Skocz do zawartości

Breżniew

Forumowicze
  • Postów

    628
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Breżniew

  1. Filtr paliwa pewnie papierowy od malucha? :banghead:

    W zbiorniku paliwa masz filtr siatkowy i ten powinien wystarczyć. Jeśli już koniecznie chcesz dać dodatkowa filtracje przed gaźnikami, to wyłącznie filtr siatkowy. Ma dużo mniejsze opory przepływu niż papierowy. Papierowe filtry sprawdzają się wyłącznie tam, gdzie jest pompa paliwa a nie spływ grawitacyjny.

  2. Uszczelke sprawdalem kilka razy, podkladki aluminiowe wszystkie nowe, odkrecalem nawet przy zbiorniczku i dociskalem palcem pompka daje cisnienie i za kazdym razem nowe podkladki alu takie jak byly i nic z tego.

    Ide sprubowac tak ja mowisz a odsysac mam na wcisnietej klamce czy narmalnie w polozeniu martwym?

    Kup sobie w aptece największą dostępną strzykawkę np 20-50ccm. zakładasz wężyk na strzykawkę i odpowietrznik. Potem jednocześnie luzujesz odpowietrznik i odciągasz tłoczek strzykawki. wraz z płynem powinny pojawić się pęcherze powietrza jeśli układ jest zapowietrzony. Gdy przestajesz ciągnąć tłoczek strzykawki to zakręcasz odpowietrznik. w czasie odpowietrzania strzykawką nie tykasz klamki i kontrolujesz poziom płynu w zbiorniczku. Być może konieczne będzie kilkukrotne odciąganie płynu strzykawką by dobrze odpowietrzyć układ.

  3. Gniazdo zaworka w gaźnikach mikuni jest wciśnięte w korpus gaźnika. Uszczelnia to gniazdo gumowy oring który z czasem zaczyna puszczać paliwo. Mimo, że zaworek iglicowy jest zamknięty to gaźnik przelewa.

    Wyjmij gniazdo z korpusu i kup nowy oring w sklepie z częściami auto-moto lub w składnicach maszyn rolniczych. Cos tam dobierzesz na wymiar starego.

    Dopiero po ustawieniu poziomu paliwa wyreguluj skład mieszanki wolnych obrotów.

  4. Strzałka. Poprostu masz regulator napięcia ustawiany na ładowania z właczonymi light barami. Troszkę ktoś przekombinował. Polecam elektromechanika i sprawa załatwiona. Samemu lepiej nie kręcic. :buttrock:

     

     

    Viki odradzam takie rozwiązanie bez przekazników z czasem może ci walnąć włącznik lub anlernator pierd... na jakiejś dłuższej przejażdźce. :crossy:

     

    Ciekawe jak ktos mógł ingerować w regulator napiecia jak jest on fabrycznie zalany klejem? Nic tam w prosty sposób nie zmienisz.

    Moim zdaniem regler jest wyłacznie do wymiany a zmiana zarówek na mniejsze jest obowiazkowa.

  5. Witam

     

    Co do motocyklisty w tym zdarzeniu - zrobiles dobrze, ale trzeba byla po paly dzwonic

     

    Co do kierowcy Audi - najprawdopodobniej gangsta ze wschodu - ciesz sie ze tylko butelka bo moglo byc gorzej, nikt normalny tak sie nie zachowuje.

     

    Co do "zemsty" odradzam - ty jedziesz na 150 - 200 kg on 1,5 tony, dogoni nie dogoni ale jak dogoni to tylko wycierazki wlaczy a jezeli nie do goni to on moze po paly zadzwonic

     

     

    Wiec relax, licz do 10, oddech i zapomnij o takim smieciu - bo tyle jest wart

     

     

    Pozdro

     

    Spoko , juz o tym zdarzeniu zapomniałem. :D Niemniej przyczyniło się o no do przyspieszenia decyzji o zmianie moto na inne. :P

  6. Witam! Mam problem. Odpaliłem motor (suzuki gs 500) na ssaniu chodził normalnie po zpuszeczeniu ssania zaczoł dziwnie pracować, nie chciał wejść na obroty i zgasł. po tym już nie było prądu w ogóle nawet się kontrolki nie palą. sprawdzałem bezpiecznik jest cały. akumulator jest dbry bo przecież odpaliłem go bez problemu. wcześniej nic się nie działo chodził normalnie. nie mam pojęcia co mogło się stać. prosze o pomoc. z góry dzięki pozdrawiam Tomek

     

    Bezpiecznik ktory siedzi w gumie jest zapasowym i nie jest nigdzie podłaczony. Natomiast bezpiecznik w głównym obwodzie instalacji znajduje sie wewnatrz przekaznika rozrusznika pod czerwona wtyczką.

  7. Znam przypadek z przed wielu lat, że znajomy jadąc drogą gruntową WSK 125 po pijaku, wpadł w dużą kałużę. W wyniku tego z korbowodu zrobiło sie duże S. Dzisiaj jak to wspomina wyłażą mu żyły bo WSK była nówką kilka dni wcześniej kupioną w GS-ie.

    Szok termiczny pracującego silnika może skończyć się jego uszkodzeniem.

  8. Regler do wymiany. ma zwarcie na którejś z diod mostka prostowniczego.

     

    Sprawdź jeszcze czy alternator niema na uzwojeniu przebicia na masę.

     

    Regler do wymiany. ma zwarcie na którejś z diod mostka prostowniczego.

     

    Sprawdź jeszcze czy alternator niema na uzwojeniu przebicia na masę.

  9. Jeśli coś cyka po rozgrzaniu silnika to może są to zawory a nie napinacz?????????

    Co do napinacza to wykręć go całego i obejżyj dokładnie, popatrz czy ma luzy. Co do montażu to lekko wkręć srodkową srubę ta ze spręzynką, następnie włóż i przykręć napinacz 2 śrubami i dopiero dokręć centralną śrube...

    U mnie napinacz brzęczał przy schodzeniu z wysokich obrotów...Największy hałas miałem ok 6,5 do 5 tysi obrotów i hałas był niezależnie od temperatury silnika....

    Ja bym sprawdził luzy zaworowe...

     

    Pozdrawiam

     

    Widziałes napinacz w GS-ie? Centralnej śruby sie nie dokręca , zrobi to za ciebie spręzyna spiralna. Jak sam bedziesz wyręczał spręzyne to najkrótsza droga do uszkodzenia slizgów łancucha. To nie jest napinacz zapadkowy tylko srubowy.

  10. Opisywane przez Was techniki smarowania linek skończyły się wraz z epoką Junaka.

    Linek w japońcach się nie smaruje - je się wymienia !!!

    Wewnątrz linek japońców jest koszulka teflonowa nie znosząca żadnego smarowidła poza szmalcem którym możemy posmarować z zewnątrz linkę i rzucić psu do zabawy.

     

    Wszystko dobrze jeśli linka jest oryginalna . W przypadku akcesoryjnej bywa różnie. Olej na pewno jej nie zaszkodzi a kto smaruje ten jedzie. :)

  11. jeśli na 2 cylindrze zalewa ci świecę to masz problem z zaworkiem pływaka.

    Proponuje jeszcze raz wyjąć gaźniki i sprawdzić wszystkie zaworki w komorach pływakowych. Jak maja wyciśnięty w gumce okrąg to do wymiany. Potem ustaw na każdym gaźniku prawidłowy poziom paliwa , regulacja składu mieszanki i synchro. Filtr powietrza masz czysty?

    W tym moto jest pompa paliwowa czy kranik podciśnieniowy? może kranik ma uszkodzona membranę i ciągnie paliwo do króćca?

  12.  

     

    ale kolega jachuer5 ma nówkę sztukę kawę... to kolega Breżniew chce już wszystko sprawdzać? :D

    powierzchowne oględziny może sprawdzić. Nie twierdzę, że wszystko jest w nim OK, ale przy uszczelniaczach zaworowych to by sobie "pokopcowywał"...

     

    A z tym "jest zimny to kopci jasnym dymkiem(bardzo sałbo), po złapaniu temp jest wszystko dobrze" to rzecz normalna w każdym pojeździe silnikowym...

     

    Nówka sztuka to była parę lat temu. Teraz ma pewnie standardowy przebieg 20000km :buttrock:

    Zużycie ok 1l/1000 km wcale nie musi kopcić na biało.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...