Skocz do zawartości

jak gdzie cofnąć licznik vtr 1000


ARTUR 1000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam mały problem kupiłem moto i po 2 tygodniach padł licznik coś śie tam niby w nim spaliło elektronik co to stwierdził miał jakimś dziwnym trafem zegary do vtr i je kupiłem ale to nic bo na starym miałem jakieś ok 28000 a na tym mam 54000 i co z tym zrobić jak cofnąc pytałem w paru firmach i niby nieda rady doradzcie coś :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyles dosyc kontrowersyjny temat, bo rownie dobrze Twoja historia moze byc zmyslona, a mysle ze nikt nie chcialby kupic moto z zafalszowanym przebegiem, wiec po co sie przyczyniac do tego procederu. Bez obrazy, taki offtop.

 

Elektroniczne liczniki trzymaja informacje o przebiegu w nieulotnej pamieci, wiec nie da rady skasowac jego wartosci odlaczajac zasilanie, wkladanie licznika do lodowki tez nie zda egzaminu. :]

Malo tego, nie wystarczy "podlaczyc dwoch kabelkow i komputerka i juz" - jesli nie ma na konkretny model gotowego oprogramowania, trzeba wiedziec jakie obszary pamieci odpowiadaja za przebieg, plus reczne przeliczenie sumy kontrolnej...czyli im mniej popularny licznik, tym gorzej (praktycznie bez tej wiedzy uwalisz na stowe licznik) bedzie cos zmodyfikowac czy znalezc gotowy wsad do niego. Pytales najprawdopodobniej w samochodwych firmach specjalizujacych sie w "korektach przebiegu", gdybys mial przyslowiowe E36 czy A4 to pewnie zrobiliby na poczekaniu :)

 

Mozna sprobowac przerzucic wsad od starego licznika, o ile pamiec nie ulegla uszkodzeniu i elektronika na plytach jest w tej samej wersji, oczywiscie robiac wczesniej kopie bezpieczenstwa, na wypadek gdyby licznik po takim przeszczepie nie ruszyl.

 

Generalnie robota zmudna, precyzyjna, wymagajaca wiedzy i pewnej reki, pewnie dlatego nikt bez uprzedniej znajomosci z zegarami VTR nie bedzie chcial tego sie podjac.

Edytowane przez twizzter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz motocykle tylko z małym przebiegiem i bezwypadkowe?

W unii europejskiej cofanie liczników jest ścigane z urzędu a u nas jest wolna amerykanka.

Chcesz mieć aktualny przebieg motocykla to zgłoś się do serwisu i wymień na nowy i odpowiednią adnotacją a książce serwisowej.

Nasze 4um jest dla motocyklistów a nie dla kombinatorów. Temat zamknięty.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...