Skocz do zawartości

Firmy produkujące tanie, dobre ciuchy.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chciałbym na jesieni skompletować sobie strój:

- kask szczękowy (już wybrałem, bo potrzebuję na wczoraj)

 

- kurtka skórzana z ochraniaczami stawu barkowego, łokci i klatki piersiowej (lub bez ochraniaczy + buzer)

- żółw (lub zamiast żółwia buzer bo tanie kurtki mają ochraniacze kiepskiej jakości)

- skórzane spodnie z ochraniaczami kolan

- rękawiczki z ochraniaczami kostek i stawów

- buty

 

Mój budżet to około 2000-2500zł, z tego trzeba odjąc 550zł na kask - pozostaje więc maksymalnie 2000zł do wydania. Poradzcie proszę jakie firmy gwarantują dobrą jakość za przystępną cenę, a jakie należy omijać szerokim łukiem.

 

Pozdrawiam

Tomek

 

PS Znalazłem takie kombinezony:

- http://moto-akces.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=1564

- http://moto-akces.pl/product_info.php?cPat...roducts_id=1738

Co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Znalazłem takie kombinezony:

 

tschul w wyszukiwarce. podobnie powinieneś sobie poradzić z resztą pytań: wpisujesz kurtka/ buty/ rękawice w wyszukiwarkę i czytasz. przez parę dni będziesz miał mętlik w głowie, potem coś sobie wybierzesz :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przez parę dni będziesz miał mętlik w głowie... :icon_mrgreen:

jsz

 

Już jestem na tym etapie. ;)

 

Forum przejrzałem, ale nie potrafię się na nic zdecydować. Dla mnie 2500zł to sporo pieniędzy, dlatego pragnę się upewnić w wyborze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? ziomal ma tego kombiaka (model 606 chyba) i generalnie sobie chwali. Kwestia tego czy bedziesz go mocno eksploatował, bo on nie katuje go jakos zbytnio i wszystko póki co jeździ bez zarzutu.

Sam kiedy szukałem dla siebie dzianiny na moto, to lukałem chorobliwie na te Tschule. Musze Ci powiedzieć, że na zdjęciach wyglądają troche lepiej niemniej jednak stosunek jakości do ceny bije inne marki na łopatki.

Aha i koniecznie popatrz na niemieckiego ebaya. Tam to wszystko potrafi być duuużo tańsze ;) (chodzi o ubranka Tschula konkretnie).

 

pozdrówki i owocnego wyboru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Posiadam Tschula....model juz nie pamietam jaki.Uzytkuje go pierwszy sezon..wczesniej mialem texy.Chwale sobie kombinezon gdyż jeszcze mnie nie zawiodl....co mnie denerwuje??Pod pachami nie mam zadnych wstawek z przewiewnego materialu...co niesamowicie wkurza a czlowiek sie jednak poci :icon_razz: Denerwuje mnie wentylacja bo prawie w ogole jej nie ma....ale czego chciec wiecej za taka cene :flesje:

 

KOlega ma kombinezon firmy RetBike i przetrzymal porzadnego szlifa...wiec chyba tez moge polecic w tej cenie... :icon_question:

Niech mnie ktoś poprawi jak coś mamrocze w końcu niedziela :icon_mrgreen:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest szanasa szczegolnie ze jescze euro tanieje... podam na przykladzie od poczatku roku sledze ceny kombinezonow berika i arlena bo planuje zakupic, i niektore modele z ceny np 3200 spadly na 2800 i mniej wiec mozna czekac chyba ze spieszy ci sie do jazdy a nie masz w czym.

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest szanasa szczegolnie ze jescze euro tanieje... podam na przykladzie od poczatku roku sledze ceny kombinezonow berika i arlena bo planuje zakupic, i niektore modele z ceny np 3200 spadly na 2800 i mniej wiec mozna czekac chyba ze spieszy ci sie do jazdy a nie masz w czym.

Nie spieszy mi się - to mają być ciuchy na przyszły sezon. :) Czyli czekać cierpliwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tak przy okazji obserwuj kurs euro i dolara jezeli bedzie rusl i zobaczysz ze nie ma zamiaru spadac warto sie rozejzec...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem oprócz wysokich cen jest taki, że jestem niewymiarowy (niski, 168cm) i w związku z tym nie mogę sobie pozwolić na wybrzydzanie. Będe musiał kupić ten model który będzie miał małą rozmiarówkę tj 46 albo nawet 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem oprócz wysokich cen jest taki, że jestem niewymiarowy (niski, 168cm) i w związku z tym nie mogę sobie pozwolić na wybrzydzanie. Będe musiał kupić ten model który będzie miał małą rozmiarówkę tj 46 albo nawet 44.

 

Pojezdzij,poprzymierzaj a pozniej szukaj tego samego taniej po necie np Niemieckie http://www.fc-moto.de/

W zeszle lato kupilem tam SIDI VERTIGO z przesylka do domu i zaplacilem 550zl ale Euro bylo ponizej 3zł :icon_razz: Tak samo zrobilem z kaskiem HJC i wyszlo o prawie polowe taniej niz u nas :notworthy:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojezdzij,poprzymierzaj a pozniej szukaj tego samego taniej po necie np Niemieckie http://www.fc-moto.de/

W zeszle lato kupilem tam SIDI VERTIGO z przesylka do domu i zaplacilem 550zl ale Euro bylo ponizej 3zł :icon_razz: Tak samo zrobilem z kaskiem HJC i wyszlo o prawie polowe taniej niz u nas :notworthy:

 

No i pojawia się kolejny problem - w Bielsku sklepy motocyklowe są bardzo słabo zaopatrzone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem oprócz wysokich cen jest taki, że jestem niewymiarowy (niski, 168cm)

 

łatwiej o egzemplarze wyprzedażowe w Niemczech :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej o egzemplarze wyprzedażowe w Niemczech :icon_mrgreen:

jsz

To super, tylko widzisz nigdy nie miałem kombinezonu i nie wiem czy będzie dobry rozmiar 44 czy 46, a w ciemno boję się kupić, bo w razie chęci odsprzedaży (np nie będzie pasował) gdzie znajdę drugiego takiego kurdupla? :wink:

 

Przeglądam właśnie sklep fc-moto i fajne mają ceny. Wciąż wysokie jak dla mnie, ale za to jakie marki. :)

 

Edycja: jedyny jaki znalazłem w rozmiarze 46: http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/de_DE/...electSubProduct

 

Rozmiaru 44 nie ma w ogóle.

Edytowane przez Tomek_K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...