Skocz do zawartości

Pasek napedowy


BUSH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Czy mozecie podpowiedziec mi w jaki sposob zalozyc pasek napedowy (?) w skuterze? Pasek ten zalozony jest na dwoch "kolkach" i jezeli sie nie myle to najprosciej rzecz ujmujac przenosi on naped z walu na kolo tylne. Problem polega na tym, ze nie mam zielonego pojecia jak toto zalozyc bo jest najzwyczajniej za krotki a nie chce go przerwac czy uszkodzic innych elementow a bedac u mechanika zapomnialem zabrac pasek z garazu i nie mogl go zalozyc :|

 

Z gory bardzo dziekuje za opowiedz - jeszcze tylko ten pasek i caly sprzecik smiga jak nowy...

 

PS Jaki mozecie polecic olej do przekladni w skuterach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć jedno z kół napędowych (...)

 

Dzieki za odpowiedz. Niestety wielokrotnie robilem tak jak mowisz. Pasek jest na tyle szeroki ze po zalozeniu go na wewnetrzna polowe przedniego kola nie moge pozniej dokrecic zewnetrznej czesci. Powinien byc odrobine "wyzej" a nie przy samej osi przedniego - tak wlasnie sie uklada jezeli robie w ten sposob.

Kolega doradza, zeby zalozyc najpierw na kolo przednie (wieksze) a pozniej naciagac na mniejsze tylne chociaz ta metoda do szczytu profesjonalizmu nie nalezy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek jest na tyle szeroki

Kupiłeś nowy?? Może jest inny rozmiar??

Wszystkie podkładki dystansowe są na swoim miejscu :?:

po zalozeniu go na wewnetrzna polowe przedniego kola nie moge pozniej dokrecic zewnetrznej czesci. Powinien byc odrobine "wyzej" a nie przy samej osi przedniego - tak wlasnie sie uklada jezeli robie w ten sposob.

Przy samej osi on się nie może układać, bo nigdy by się go nie zakręciło.

Spróbuj go przytrzymać ręką wyżej. Jak braknie rąk to poproś kogoś do pomocy.

Kolega doradza, zeby zalozyc najpierw na kolo przednie (wieksze) a pozniej naciagac na mniejsze tylne chociaz ta metoda do szczytu profesjonalizmu nie nalezy

Myślę, że nie dasz rady go "naciągnąć", bo rozciągliwy to on raczej nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie.

Pomyślałem jeszcze, że można założyć pasek na przednie koło, tylne koło zdjąć z wałka, założyć na nie pasek i dopiero naciągać koło na wałek.

Oczywiście pasek wymaga takiego samego rozciągnięcia jak w przypadku pierwszej opisanej przeze mnie metody, lecz jego rozciągnięcie może być łatwiejsze. Łatwiej jest ciągnąć za koło całą dłonią niż za pasek palcami :idea:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...