Skocz do zawartości

Wyjazd do Anglii


Astarte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

pytanie kieruje do osób które odwiedziły wyspiarzy :D

 

Która droga jest najlepsza żeby się dostać do nich?

 

Kanałem - z tego co wyczytałam to koszt podróży motocyklem w jedną stronę to 80 Euro

Promem - różnie, ale coś ok. 75 Euro z Belgii, chyba że jest coś tańszego, a ja nie umiem znaleźć :)

 

Może macie jakąś sprawdzoną, szybką i przyjemną trasę coby dojechać do Anglii.

Z tego co wyliczyłam to liczba przejechanych km do Anglii do miejsca docelowego dla mnie to ok. 1800 km, czyli cena paliwa w jedną stronę to ok. 600 zł do tego trzeba doliczyć koszt promu, jak widzę ok. 300 zł (ale może da się taniej) to nam daje 900 zł :)

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.dfdsseaways.pl

w zeszłym roku Harwich-Cuxhaven jakieś 320 zeta, motocykl + kierowca w kabinie dwuosobowej; no i oszczędza się trochę km nastukanych po lądzie - zależy jeszcze od tego gdzie jedziesz, nawet do kilkuset mniej, a to już konkretnie się przekłada na kasę.

Zbyhu znalazł też jakieś dobre i tanie połączenie przez kanał.

A co do kosztów, to niestety trzeba się liczyć z tym,że wyjdzie w jedną stronę ponad 10 razy więcej niż samolot na tej trasie. Żarcie na trasie, noclegi, do tego jakiś zapas - w reichu jak prześpisz zjazd z autobahnu właściwy to możesz zarobić bonusowo grubo ponad 100 km, trzeba być przygotowanym :/

A tak w ogóle to polecam mój temat z zeszłego roku, powinien jeszcze gdzieś być na 4um w tym dziale

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam twój temat... fajnie tam wszystko opisałeś :)

 

Moje miejsce docelowe to najprawdopodobniej Birmingham. Tylko właśnie cały czas się zastanawiam - samolot czy motocykl :) I jak dalej się tak będę zastanawiać to widzę, że zostanie mi tylko motocykl, bo bilety samolotowe drożeją im bliżej dnia wyjazdu (który zresztą też nie jest jeszcze ustalony - zależy od zdanych egzaminów). Dzięki za rady.

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Astarte, my jedziemy autostrada A4 przez niemcy w strone Kolonii, a potem na Antwerpie. Podobno ta trasa, ktora mam na mapce na stronie jest kijowa, bo jest duzo remontow na autostradach, ktore troche zmniejszaja przelotowa :). Ale jest za to krotsza o jakies 30km.

 

Co do promu. Nie wiem czy faktycznie to polaczenie istnieje, ale jest niby prom z Dunkierki (Dunkerque) do Dover w cenie 18 funtow (na jedna osobe z motocyklem) - i tak planujemy jechac z Kudżą.

Znalazlem to tutaj:

http://www.aferry.to/ferry-to-england-uk-ferries.htm

Prom z Calais byl 3x drozszy.

 

Pozdrawiam

 

PS

Qrwa, juz podrozalo na 23 funty :)

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny promocyjne na prom można znależć poniżej 20 funciaków, ale ja jeżdżę Eurotunelem, wychodzi ok 55 funciaków w dwie strony (jeśli jedziecie wcześni rano lub późno w nocy, no ale jeśli chcecie przeskoczyć Europę w 1 dzień to i tak się inaczej nie da) Można tez oczywiście kupić bilet w jedną stronę. Eurotunelem jest zawsze jakieś 50 min szybciej niż promem.

Może niezłym rozwiązaniem byłby prom do/z Cuxvaghen ale chyba w tym sezonie je zawiesili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...