Skocz do zawartości

STAMBUŁ 2014


_Pablo_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,

chyba pora rzucić jakąs propozycje wyjazdu :-) Tak sobie myślę ze mozna dokończyć trasę z 2012 r - czyli zdobyć wreszcie Stambuł :D Plan jak zwykle jest "lajtowy" czyli : lekko i przyjemnie i ... jak najmniej planów :D Ale żeby nie było za wesoło to na pączątek taka wstępna ramówka :

Zbiórka na Śląsku ( u mnie albo gdzieś w okolicy ) 19.06 albo tydz pózniej, tj 27.06 . Pierwszy termin wybrałem bo pozwoli

zaoszczędzić niektórym pare dni urlopu w pracy , ale jeśli nie to zostaje 27.06.

1. wcześnie rano wyjazd i dojazd pod Transfagarską , lub Transalpine . Przykładowo mapka z trasą do SEBES

https://maps.google.pl/maps?saddr=Cieszyn&daddr=49.086834,18.6047531+to:48.0921417,20.8495837+to:Sebe%C5%9F,+Okr%C4%99g+Alba,+Rumunia&hl=pl&ie=UTF8&ll=47.502359,24.741211&spn=8.254514,19.753418&sll=47.872144,20.401611&sspn=4.097629,9.876709&geocode=FQQf9wIdz1ocASm13uFB8gMURzHyCX9J6uXVzg%3BFXIB7QId0eIbASl5gzLOe_QURzGwjISTsNpHpA%3BFe3T3QIdryM-ASlJZzupeKBARzH6wbljxu4K6Q%3BFSZHvQIdtalnASlVZY5k-B5MRzHEtY-vZ_bJAQ&oq=sebes&mra=dpe&mrsp=2&sz=7&via=1,2&t=m&z=6

 

 

2. Robimy jedna albo dwie trasy . Jeżeli dwie to spedzamy tam cały dzień ( i znając życie tak będzie ;-) )

3. jedziemy w okolice Burgas lub Primorsko ( nasza baza wypadowa ) i tam się gdzies instalujemy

4. Stamtąd robimy wypady do ciekawych miejsc w Bułgarii oraz wyjeżdżamy bez bagaży do Stambułu

5. Wypad do Stambułu : wyjazd bardzo wcześnie rano i w zależności od oczekiwań grupy powrót tego samego dnia w nocy lub

robimy nocleg na obrzeżach i spokojnie zwiedzamy przez 2 dni . Powrót do bazy wypadowej w Bułgarii.

6. Co dalej ? uzgodnimy na plaży w Bułgarii przy kolejnych piwach :D

 

Trasa powrotu do uzgodnienia w zależności od ekipy . Z wcześniejszych rozmów na taki plan chętny był Dudinozor i MICI . Reszta niech się wypowiada na forum i udoskonala ten "cienki" plan :D

 

Zapraszam do dyskusji :flesje:

Edytowane przez _Pablo_

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wami raczej na pewno nie pojadę, ale plan bardzo dobry żeby odwiedzić Stambuł z bazy w Bułgarii. moze tak zrobie wracając z Albanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 19 u mnie na 100% odpada

2. wydaje mi się że lepiej spotkać się pierwszego dnia gdzieś w Rumunii wieczorem niż zbierać się na Śląsku . Zaoszczędzimy jeden dzień

3 na kurwidołek proponuje Nesebar w Bułgarii ( trzeba się zorientować tylko czy nie za drogo bo niektórzy mówią że lepsza wersja złotych piasków )

4 na Stambuł pół dnia to stanowczo za mało trzeba tam wjechać w okolicach 4 rano i dwa dni zwiedzania to minimum

5 tak jak rozmawialiśmy przez tel - o moim uczestnictwie decyduje zdrowie i niestety tydzień, dzień lub nawet godzina może zdecydować że zostaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 19 u mnie na 100% odpada

2. wydaje mi się że lepiej spotkać się pierwszego dnia gdzieś w Rumunii wieczorem niż zbierać się na Śląsku . Zaoszczędzimy jeden dzień

3 na kurwidołek proponuje Nesebar w Bułgarii ( trzeba się zorientować tylko czy nie za drogo bo niektórzy mówią że lepsza wersja złotych piasków )

4 na Stambuł pół dnia to stanowczo za mało trzeba tam wjechać w okolicach 4 rano i dwa dni zwiedzania to minimum

5 tak jak rozmawialiśmy przez tel - o moim uczestnictwie decyduje zdrowie i niestety tydzień, dzień lub nawet godzina może zdecydować że zostaje

 

1. Data wyjazdu do uzgodnienia

2. Komu wygodniej i bliżej może jechać prosto na Rumunie , z tym nie ma problemu żeby złapać się po drodze

3. Może być Nesebar ;-) to tylko 34 km dalej do Stambułu

4. Tu się z Tobą zgadzam w 100%

5. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , na códa trzeba czekać 2 dni :D

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wami raczej na pewno nie pojadę, ale plan bardzo dobry żeby odwiedzić Stambuł z bazy w Bułgarii. moze tak zrobie wracając z Albanii.

my w zeszłem roku z Albanii dojechaliśmy tylko do Grecji na Meteory . Na Stambuł jak zwykle brakło nam czasu :D Musisz mocno napinać plan żeby to wszystko objechać . Czasu na zwiedzanie i piwkowanie będziesz miał mało . Chyba że , albo rezygnujesz ze zwiedzania w Chorwacji i walisz na strzała do Albanii , albo przeznaczasz na to 3-4 tyg. Tak czy inaczej fajna wyprawa i powodzenia ;-)

 

nie to że mi do Tych nie po drodze ale dedukuje że jak na Śląsku się spotkamy to musi bez piwka się nie obejdzie , a jak jedno popłynie to rano będziemy czekali jak alkomat powie "można" ;).

 

o nie !!! Ostatnio była dyscyplina . Tato pilnował :D:D:D

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko w takim układzie bedzie mi sie zgrać z terminem bo ja 6 lipca musze już byc w domu- niestety inni w firmie zaklepali już terminy. Co do samego Stambułu patrząc po mapie to jeden dzien na wjazd do Turcji zwiedzanie i wyjazd nie wystarczy. Trzeba by mądrzejszych od nas (tych co byli) popytać i jakis pensjon z parkingiem strzezonym zarezerwować.

Edytowane przez Dudinozor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :)

Jeżeli chodzi o mnie i Olkę to raczej odpadamy, nasz plan jeszcze nie powstał, w piątek śmigamy w Alpy i po powrocie zacznę myśleć nad jakąś dokładniejszą trasą.

Raczej na pewno będziemy chcieli objechać Bałkany i prawdopodobnie trochę więcej czasu poświęcimy Serbii. Ale jak będzie to nikt dokładnie nie wie dlatego że w tym roku mamy bardzo dużo ważnych planów do zrealizowania i nie wiemy jak potoczą się sprawy. Oczywiście będę śledził wątek, zobaczę jaki termin wybierzecie i jeżeli będę mógł z Olką wyjechać w tym samym terminie może uda się razem śmignąć część trasy.

Wszystko wyjdzie w praniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładny termin wyjazdu będzie określony kiedy zbierze się ostateczny kształt grupy. Wtedy wspólnie ustalimy optymalny termin wyjazdu

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio to wreszcie się zaczęło:) Miałem plan na Sycylię, ale że wyjeżdżam na 4 kołach do Rzymu końcem maja to Italia wypada w tym roku z 2 kółek. W zastępstwie niejako, miałem cichą nadzieję na Stambuł...i proszę :) Pisze się obiema rączkami. Szczegóły w terminie późniejszym. Do terminu wyjazdu się dostosuję.



Co do trasy to proponuję może Vama Veche na 2 dni i Ahtopol w Bułgarii jako baza wypadowa do Stambułu



No i jeszcze jedno. Pamiętajcie że przed wyjazdem z Polski trzeba załatwić sobie wizę turystyczną do Turcji. Od tego roku trzeba to zrobić w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż będę Wam szlaki przecierał bo ja z kumplami jadę w tamte okolice od 7 do 30 maja ;)

to fajnie . Będziemy mieli jakieś namiary na noclegi itp. Lecisz docelowo do Stambułu ?

 

Nio to wreszcie się zaczęło:) Miałem plan na Sycylię, ale że wyjeżdżam na 4 kołach do Rzymu końcem maja to Italia wypada w tym roku z 2 kółek. W zastępstwie niejako, miałem cichą nadzieję na Stambuł...i proszę :) Pisze się obiema rączkami. Szczegóły w terminie późniejszym. Do terminu wyjazdu się dostosuję.

 

Co do trasy to proponuję może Vama Veche na 2 dni i Ahtopol w Bułgarii jako baza wypadowa do Stambułu

 

No i jeszcze jedno. Pamiętajcie że przed wyjazdem z Polski trzeba załatwić sobie wizę turystyczną do Turcji. Od tego roku trzeba to zrobić w Polsce.

Vama Veche ? ciekawie wygląda :D nie wiem tylko czy na Rumunie będziemy chcieli az tyle czasu poświęcić . Dochodzi Alpina i Fagarska więc trochę czasu pochłonie . Ale wszystko do omówienia w stosownym czasie . Teraz niech każdy rzuca pomysłami ;-) W Jastrzębiu często bywam więc jakies pifko kiedyś się zrobi :flesje:

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jedziemy na 3 motocykle.

Plan jest mniej więcej taki.

7 wyjazd z PL i dojazd na Eger tam 2 noclegi

Jazda na Bułgarię raczej z pominięciem Rumunii.

Nocleg i dalej na Burgas tak 3 noclegi i plażing i drinking ;)

Na Istanbuł 2-3 dni w tym zwiedzanie i dojazd do Polskiej wsi Polonez niedaleko Stambułu.

Później plan jest spontaniczny Grecja, Albania, Czarnogóra, Chorwacja i dom.

Mamy ponad 20 dni na realizację plany lub tego co wyjdzie :D

Zrobimy 6500-7000km bierzemy że sobą 6000PLN plus jakas rezerwa.

Olewamy namioty jak przy okazji ostatniego wyjazdu na Chorwację bo pola namiotowe tylko 15% tańsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...