Skocz do zawartości

Suzuki 650 Freewind. Poważne pytanie w związku z zakupem.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam upatrzyłem sobie Freewinda 650, byłem obejrzeć i ku mojemu zdziwieniu na postoju oraz po przejaźdzce kolanko jest rozgrzane do czerwoności oraz przy maksymalnym przyspieszaniu słychać głośne stukanie jakby panewki,powyżej 5 tys obrotów już nie.

Czy jest to normalne w tych silnikach czy coś jest nie tak??

Motocykl jest od mechanika motocyklowego.

Edytowane przez Kojot Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tym gorzej jak od tzn "mechanika":crossy: kolega ma DR 650 SE - silnik ten sam co we freewindzie i nic takiego jak czerwone kolanka nie zaobserwowane. Praca silnika jak na suzuki bardzo cicha i kulturalna (miałem DR 650 RS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no mechanik porzadny bo widać nie jakis ciećmen mieciu.

no na postoju podczas pracy 2-3 min zrobiło się czerwone.

Po 500 metrów przejażdzki nadal czerwone.

Silnik na postoju cichuteńki, przy przyspieszaniu do około 5 tys stukot coś ala zużyte panewki w samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ale to moze jest poprostu taki bas z tej pojemności :biggrin:

Moto ma prowadzoną cały czas książkę sewisową.

Ma wszystkie akcesoryjne dodatki jakie się da.

Na wolnych obrotach i gazowaniu chodzi cichutko.

Tylko podczas przyspieszania słychać własnie coś takiego.

Z kolankiem to jest normalne w tych modelach jak się dowiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie moto chodziło przed przejażdzką 4-5 minut i tak kolanko się nagrzało,przejechałem raptem 500 metrów stanąłem postawiłem na nóżke i kolanko znowu zrobiło się czerwone.

dzwięk przy przyspieszaniu to coś takiego jak na tym filmiku w 1:19-1:21 min http://pl.youtube.com/watch?v=N9muSwBktiI

Edytowane przez Kojot Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki że nie wiem gdzie w okolicy ulicy marsa prócz numeru 46(bo tam go sprzedają) jest mechanik motocyklowy :biggrin: a też mam ograniczone fundusze ze akurat starczy mi na moto.

 

To ten motocykl http://www.allegro.pl/item389702017_suzuki_freewind.html

Edytowane przez Kojot Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie mieszkasz w Warszawie, moto jest w Warszawie, serwisów jest tu od cholery więc najlepiej poszukaj na forum jakiegoś tematu o warsztatach w Warszawie i spróbuj się z kimś dogadać żeby nawet podjechał obejrzeć to moto. Majątku nie zapłacisz a możesz uniknąć wpakowania się w wielkie gówno.

Edytowane przez hubert_afri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał DR u niego również wystąpił problem z przegrzanymi kolektorami, wyszło na to że to właśnie rozrząd był przestawiony.

Z tego co wiem tyo chyba cały silnik w Fredzie jest łożyskowany (??) więc z kąd przypuszczenia że panewka puka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...