/cylinder, bo po odpaleniu za moment zbierają się gazy w zbiorniczku płynu chłodniczego (po chwili pracy jest w nim ciśnienie).

Najwięcej chodzi mi o wartość jaką ten silnik powinien mieć(sprężanie).

Kontrolka od wtrysku gaśnie w czasie pracy , więc poważnej usterki w elektronice nie ma... Czujnik temp. ma wartości ok, potencjometr przepustnicy też, nie wiem tylko co to za czujnik jest przy zespole wtryskiwacza, za nim w stronę przepustnicy(taki niebieski), nie jest to cz.temp.powietrza(chyba nie).

Jezeli ktoś ma jakas wiedze na ten temat, to prosze o porade.

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 bar to stanowczo za mało... a pozatym jak ci ucieka kompreha z cylindra to to jest główna przyczyną twoich usterek :( wymień uszczelki cylinder karter, cylinder głowica i będzie hulać

 

PS. ile tam tej elektropniki:D ja pie**ole :biggrin: czujnik tu czujnik tam :biggrin: hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie cylek po dobrym dotarciu bowinien mieć 10.5 bara kompresji.

Ja osobiste w byłym moto miałem 8 bara i jeszcze śmigał i to bez zarzutów. Palił na dotyk, a na przyspieszenie do 40 km/h żaden inny nie miał szans.

Tak jak ktoś napisał zmień tą uszczelkę bo jeśli ucieka ci kompresja to bez sensu napawa innych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że przy wtrysku bardzo wazna jest kompresja, bo sterownik strojony jest do 100% sprawnego silnika a słabszy silnik może sobie nie poradzić z zaprogramowanymi dawkami...

Jezeli ma ktos manuala do ditecha (do normalnej z gaznikiem mam), to chetnie... (dogadmy się):biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...