Skocz do zawartości

Kupuję CROSSA zobaczcie jaki i poradźcie coś ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam zamiar kupic w ciągu najbliższego tygodnia jakiegoś crossa za niewielką cenę.

Oto link do strony:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=19720961

 

Powiedzcie czy warto kupić tego crossa czy nie. W sumie zamiast pieniędzy proponuję dla sprzedającego kamerę cyfrową (SAMSUNG VP-D20) + dopłata 200-250 zł ze strony posiadacza tego motoru.

 

Czy to się w ogóle opłaca? Z góry mówię że nie mam więcej pieniędzy , no 300 zł ale to i tak nie zmienia faktu że brak mi kasy. A jeździć się chce. Nie chce żadnej MZ-ki.

 

Proszę wypowiedzcie się czy warto go kupić czy nie? Mam jeszcze dodatkowe info o tym motorku, oto one:

- to jes silnik 2 suwowy

- wszystko jest kompletne,cały czas jezdzi.

- niema akumulatora,lampa niedziała.

 

 

Czekam na wasze opinie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cross to, to nie jest ... poziomy wahacz... szkoda. Ale do lasu i na poligony idealnie sie nadaje. Zobacz w jakim stanie jest serduszko i czy ma kregoslup prosty...

 

nie podoba mi sie tylko: "GAZNIK PO REMONCIE TŁOK PASUJE OD KAZDEJ 125" ... kazdej ?!

 

btw: za ile ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No jest cena przecież - 1200 zł.

W sumie moto porównywalne w cenie ze starymi crossowymi CZtkami czy innymi demoludami lub samoróbkami. Przy czym tutaj nie masz dokumentów, więc będziesz musiał unikać policji.

Nie znam się na dostępie do części do takich motocykli, natomiast zapewniam Cię, że będziesz miał spory kłopot, aby do tej Suzuki cokolwiek oryginalnego kupić. Czeka Cię zabawa z przeróbkami, podmieniamiem części itd.

Co do zdania - pasuje każdy tłok od 125, to raczej patrzyłbym na to przez palce. Może się nie znam, ale to raczej niemożliwe.

Reasumując - jak nie masz więcej kasy, a nie zależy Ci na komforcie psychicznym, że jeździsz na w pełni legalnym motocyklu i w dodatku koleś bierze od Ciebie kamerę w rozliczeniu, no i na koniec Ty nie marzysz o niczym innym niż o własnym motocyklu, to chyba nie masz wyjścia i musisz brać grata.

A potem się martwić ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik mam pytanie, a gdyby moto miało papiery to nie było by problemu z policją gdyby zatrzymali mnie w lesie? przecież do crossa podobno nie ma papierów - nie da sie zarejestrowac. Może się mylę, nie wiem.

 

A tak na marginesie to nie planuje zadnego szwinglu robic z papierami, to tak na marginesie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

MaBory, opiszę to obrazowo:

 

Obrazek 1: Jedziesz po lesie motocyklem zarejestrowanym, homologowanym, z ubezpieczeniem OC itd. i jakimś trafem zatrzymuje Cię policja, a raczej (co o wiele bardziej prawdopodobne niż policja) straż leśna. Zatrzymujesz się, kontrola i mandat za jazdę po lesie (wjazd do lasów pojadami silnikowymi poza wyznaczonymi do tego celu miejscami) jest w naszym kraju zabroniony. Otrzymujesz mandat i śmigasz dalej, ocvzywiście w kierunku asfaktowej szosy (akurat ;) )

 

Obrazek 2: ta sama sytuacja tylko motocykl nie posiada dokumentów, jedziesz niezarejestrowaną i nieubezpieczoną crossówką po lesie, zatrzymują Cię odpowiednie organy. Skutki: wezwana laweta do motocykla, odholowanie na parking (koszty lawety i parkingu policyjnego), zatrzymanie prawa jazdy, oskarżenie o brak polisy OC i zagrożenie grzywną za jej brak (nie pamiętam teraz ile, jakieś kilka tysiecy złotych, chyba 2500 w przypadku motocykla, ale mogę się mylić).

 

Czy teraz już widzisz główne różnice między jazda po lesie zarejestrowanym motocyklem ENDURO, a niezarejestrowanym wyczynowym motocyklem CROSSOWYM?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niezarejestrowanym wyczynowym motocyklem CROSSOWYM?

 

Biorac pod uwage ze go zatrzymaja / zlapia... tylko nie wiem jakim cudem. Na dzialce musialem WSK`a smigac tyle razy przed smerfami po lesie i nigdy nie przytrafilo mi sie abym, byl scigany czyms innym niz stary poldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
kurde...

chyba dam sobie spokój' date=' sprzedam kamerę uzbieram jeszcze trochę kasy i może wtedy kupię coś "legalnego".[/quote']

 

Bardzo mądrze kombinujesz - za ok. 2000 zł możesz już znaleźć stare, ale zarejestrowane dwusuowe modele enduro.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...