Skocz do zawartości

VX800 czy coś innego...?


Rekomendowane odpowiedzi

panowie jak w temacie... strasznie napalam sie na Vx'a (świetny wygląd dźwięk i cena) ale jest to moto dość rzadko spotykane i żaden z moich qmpli nie mial z nim styczności. W tej cenie są jeszcze banity 600 i XJ600 ale yamaha jakoś mi nie podchodzi... pracuje jak wiadro z gwoździami ;)

może ktoś z forum jest mi w stanie troche podpowiedzieć odnośnie VX'a... może ktoś zaufany sprzedaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz "800" w wyszukiwarkę, w dziale sport, turystyk - jest kilka tematów z porównaniami i jeden (niezbyt duży) o samym sprzęcie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś okazję przejechać się VXem i powiem że dobrego wrażenia na mnie nie zrobił. Wygląda jak naked ale prowadzi się jak chopper. W tym czasie jeździłem SV 650 i na jej tle wypadł naprawdę blado, przynajmniej pod względem właściwości trakcyjnych. Ale muszę też przyznać, że wygląd i dźwięk z kominów niczego sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za pomoc! mialem problemy z wyszukiwara ale wszystko opanowane (scrypty czy jaka cholera/)

przewertowalem forum, pomimo pewnych ale nielicznych uwag jestem dalej zdecydowany na ten model...

jest to moto ktorym sie jeździ dlatego ze sie tego chce a nie dlatego ze sie musi ;)

jest to badź co badź namiastka buell'a, nastepnym krokiem w miare funduszy bedzie bulldog, ale to juz dalsze plany

na ta chcwile nie widze nic ciekawszego za 5-6 tys PLN

jeśli nabęde Vx'a to sie pochwale... :buttrock:

 

pozdrawiam i szerokości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć FhissT...

Mój bardzo dobry kumpel ma VXa w idealnym stanie i prawdopodobnie będzie wystawiony w najblizszym czasie. Jeździłem nim i efekt niesamowity. faktycznie rama z Intrudera, więc nie sportowa, ale dużo można z niego wycisnąć...

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomimo pewnych ale nielicznych uwag jestem dalej zdecydowany na ten model...

jest to moto ktorym sie jeździ dlatego ze sie tego chce a nie dlatego ze sie musi ;)

 

Cześć, napaliłeś się widzę na ten model to argumenty na NIE zapewne i tak do Ciebie nie dotrą więc nie będę się rozpisywał.

Dam radę, mam prawo bo cztery(4) lata posiadałem vx800 i nakręciłem nim 42tys km. VX z zalet ma wygląd i brzmienie(jak nawiercić wydechy) reszta to wady, niestety, w silniku pomimo regularnego serwisu dużo i kosztownie potrafi sie popsuć, rama porażka a hamulce to w zasadzie ich nie ma załozyłem przewody w stalowym oplocie to skuteczność wzrosła do poziomu fiata 126p.

Jak chcesz więcej to na pw ,będę miał czas to napiszę.

 

NIE polecam VX800, z tych co pisałeś kup BANDITA i będziesz zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Miałem , jeździłem prawie 3 lata (moje pierwsze duże japońskie moto , dawno temu w sumie ale trochę nabazgram jeśli Ci to pomoże :biggrin: ) .

 

Jeśli będziesz oglądał vx-a to przypatrz się dobrze silnikowi (uszczelki pod tylnym cyl. i głowicą , dobrze go osłuchaj) , to jego słaba strona (nie jeden właściciel szukał silnika bo korba wyszła bokiem lub wyrobione luzy na sworzniu kobra-tłok i stuka dziadostwo , ja trafiłem akurat na wersje canadyjską i miałem 50KM zamiast 60KM może dlatego jakoś obyło się bez problemów , zdaje się ze mój nie kręcił tak wysoko , ale głowy nie dam , w każdym bądź razie był przymulony te 10KM i nie miałem problemów , celowo nie pisze o przyśpieszeniu i prędkościach bo każdy ma inne wymagania - wtedy to była moja pierwsza Japonia wiec sami rozumiecie :bigrazz: ) , po 2 jak już by Ci się kiedyś coś stało z silnikiem to polecam wymienić na silnik intruza 800 , budowa prawie identyczna po za przestawionymi czopami na wale , tak czy siak silnik od intruza 800 jest bardziej wytrzymały , pasuje bez większych problemów i można kupić z ebaya całkiem świeży ! , kolega (jakieś 2 miesiące temu) wstawił silnik od intruza 600 (ponieważ w jego oryginalnym silniku korba wyszła bokiem ! dziura w silniku na wielkość pięści) ale stwierdził , że teraz jest za słaby . Następna sprawa , w porównaniu z banditem czy xj - Vx- kiepsko jeździ-koniec kropka . Wali się w zakręty przy nie dużych prędkościach tyle ,za to jak ostro będziesz chciał pojeździć w zakrętach to rama pływa żebyś sie nie zdziwił podczas jazdy ! , przedni hebel-porażka , one są chyba jako pro-forma a we 2 +bagaż to już ... :banghead: zawias przód miękki (ale to akurat można samemu poprawić) i jeszcze jedno - kupujesz motocykl , który będzie miał już kilka lat na karku i to może się wiązać z jego apetytem na olej , czasem spory apetyt (tego nie stety nie sprawdzisz przy oględzinach :icon_rolleyes: ) chyba ze trafisz na naprawdę uczciwego właściciela , który Cię o tym poinformuje .

 

Po za tym same plusy : mało pali , wał kardana , 2 garnki to zawsze ze świecami taniej :) wydechy ładnie brzmią dopóki nie są seryjne i wnętrzności (tłumienia) od korozji nie oderwą się i nie zaczną dzwonić , najlepiej przerobić na głośniejsze lub kupić zamienniki o ładniejszym brzmieniu. Vx- to namiastka Buella ? Sorry ale to musi być kur...sko mała namiastka buella którym miałem okazje się przejechać :icon_twisted: ... podobne może jest tylko to , że ten ma V-ke i ten :icon_mrgreen:

 

 

Wdł. mnie Vx-ma więcej wad jak zalet , ale jak już napisałem to było moje pierwsze japońskie moto i myślałem, że tak ma po prostu być , dopóki nie przejechałem się czymś innym :icon_mrgreen: Mimo to życzę udanych łowów jeśli tak bardzo Ci się podoba , tylko bądź ostrożny przy oględzinach , później nie katuj go to powinien pojeździć . Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...